To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Ich lepsze jutro” pomaga dzieciom    -   12/3/2010
Jak ryba w wodzie
Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” wspólnie z Fundacją PZU realizuje cykl zajęć rehabilitacyjnych na basenie dla niepełnosprawnych dzieci. Ćwiczenia odbywają się na krytej pływalni Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie-Mościcach.

Ogloszenie

W zajęciach biorą udział dzieci z zespołem Downa i o obniżonym stopniu rozwoju intelektualnego. Specjalny program ćwiczeń został opracowany przez lekarza rehabilitanta. -Środowisko wodne jest doskonałym miejscem do prowadzenia zajęć w warunkach odciążenia. Stosowanie tego typu ćwiczeń sprzyja zarówno rozluźnieniu jak i wzmocnieniu aparatu wiązadłowo-mięśniowego - mówi fizjoterapeuta Grzegorz Pietrucha, prowadzący zajęcia. Odpowiednio dobrane zabawy i ćwiczenia pomagają korygować nieprawidłowości postawy ciała, doskonalą koordynację ruchową oraz poprawiają czucie własnego ciała w przestrzeni. –Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci z zespołem Downa czy dzieci autystycznych – dodaje Grzegorz Pietrucha.
Korygowanie wad postawy dzięki zajęciom na pływalni jest bardzo lubianą przez dzieci formą terapii. Pozwala ona łączyć przyjemność, jaką jest dla dziecka przebywanie w wodzie z oddziaływaniem terapeutycznym, którego dziecko może nawet nie dostrzegać.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Dobry start - lepsze jutro", który Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” realizuje wspólnie z Fundacją PZU.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:11:30
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html