To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W 216-tą rocznicę urodzin generała Józefa Bema    -   12/3/2010
XI Harcerski Bieg Bemowski
Już po raz jedenasty harcerze z Hufca Tarnów ZHP im. Gen. Józefa Bema, będą obchodzili urodziny patrona hufca organizując wspólnie z Oddziałem PTTK „Ziemi Tarnowskiej” Bieg Bemowski. Celem biegu, który jest miejską grą terenową, jest kształtowanie tożsamości regionalnej oraz przede wszystkim uczczenie 216-tej rocznicy urodzin Generała.

Ogloszenie

-Bieg Bemowski jest inicjatywą mającą przybliżać postać Gen. Józefa Bema – mówi komendant Hufca Tarnów ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz. –Jest to też kolejny przykład współpracy działających w Tarnowie organizacji pozarządowych. Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Tarnowskiej” od lat współdziała z nami przy kultywowaniu pamięci o generale Bemie.
Do udziału w tegorocznym Biegu zgłosiło się 10 harcerskich zespołów w ramach których w biegu weźmie udział ponad 100 harcerzy. Trasa biegu, który odbędzie się 13 marca 2010 r. - w przeddzień rocznicy urodzin Generała Bema - prowadzić będzie przez miejsca związane zarówno z osobą generała, jak i te które są ważne dla środowiska tarnowskich harcerzy. Na poszczególnych punktach harcerze i młodzież nie zrzeszona będą mogli wykazać się wiedzą historyczną, ale również krajoznawczą, co będzie podstawą do wyłonienia zwycięskich reprezentacji.

-Bieg Bemowski to wspaniała okazja zarówno do lepszego poznania osoby Generała Józefa Bema, jak i walorów krajoznawczych samego Tarnowa. Każdy z uczestników będzie mógł zdobyć pamiątkową odznakę z jedenastego już Biegu – mówi harcmistrz Stanisław Kornaś, Komandor Biegu. –Bardzo ważne są dla nas harcerzy również elementy Biegu związane z historią tarnowskiego harcerstwa, gdyż w tym roku obchodzimy 100-lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Uroczyste podsumowanie Biegu podczas którego zostaną wręczone, nagrody i dyplomy okolicznościowe ufundowane przez organizatorów, przewidziane jest w dniu Biegu na godz. 13.00 pod pomnikiem Generała Józefa Bema na ul. Wałowej.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:58:40
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html