To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowy program profilaktyczny CenterMedu    -   13/3/2010
Pierwsi dla zdrowych piersi
Rusza nowy program profilaktyczny CenterMedu. Mieszkanki Tarnowa będą miały możliwość nauczenia się jak rozpoznać raka piersi. Na konferencji prasowej przedstawiono założenia programu oraz zaprezentowano fantom do nauki wykrywania guzów.

Ogloszenie

Każdego roku na raka piersi zapada 10.000 kobiet, z czego 5.000 pacjentek umiera z powodu zbyt późnego rozpoznania guza.
Z inicjatywy Urszuli Augustyn, posłanki Platformy Obywatelskiej powstały założenia programu profilaktycznego dla mieszkanek Tarnowa, który ma na celu nauczenie kobiet wykrywania nieprawidłowości w strukturze piersi.
CenterMed zakupił pierwszy w Tarnowie fantom do nauki samobadania piersi, wyposażony w kilka wymiennych guzów. Wbrew pozorom, wykrycie guza nie jest sprawą łatwą, a już na pewno nie jest możliwe bez wcześniejszego przygotowania. W trakcie konferencji Beata Kopytko, położna CenterMedu zaprezentowała na czym polega badanie, jak je wykonywać oraz jak rozpoznawać guza.

Program profilaktyczny prowadzony będzie wśród uczennic tarnowskich szkół średnich, technikę samobadania piersi będzie można także poznać zgłaszając się do położnych CenterMedu. –Ten program profilaktyczny jest częścią większego projektu nazwanego „Zdrowia i Piękna”. W ramach tej inicjatywy ma powstać portal, na którym kobieta w każdym wieku znajdzie informacje ważne dla zdrowia oraz urody. Będą to informacje sprawdzone przez lekarzy i innych specjalistów – mówi prezes CenterMedu lek. med. Andrzej Witek.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 19:58:56
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html