To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W gminie Borzęcin przybędzie miejsc dla przedszkolaków    -   13/3/2010
Powstaje Przedszkole w Przyborowie
Wiele wskazuje na to, że od września bieżącego roku rozpocznie działalność Przedszkole w Przyborowie – informuje „Kurier Borzęcki”. Powstanie ono przy Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i będzie wchodzić w strukturę tej placówki. Mieścić się będzie w pomieszczeniach budynku szkoły podstawowej, które w najbliższych miesiącach przejdą gruntowny remont. Rozpoczęcie prac remontowo – budowlanych w celu adaptacji dla dwuoddziałowego przedszkola przewidywane jest na przełom maja i czerwca. Szacowany koszt realizacji prac adaptacyjnych zamyka się kwotą około 450 tysięcy złotych. W najbliższym czasie rozpoczęta zostanie procedura przetargowa na wykonawstwo tych robót.

Ogloszenie
>

-Utworzenie przedszkola w Przyborowie jest ukoronowaniem działań podejmowanych przez społeczność Przyborowa i reprezentujących ją w Radzie Gminy samorządowców - mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. -Od dawna artykułowano potrzebę jego utworzenia. Potrzeba ta w sposób naturalny i oczywisty zyskuje aprobatę radnych reprezentujących pozostałe miejscowości gminy, gdyż trudno wyobrazić sobie, aby jedna z największych miejscowości gminy takiej placówki nie posiadała. To wyjście na przeciw oczekiwaniom rodziców, których pociechy z placówki będą korzystać.

Radny Tomasz Żurek podkreśla, że otwarcie przedszkola w Przyborowie jest długo oczekiwanym wydarzeniem. -Rodzice od kilku lat dopytują się o możliwość wysłania dzieci do przedszkola, bo doceniają znaczenie, jakie ma przygotowanie przedszkolne dla dalszej edukacji. Przypomina, że już w latach osiemdziesiątych powstał pomysł wybudowania na potrzeby przedszkola nowego budynku. Okazało się jednak, że ten budynek został wykorzystany na potrzeby gimnazjum. -I tak niestety od około 30 lat Przyborów nie mógł się doczekać przedszkola. Trochę dziwne było, że w dużo mniejszych miejscowościach naszej gminy funkcjonowały przedszkola, a dzieciaki z Przyborowa były dowożone do przedszkoli w sąsiednich gminach. Osobiście czuję wielką satysfakcję, że w końcu doczekaliśmy się decyzji w tej sprawie, bo był to jeden z celów, jakie stawiałem przed sobą jako radny. Myślę, że nie tylko mnie cieszy fakt, że sprawa przedszkola w Przyborowie, zyskała poparcie wśród radnych, ale przede wszystkim poparcie i zaangażowanie pana wójta Janusz Kwaśniaka – komentuje radny.

Zadowolenia nie kryje także radna Renata Woda. -Staraliśmy się o to od wiele lat. Do tej pory rodzice zmuszeni byli szukać niańki lub miejsca w przedszkolu w sąsiednim Szczepanowie, Borzęcinie, a nawet Bielczy czy Brzesku. Dzieci z tych miejscowości zawsze jednak miały pierwszeństwo w dostępie do przedszkola. Dzieci z Przyborowa musiały liczyć na jakieś wolne miejsce, a przecież chętnych i u nas zawsze było wielu.

-To doskonała informacja, że będzie przedszkole w Przyborowie – mówi radna Zofia Sumara. -Jest to inwestycja bardzo cierpliwie i długo oczekiwana przez mieszkańców naszej wsi. Rozumiem, że wszystkich inwestycji jednocześnie nie można przeprowadzić, ale potrzeby w tym zakresie widzieliśmy już bardzo dawno. To ważna informacja dla wielu rodziców. Przedszkole jest miejscem rozwoju, edukacji i integracji dzieci. Zdaniem Jana Kowala, dyrektora Zespołu Szkół w Przyborowie decyzja wójta i samorządu jest jak najbardziej słuszna. - Są duże oczekiwania środowiska lokalnego w tym zakresie. Od przedszkola zależy w ogromnym stopniu przyszłość dzieci. Dzieci objęte opieką przedszkolną mają później mniej problemów z koncentracją uwagi, nauką czytania i pisania, z logicznym myśleniem, uważnym słuchaniem i zapamiętywaniem. Te umiejętności najintensywniej kształtują się we wczesnym dzieciństwie najlepiej w przedszkolu. Ponadto niebagatelną rolę odgrywa integracja w środowisku rówieśników – tłumaczy dyrektor Kowal.

Przedszkole będzie funkcjonować jako dwuoddziałowa placówka dla dzieci 3-5 letnich oraz sześciolatków. Oddziały te będą liczyć do 25 dzieci. Czynne będzie przez 5 dni w tygodniu po 9 godzin dziennie. Rekrutacja do przedszkola wyjątkowo w tym roku z uwagi na prace adaptacyjne przewidywana jest od połowy maja do połowy czerwca. Do przedszkola będą przyjmowane w pierwszej kolejności dzieci z Przyborowa i Łęk wg. kryteriów naboru ustalonych przez komisję powołaną przez dyrektora zespołu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:14:39
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html