To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Muzeum Okręgowe w Tarnowie aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne    -   13/3/2010
Pół miliona złotych dla Muzeum
Na rok 2010 Muzeum Okręgowe w Tarnowie złożyło ponad 20 wniosków do różnych funduszu, jednak choć proces pisania aplikacji trwa nadal, już wiadomo, jakie wnioski zostały dofinansowane. W sumie, na działalność kulturalną, udało się w ten sposób pozyskać ponad pół miliona złotych...

Ogloszenie

I tak np. na 47 edycję konkursu „Malowana chata” pozyskano z programu „Dziedzictwo Kulturowe” 25 tys. zł; z tego samego programu na galerię malarstwa w tarnowskim Ratuszu (konserwacja 10 obrazów), Muzeum przyznano 80 tys. zł, zaś na konserwację siodła z rzędem, w typie wschodnim z dekoracją rokokową, XVIII wiek (o czym pisaliśmy) – 37 tys. zł. Ponad 62 tys. zł przeznaczyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację ekspozycji romskiej – Centrum Edukacji Kultury Romskiej (będziemy o tym pisali osobno).
Ponadto na projekty romskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznało łącznie 103.500 zł – a są nimi: „Cygańska wiosna” - inauguracja romskiego sezonu artystycznego, „Romskie dzieci w Muzeum”, „Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów (najwięcej, bo 37.500 zł), Międzynarodowy Konkurs Poezji Romskiej im. Papuszy oraz „Studia Romologica”, tom III.
Warto zaznaczyć, że tarnowskie Muzeum jest jedynym Muzeum w Polsce, które korzysta z funduszy MSWiA odnośnie projektów skierowanych na rzecz Romów – w latach 2004-2009 pozyskano w ten sposób blisko 300 tys. zł.
Inne, romskie projekty realizowane są z funduszy Unii Europejskiej – przygotowywana jest międzynarodowa ekspedycja romologiczna na Ukrainę i do Mołdawii (partnerami mają być Studii Romani – Sofia oraz Muzeum Romskiej Kultury w Brnie), a także projekt „Restoring of European Dimension of Roma Culture nad Lenguage” z udziałem partnerów z Rumunii, Słowacji, Bułgarii, Węgier i Francji; w latach 2009-2012 Muzeum Okręgowe otrzyma tu ponad 300 tys. zł (80 tys. euro).

Z kolei Urząd Miasta Tarnowa przyznał w tym roku trzy dotacje: 7 tys. zł na wystawę „680 lat lokacji miasta Tarnowa”, 7 tys. zł na 70 rocznicę mordu w Katyniu oraz 10 tys. zł na Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl”.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 11:46:31
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html