To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   XI Harcerski Bieg Bemowski zakończony    -   15/3/2010
Miejska gra terenowa
13 marca br. odbył się już po raz jedenasty Harcerski Bieg Bemowski, miejska gra terenowa zorganizowana przez Hufciec Tarnów ZHP im. Gen. Józefa Bema, wspólnie z Oddziałem PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w przeddzień 216tej rocznicy urodzin Generała Józefa Bema. Do udziału w tegorocznym Biegu zgłosiło się 10 harcerskich zespołów w ramach których w biegu wzięło udział blisko 150 harcerzy.

Ogloszenie

-Bieg Bemowski jest inicjatywą mającą przybliżać postać Gen. Józefa Bema – mówi komendant Hufca Tarnów ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz. –Jest to też kolejny przykład współpracy działających w Tarnowie organizacji pozarządowych. Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Tarnowskiej” od lat współdziała z nami przy kultywowaniu pamięci o generale Bemie.
Do udziału w tegorocznym Biegu zgłosiło się 10 harcerskich zespołów w ramach których w biegu wzięło udział blisko 150 harcerzy. Trasa biegu, prowadziła przez miejsca związane zarówno z osobą generała, jak i te które są ważne dla środowiska tarnowskich harcerzy. Na poszczególnych punktach Biegu harcerze i młodzież nie zrzeszona mogli wykazać się wiedzą historyczną, ale również krajoznawczą, co będzie podstawą do wyłonienia zwycięskich reprezentacji.

-Bieg Bemowski to wspaniała okazja zarówno do lepszego poznania osoby Generała Józefa Bema, jak i walorów krajoznawczych samego Tarnowa. Każdy z uczestników który ukończył Bieg otrzymał pamiątkową odznakę – mówi harcmistrz Stanisław Kornaś, Komandor Biegu. –Bardzo ważne są dla nas harcerzy również elementy Biegu związane z historią tarnowskiego harcerstwa, gdyż w tym roku obchodzimy 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Podczas uroczystego podsumowania Biegu pod pomnikiem Generała Józefa Bema na ul. Wałowej, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięski patrol, reprezentujący 29 Tarnowską Drużynę Starszoharcerską „Feniks” otrzymał okolicznościowy puchar. W ramach Biegu każdy z patroli przeprowadził ankiety wśród mieszkańców Tarnowa nt. Generała Józefa Bema. W sumie udało się przeprowadzić blisko 80 ankiet.
-Wyniki ankiety były sporym zaskoczeniem dla nas. Wielu tarnowian nie wiedziało np. że w Tarnowie jest plac im. gen. Bema. Również zadziwiająco wiele osób jako miejsce narodzin generała podało Węgry – podsumowuje harcmistrz Maksym Pękosz. –Jest to dla nas sygnał, że tego rodzaju przedsięwzięcia jak Bieg Bemowski są bardzo ważnym i potrzebnym elementem edukacyjnym i wychowawczym.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 11:47:50
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html