To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zakończyła się przeprowadzka Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie    -   16/3/2010
Nowy budynek OPS
Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie przeprowadził się właśnie do nowego budynku przy ul. Jana. Głównym argumentem co do przeprowadzki OPS była konieczność usunięcia barier architektonicznych polegających na przystosowaniu budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak czytamy w nadesłanej informacji, skromne warunki lokalu w Rynku w Żabnie i ciągle przybywające zadania z zakresu opieki społecznej czyniły niewykonalnym spełnienie takich wymogów przez budynek w starym miejscu.

Ogloszenie
>

Dlatego też podjęto się realizacji zadania „Przebudowy budynku komunalnego przy ul. Jana w Żabnie”, które trwało od połowy 2009 roku. Jego efektem jest całkowicie wyremontowany budynek, którego głównym celem jest lepsza jakość usług dla petentów Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie. Podczas remontu został zmieniony dach, ściany zostały ocieplone, wymieniona została stolarka drzwiowa i okienna, zmieniona została instalacja elektryczna, grzewcza i sanitarna, zmodernizowano także klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia gospodarcze oraz biura. W budynku również zaplanowano salę konferencyjną.

-Przeniesienie Ośrodka Pomocy Społecznej na ulicę Jana w Żabnie rozwiązało jego problem ze zbyt małą powierzchnią biurową, którą Ośrodek dotychczas dysponował - mówi burmistrz Żabna Stanisław Kusior. –Zmiana lokalu to przede wszystkim wzrost komfortu obsługi petentów, ale ma to również wymiar praktyczny dla mieszkańców, którzy nie korzystają z usług OPS, bo tym samym zmniejszy się liczba samochodów w centrum miasta, a pod nowym budynkiem Ośrodka po prostu można łatwiej zaparkować. Została rozwiązana także sprawa Biura Pracy, które przejęło pomieszczenia po OPS w rynku. Tym samym kończy się etap dostosowywania budynków użyteczności publicznej, w których świadczone są usługi bezpośrednio dla petentów - dodaje burmistrz.
Nadmienić należy, że wcześniej remonty odbyły się w Urzędzie Miejskim, ośrodku zdrowia, Biurze Pracy, czy też w bibliotece.

–Cieszymy się z nowego lokalu. Jest zdecydowanie przestronniejszy i daje nam więcej możliwości - mówi Stanisława Kozioł, kierownik OPS w Żabnie. -Zamierzamy niebawem doposażyć salę konferencyjną, gdzie mogłyby odbywać się spotkania, prelekcje, czy tez praca z większym gronem naszych klientów. Ujęliśmy takie działanie w trzeciej edycji projektu „Chcę, mogę, potrafię…”, którego finansowanie zapewnia Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Sprawi to, że poszerzy się nasza oferta możliwości przeprowadzenia np. szkoleń - dodaje pani kierownik.
Zakończenie tej inwestycji przyniosło korzyści nie tylko dla OPS. W biurowcu, który ma zagospodarowane trzy kondygnacje, swoje miejsce znalazły również organizacje pozarządowe: Towarzystwo Przyjaciół Żabna, związki kombatanckie, Związek Emerytów i Rencistów. Część piwnic zagospodarowana została na potrzeby Obrony Cywilnej.

Koszt realizacji zadania wyniósł 1 mln 125 tys. zł. W ramach inwestycji wykonano kotłownię oraz przebudowano instalację C.O. i instalację gazową za 179 tys. zł oraz przeznaczono 50 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół Ośrodka.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:13:22
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html