To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Improwizacja do obrazów stacji drogi krzyżowej Józefa Mehoffera    -   16/3/2010
Zaproszenie do Sanktuarium bł. Karoliny
Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Wał Rudzie zaprasza w piątek, 19 marca o godz. 17:00 na drogę krzyżową - muzyczne rozważania, improwizację do obrazów stacji drogi krzyżowej Józefa Mehoffera, ucznia Jana Matejki, jednego z najwybitniejszych malarzy przełomu XIX i XX w. w Polsce. Poprowadzą ją, studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki W Gdańsku Karol Białas - organy i Izabella Jakubowska – skrzypce.

Ogloszenie

Droga ta będzie improwizowana w oparciu o obrazy Józefa Mehoffera przy jednoczesnym założeniu że całość współgra, układa się w oparciu o myśl przewodnią którą organista zaprezentuję we wstępie, a następnie przekaże go dla partii skrzypiec by przypominały tym motywem w najbardziej wyrazistych momentach jak np. spotkanie z Matką czy dialogi z płaczącymi niewiastami. Autor tego pomysłu chce, aby w tym wykonaniu nie przeważył pierwiastek formy czy pewnego rodzaju poukładania, gdyż jego celem będą emocje i dlatego korespondencja z innym instrumentem będzie tym elementem dialogu - nie suchego opisu ale tworzenia atmosfery.

Wykonawcy:
Karol Białas jest absolwentem Tarnowskiej Szkole Muzycznej II Stopnia, ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie a obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki W Gdańsku (IV rok) w klasie organów prof. Romana Peruckiego i as. Hanny Dys. Jest uczestnikiem rozmaitych festiwali organowych i kursów interpretacji i improwizacji organowej w Polsce i za granicą. Jest także prezentatorem Organów oliwskich.

Izabella Jakubowska – jest studentką III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec Prof. Krystyny Jureckiej. Od tego roku pobiera lekcje skrzypiec w Hanoverze na tamtejszej Akademii swoje umiejętności kształci również pod okiem profesorów na kursach mistrzowskich. Czynnie koncertuje równie z orkiestrami za granicą biorąc udział w różnego rodzaju projektach.

O arcydziele Józefa Mehoffer czytaj: http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=2047
Galeria obrazów drogi krzyżowej J. Mehoffera www.franciszkanie.pl/galeria.php?mode=pokaz&id=48&n=30&m=100%
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:04:19
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html