Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ”Miasto się rozwija, ma dobrą ofertę edukacyjną i jest bezpieczne”    -   16/3/2010
Tarnów okiem tarnowian
Na przełomie grudnia 2009 r. i stycznia 2010r. zostały przeprowadzone badania ankietowe, dotyczące postrzegania kierunków rozwoju miasta Tarnowa. Badania te są jednym z etapów aktualizacji obecnej Strategii. Skierowane zostały zarówno do mieszkańców naszego miasta, jak również do osób odwiedzających Tarnów – informuje tarnowski magistrat. Wyniki ankiety są bardzo interesujące...

Ogloszenie

Ankietę przygotował Wydział Strategii, celem zbadania kierunku rozwoju Tarnowa, który w znacznym stopniu uzależniony jest od wizerunku miasta, zarówno wśród mieszkańców, jak również w otoczeniu zewnętrznym. Celem ankiety było również zidentyfikowanie priorytetowych działań inwestycyjnych, najistotniejszych dla przyszłości Tarnowa, oraz opinii na temat zmian, które zaszły w ostatnich latach.
Ankieta posiadała formę elektroniczną oraz papierową i była anonimową. Obie wersje miały charakter ogólnodostępny, a wersja elektroniczna umieszczona została na stronie internetowej miasta www.tarnow.pl.

83 % badanych to mieszkańcy Tarnowa, a pozostałe 17 % to goście odwiedzający miasto. Największą grupę ankietowanych stanowiły osoby młode w przedziale wiekowym 18-25 lat, natomiast najmniej ankietowanych stanowiła grupa powyżej 70 lat. Wśród wszystkich badanych ponad połowa deklarowała, że posiada wykształcenie wyższe.
Z przeprowadzonych badań wynika, że prawie 90 % ankietowanych deklarowała, iż wiąże przyszłość swoją i swoich bliskich z miastem Tarnów.
W ankiecie poddano pod ocenę respondentów 10 obszarów/działań mających na celu postrzeganie jakości życia w mieście.
Ponad 91 % respondentów uważa, że miasto rozwinęło się w ostatnich latach. Największym atutem Tarnowa wg. respondentów jest oferta edukacyjna – (szeroki zakres nauczania począwszy od przedszkoli po szkolnictwo wyższe) – ponad 70% ankietowanych ocenia ją jako dobrą i bardzo dobrą. Bardzo pozytywnie ocenione zostały również działania w zakresie:
- bezpieczeństwa - ponad 60% ankietowanych ocenia poziom bezpieczeństwa, jako dobry i bardzo dobry;
- estetyki miasta – ponad 44% uważa że stan budynków, ulic, parków, zieleńców uległ znacznej poprawie.
W opinii respondentów Tarnów ma także zadowalającą ofertę kulturalną (39% ocen dobrych i bardzo dobrych).
Do obszarów wymagających natychmiastowych działań zaliczono poprawę infrastruktury drogowej (poprawy stanu nawierzchni dróg, rozwiązania komunikacyjne, parkingi, ścieżki rowerowe) oraz opieki zdrowotnej. Ponadto respondenci zwrócili uwagę na konieczność prowadzenia działań w kierunku wzbogacenia oferty spędzania czasu wolnego oraz dalszej poprawy estetyki miasta. Wskazane są także działania mające na celu utworzenie nowych miejsc pracy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(16-03-2010) rrt :
szkoda tylko ze ankiete wypelnili i wyniki oprcaowali sami pracownicy magistratu. Prezydent przegina z tym swoim samouwielbieniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2010) szumowina :
motto: "Boże,mój Boże, Boże mój jedyny, wszędzie gdzie spojrzę-maliny,maliny..."( Słowacki,"Balladyna") Jak można o czymś takim pisać w tak powaznym tonie? Po pierwsze- to nie żadna ankieta! Po drugie- to w żadnym tazie nie jest "Tarnów oliem tarnowian".Tę ankietę wypełniło zaledwie 100 (słownie: sto) przypadkowych osób! A tu mamy drobiazgową, w procentach podaną jej analizę: że o tym to a o tym sądza to i owo " tarnowainie" !!! Kompletna bzdura, zupełna błazenada,a na dodatek: brak jakiegokolweik krytycznego spojrzenea na tę hucpe ze strony tzw." dziennikarzy". Zamiast tego,powazna analiza tej groteski,conajmniej jakby chodzłio o jakis prawdziwie analityczny materiał na reprezentatywnej grupie mieszkańców.Sto osób ma niemal sto dwadzieścia tysięcy mieszkańców! Jak można coś takiegio powaznie traktować?! Widać urzednicy nie mają nic lepszego do roboty. Ale żeby aż tak ogłupiać ludzi i coś takiego nazywac z pełnym zadęciem ankietą? Naq dodatek przepisali toczka w toczke te pozal się boże analizę we wszystkich meddiach.Luize- kto was dopuścił do dziennikarskiej roboty, że odwalacie taki kawał lipy- to znaczy " puszczcie w eter" to co wam podsunęli urzednicy? Wstydu nie macie czy czekacie na Tarnowską Wene od prezydenta?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2010) lak :
Gościu! tychyba nie wiesz co mówisz. Taka jest prawda, to widać gołym okiem jak Tarnów się zmienia na lepsze. A dziury w drogach po zimie były i zawsze będą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2010) szumowina :
Gościu (jeżeli to do mnie)- nie jestem żadnym gościem.I nie piszę tu o tym, czy Tarnów zmienia się czy nie. Ani o dziurach.Tylko o idiotycznej "ankiecie" z udziałem 100 osób,która na powaznie ktoś rozstrząsa. Czytać po kilka razy, Gościu,jak się za tym pierwszym nie zrozumiało...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) aaaaaaaaaaaaaaaaaaa :
A pracy w IT jak nie było tak nie ma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) ack :
Nie tylko w IT. Ogólnie lipa z pracą w Tarnowie. Chyba, że jesteś akwizytorem:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) mieszkaniec :
To, że ankietę wypełniło tylko 100 osób świadczy nienajlepiej o samych mieszkańcach miasta, którzy są mistrzami w narzekaniu, ale jak już sami coś mają zrobić to wtedy jest wielki problem. Ja ankietę wypełniłem i pofatygowałem się, żeby ją do UM dostarczyć, ale na przyszłość doradzałbym żeby jednak ułatwić mieszkańcom kwestię ich wypełnienia (np. przez formularz internetowy). A malkontentów (typu w/w szumowina) tradycyjnie doradzam ignorować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) rere :
To już narzekać nie wolno. Trzeba powtarzać, że jest wspaniale. Oj dziękuję władzo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) mieszkaniec :
drogi rere: Narzekać wolno, a nawet trzeba, niech to ma jednak jakiś konstruktywny wymiar. Wypełniłeś ankietę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) x-man :
Gratuluje postawy mieszkańcu. Pewnie to jedna z trzech ankiet, której nie wypełnili sami urzędnicy. Im przecież najłatwiej było ją sobie do urzędu dostarczyć :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) rere :
Nie wypełniłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) do rere: :
Ale teraz a czasie pracy siedzisz i ględzisz ,a ja dzwonię 30 min i nikt nie odbiera -tak się bawią urzednicy..................... ......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) rere :
Ja nie jestem urzędnikiem. Po za tym sam chyba nieźle się bawisz, skoro masz czas dzwonić 30 min:) Ja tylko od czasu do czasu wchodzę sobie na stronę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2010) kynia :
A cóz wy tu wypisujcie, nieboraki? Nie dotarło do was nad czym załamuje ręce szumowina: że to groteska absolutna, taka ankieta z udziałem 100 osób.W dodatku potem tak poważnie analizowana! I jeszcze jedno.Analitycy UM podają opinie w procentach.na przykład, ze 44 procent ludzi uznaje, ze stan budynków jest dobry itp. To ładnie brzmi, to 44 procent. Ale to ledwie...44 osoby.I UM nie podał, ile osób było uczestnikami tej ankiety! w sumie- urządzono sobie dobra zabawę.Także naszym kosztem, niestety...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2010) ..... :
A może ktoś wpadnie na pomysł nakręcenia władców marionetek z Tarnowa:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl