To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Filmowa uczta w najbliższy weekend    -   17/3/2010
Oscarowe filmy w „Marzeniu”
W najbliższy weekend od 19 do 21 marca w kinie „Marzenie” będzie można zobaczyć trzy filmy nagrodzone na tegorocznej gali rozdania Oscarów - najważniejszych nagród branży filmowej na świecie. Będą to: „THE HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY”, „BĘKARTY WOJNY” oraz ”STAR TREK”.

Ogloszenie

Triumfatorem gali okazał się skromny, niezależny film w reżyserii Kathryn Bigelow „THE HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY”, który zdobył aż 6 statuetek (na 9 nominacji), w tym te najważniejsze i najbardziej prestiżowe: dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię, co ciekawe po raz pierwszy w tej kategorii Oscara odebrała kobieta. Film opowiada o elitarnym oddziale saperów działającym w Iraku i daje bardzo prawdziwy, wręcz porażający obraz wojny jako siły destrukcyjnie wpływającej na psychikę biorących w niej udział żołnierzy.

Również o wojnie, ale w zupełnie innym, odrobinie prześmiewczym tonie opowiada Quentin Tarantino w swoim filmie „BĘKARTY WOJNY”, którego akcja toczy się w czasie II wojny światowej we Francji. Film otrzymał 8 nominacji, ale tylko 1 statuetkę dla Christopha Waltza za najlepszą drugoplanową rolę męską.

Również jednego Oscara (na 4 nominacje) otrzymali twórcy charakteryzacji do filmu J.J.Abramsa pt. ”STAR TREK” opowiadającego o misji nowej załogi na legendarnym statku kosmicznym U.S.S. Enterprise . „Star Trek” to czysto rozrywkowy i bardzo widowiskowy obraz science – fiction.

Szczegółowy plan projekcji:
„Star Trek” - 19.03 godz.17:45
„The Hurt Locker. W pułapce wojny” - 20.03 godz.17:45 i 21.03 godz.13:00
„Bękarty wojny” - 21.03 godz.17:45
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:54:16
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html