Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Tarnowianin szefem PKN ORLEN?   -   21/7/2004
Czy Tarnowanin ma szanse na funkcję szefa najbogatszej polskiej firmy ? O kandydaturze Janusza Wiśniewskiego na stanowisko szefa PKN ORLEN mówiło się już, gdy prezes Zbigniew Wróbel złożył dymisję. Teraz poparły go związki zawodowe Koncernu. Były wiceprezes tarnowskich Zakładów Azotowych pełni teraz obowiązki wiceprezesa Orlenu, sprawującego nadzór nad obszarem Produkcji, Hurtu i Logistyki. Od kilku tygodni de facto zarządza największym polskim koncernem (przyp. inTARnet).

Ogloszenie

Jest postrzegany jako twardy negocjator, który doprowadził do przejęcia przez PKN czeskiego Unipetrolu.
Janusza Wiśniewskiego w piśmie do prezesa Rady Ministrów Marka Belki poparł Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy, który liczy w koncernie ponad 2 tysiące członków. „Od pana premiera zależy czy ważniejszy jest spokój społeczny i budowa wartości firmy, czy społeczne niepokoje i niepewność w zarządzaniu” – napisali związkowcy. Janusz Wiśniewski nie chciał się wypowiadać w sprawie swojej kandydatury. Dodajmy, że według „Pulsu Biznesu” obok Tarnowianina w gronie kandydatów do fotela prezesa najgłośniej wymieniany jest także Paweł Olechnowicz szef grupy Lotos.

foto : www.orlen.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 68)Dodaj komentarz
(21-07-2004) Felek :
Nie ma planu miasta Tarnowa w atlasach samochodowych? Ale prezes Wiśniewski będzie rządził benzyną ----- z Tarnowa -Mościc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) Jurek :
W ciemnogrodzie światło zaświeci. Co na to wój Krak.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) gandolf :
czyżby Okey włączył się w kampanię na rzecz??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) Obserwer :
Proszę o wymienienie kilku sukcesów biznesowych na państwowych posadach Pana Wiśniewskiego!!! PS. Proszę nie wpisywać informacji o stworzeniu drużyny koszykówki w Unii Tarnów z kilkoma czarnoskórymi, bo to były pieniądze Spółki Skarbu Państwa-Zakłady Azotowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) Loom :
Abstrahując (brzydkie słowo) od prowienencji politycznej różnych osób, Tarnów sporo może - Janik szefuje rządzącemu SLD , Wisniewski będzie szefował największej w Polsce firmie. Tarnowiaków nie brakuje jeszcze w innych ważnych miejscach. Oczywiscie (mam nadzieję) ,że bedą czesać tu do nas jakieś grosiwo. Może nie tyle co do Łodzi , której nikt nie przescignie (miller, Belka i tabun innych ważnych postaci), ale sporo . Wiem, ze to odbieranie innym miastom, ale ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) gandolf :
Może?? to dlaczego, przy takim "dobrobycie" personalnym, głupie drogi ma dziurawe??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) M.Wietrzyk :
Związek zawodowy ma wpływ na obsadę prezesa hehe od razu widać że to nie jest zwykła firma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) Jakub Kwaśny :
Panie Wietrzyk , onu udzielili mu poparcia a to bardzo ważne , że w tak dużej firmie kandydat na prezesa ma poparcie załogi, a przynajmniej jej części, rokuje to dobrze na przyszłość. Jak zwykle Pana komentarz jest bez sensu. A tak poza tym to bardzo bym sie cieszył jakby Pan Wiśniewski został prezesem Orlenu :-) zawsze to jakis tarnowski akcent :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2004) babcia z Radia Maryja :
Obserwator, stworzenie to nic, aż strach pomyśleć co się z tą drużyną później stało jak sekcją rządzili kolesie Wiśniewskiego (Jabłecki i reszta partaczy), jeżeli tak będzie też w Orlenie to za rok benzyna będzie kosztować 10 zł za litr ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2004) St Wiatrak :
Dzisiaj to tak jest-nie ważne kto z kim śpi tylko czyje jest dziecko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) M.Wietrzyk :
Można na czarne mówić białe, ale to niczego nie zmienia towarzyszu Kwaśny.Cytuję: „Od pana premiera zależy czy ważniejszy jest spokój społeczny i budowa wartości firmy, czy społeczne niepokoje i niepewność w zarządzaniu” - To brzmi trochę arogancko, nie sądzi towarzysz?Pracownicy udzielają pouczenia pracodawcy żeby ich słuchał bo jak nie to mogą być "niepokoje społeczne". Może towarzysz nie zauważył ale sposób zarządzania (nb. wprowadzony przez waszych starszych towarzyszy) poprzez tzw. radę zakładową się nie sprawdził. Załoga nie jest od popierania bądź nie popierania, załoga jest od tego żeby pracowała bo za to ma płacone. Jak zwykle towarzysz nie potrafi tych prostych rzeczy przetrawić i dalej wypisuje brednie."A tak poza tym to bardzo bym sie cieszył jakby Pan Wiśniewski został prezesem Orlenu :-) zawsze to jakis tarnowski akcent :-)"Ja to bym się cieszył gdyby państwo nie wtrącało się do Orlenu. Nie ma większego znaczenia ten tarnowski akcent... tzn nie ma dla zwyklych ludzi bo dla towarzyszy i dla całego towarzystwa oczywiście ma. Zawsze można sie przyssać do wygodnej posadki w Orlenie. Wiadomo znajomi królika zawsze mają lepiej od nieznajomych. Kto wie, może dzięki sponsorom z Orlenu i spółkom satelickim towarzysz Kwaśny zorganiuzje sobie Dzień Babci albo Dzień Dziadka na tarnowskim rynku i będzie sie mógł później pochwalić. Kto wie może nawet uda się kampanię wyborczą za kase wyciągnietą z Orlenu przeprowadzić. Palce lizać, a ludek niech płaci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) gandolf :
Biorąc pod uwagę, że to "poparcie" udzielił jeden ze związków, skupiający 13% z 15133 pracowników koncernu, to nie jest to zbyt duże poparcie. A co z pozostałymi 13000 pracownikami?? Co z pozostałymi związkami?? Należy również zwrócić uwagę, że nie było referendum w sprawie poparcia wśród Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego, zatem poparcia udzielił zarząd związku, czyli kilka osób, co ma się nijak do 2000 członków. A kilka osób łatwo przekonać, różnymi metodami, do poparcia, np. finansowaniem szkoleń, dobrymi posadkami dla rodziny itd. Dokładając do tego, że trochę wcześniej, jeden ze związków podnosił postulaty w sprawie upolitycznienia firmy oraz łamania praw pracowniczych zagwarantownych w układzie zbiorowym pracy - otrzymamy pełnię obrazu manipulacji czytelnikiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) Jakub Kwaśny :
Pan Panie Wietrzyk, jak zwykle sie musi przyczepić , ma Pan jakies kompleksy? zdaje mi się że tak, ale w taki sposob Pan sobie ich nie zlikwiduje. Zreszta co ja bede z Panem dyskutował, wział by sie Pan za coś porzytecznego, a nie narzekał wciąż i wciąż bo to już staje się nudne. Co do poparcia przez zwiazki zawodowe... ten zwiazek go poparl inne sie nie wypowiedzialy , swoja droga jesli by tak zawsze WSZYSCY O WSZYSTKIM w naszym kraju decydowali to była by kompletna anarchia. Po to powstaja zarzady, wybrane demokratycznie by reprezentowac glos swoich wyborcow, i prawa do wypowiadania sie w ich imieniu nikt poza nimi samymi im odebrac Panie Gandolf nie moze. Zreszta takie spekulacje sa bardzo krzywdzace, bo nie wie Pan na kogo Pan trafił, nie zna Pan tych ludzi ze zwiazku a juz zaklada Pan ze sa skorumpowani. Panie Wietrzyk, co do tego Dnia Babci i Dnia Dziadka, to zdaje sie ze ma Pan ogromny kompleks bezczynnosci społecznej. Zreszta ograniczania praw pracowników jedynie do roboty, jest totalna brednia. Ale coz Pan zdaje sie tez jest tylko pracownikiem, i dostaje pensje. Widac zazdroci Pan tym z Orlenu ze moga sie odezwac i maja jakis wplyw na to co dzieje sie w firmie. Zapewne Pan tez by nie chciał odgrywac roli "robola bez prawa głosu", wiec i im prosze tego prawa nie odbierać. Szkoda ze nigdy Pan tego nie zrozumie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) tkn :tknowiec@wp.pl 
kłoćcie sie ja i tak nie zamierzam głosować. To tylko potrafią kłócić sie. A jeden jest gorszy od drugiego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) tkn :
krzyż wam na droge !! !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) M.Wietrzyk :
Jak zwykle towarzyszu Kwaśny nie odmówię sobie przyjemności by towarzysza nawracać na "prawomyślność", choć zdaję sobie sprawę, że jest to zadnie trudne i niewdzięczne a sukces jest wielce wątpliwy. Cytuję: "Zreszta co ja bede z Panem dyskutował, wział by sie Pan za coś porzytecznego, a nie narzekał wciąż i wciąż bo to już staje się nudne." Towarzysz też mógłby zrobić coś pożytecznego biorąc do ręki słownik ortograficzny."Po to powstaja zarzady, wybrane demokratycznie by reprezentowac glos swoich wyborcow," Towarzysz mi wybaczy, ale uśmieję się w tej chwili szyderczo - błuehehehe. Młody towarzysz jest i jeszcze się towarzyszowi wiele rzeczy wydaje. Może kiedyś z wiekiem przejrzycie towarzyszu na oczy.Towarzyszu Kwaśny byłbym wielce zobowiązany gdyby towarzysz raczył w dwóch zdaniach napisać co to jest bezczynność społeczna? Jeżeli chodzi towarzyszowi o to co robią organizacje do których należę to mało towarzysz gazet czytuje."Zreszta ograniczania praw pracowników jedynie do roboty, jest totalna brednia. " Znów towarzysz nie doczytał lub celowo przekręca moją wypowiedź. Napisałem, że pracownik ma pracować a nie pouczać pracodawcę."Ale coz Pan zdaje sie tez jest tylko pracownikiem, i dostaje pensje." Jak zwykle towarzyszowi się zdaje."Widac zazdroci Pan tym z Orlenu ze moga sie odezwac i maja jakis wplyw na to co dzieje sie w firmie" - nie mam czego zazdrości towarzyszu."Zapewne Pan tez by nie chciał odgrywac roli "robola bez prawa głosu", wiec i im prosze tego prawa nie odbierać." Niech towarzysz wreszcie zrozumie, że związki zawodowe nie poprawiają sytuacji pracowników, ale wręcz przeciwnie pogarszają ją. Jeżeli potrzebne są wyjaśnienia jak to się dzieje to służę uprzejmie pomocą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) gandolf :
Panie Kwaśny, twierdzi Pan, że inne się nie wypowiedziały??A skąd Pan to wie?? Bo w gazetach o tym nie napisano?? Poza tym, jeśli nawet któryś związek nie wypowiedział się, tzn. że nie udziela oficjalnego poparcia żadnemu kandydatowi. I dobrze, że Pan podkreślił, że "jesli by tak zawsze WSZYSCY O WSZYSTKIM w naszym kraju decydowali to była by kompletna anarchia." Zatem, dlaczego związek tworzy tę anarchię, próbując wpłynąć na decyzję wyboru?? Przecież to nie jego rola?? Czyżby równi i równiejsi?? Co do prawa reprezentowania, to jego zakres wynika z ustawy o ZZ, a tam nie ma "udzielania poparcia kandydatom na członków zarządu". Zatem nadużycie prawa?? I czy nadal można mówić, w przypadku bezprawia, o reprezentowaniu?? Zatem, gdyby naruszenie było poważniejsze, np. napad z bronią przez członka zarządu związku zawodowego, to skazanoby wszystkich członków tego związku?? Panie Kwaśny, myślę, że dostrzega Pan, że to "poparcie" pisane jest palcem po eterze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) zebra :
uwazam ze i tak Pan Mieczyslaw Bien bylby lepszy na to stanowisko :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) MM - 47 :5130881 marmor@tlen.pl 
Towarzysze i obywatele - patrioci! Wzruszające jest i niekiedy ciekawe kruszenie kopii o charakterze ekonomicznym, politycznym, społecznym, prawnym etc. Mimo wielu błędów merytorycznych w sposobie Waszego myślenia i zacietrzewienia wynikającego zapewne z młodości i energii jej przypisywanej - chcę z szacunkiem odnieść się do Waszych niewątpliwie szczerych intencji. Nie podejmuję się roli arbitra (bo taki mądry to ja nie jestem) - chcę tylko podpowiedzieć, że gra o kierownictwo PKN Orlen to gra o wielkie pieniądze, a gra o stołki jest jedynie jej pochodną. Wystarczy wyobrazić sobie, że prowizja tylko 1% od umów na dostawy surowców do paliw płynnych podpisanych przez prezesa Wróbla zamiast Mierzejewskiego to do podziału 140 milionów bodajże złotych ( a może dolarów nie pamiętam). Gra jest więc warta nie tylko przysłowiowej świeczki. To gra na śmierć i życie w sensie dosłownym. Drugą poważną kwestią jest pośrednictwo w zakupie rosyjskiej ropy jakiejś firmy z gdzieś tam, gdzieś tam. A główny dostawca zapewne mógłby nam ropę sprzedać taniej. Czemu tak nie jest. Czyżby pośrednik był altruistą i sprzedawał nam ropę taniej niż płaci za nią Rosjanom? To są poważne problemy i trzeba wreszcie położyć tamę gigantycznej korupcji, kolesiostwa, warcholstwa, koteryjnych interesów i wielkich przekrętów nie tylko zresztą w PKN Orlen. Widać młodą inteligencję z Tarnowa stać jedynie na dyskusję o podrzędnej tematyce o roli Związków zawodowych, wykładni kulawego prawa i co może mieć Tarnów z hipotetycznego wyboru krajana na wysoką funkcję w koncernie. Ale można i tak. Pozdrawiam serdecznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) Podpis* :
"Tarnowianin" a co to jakas nowa narodowosc?:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) eryk :
Widac stara inteligencje z Tarnowa (z jednym wyjatkiem) nawet na to nie stac. Efekt demencji, naruszenia interesow, czy strachu?? Takze pozdrawiam serdecznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) Panna Patrynia :
Pisze Pan Panie Wietrzyk "Młody towarzysz jest i jeszcze się towarzyszowi wiele rzeczy wydaje. Może kiedyś z wiekiem przejrzycie towarzyszu na oczy." - ja tam nie wiem ile ma Pan dokladnie lat ale daje Pan takie pouczenia Panu Jakubowi jakby był Pan od Niego o wieeeele starszy wiekiem i z tego tytułu o wiele madrzejszy zgadzam sie ze pewna madrosc przychodzi z wiekiem ale nie sadze zeby roznica miedzy Wami wynosiła wiecej niż 7 lat:P poza tym coś się tu "towarzysz" rozzuchwalił na tym tarnowskim forum ostatnio :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) Podpis* :
MM 47 masz racje. Milo czasami posluchac kogos madrego. A reszta osob?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2004) gandolf :
MM-47, to co napisałeś, wszyscy wiedzą. Nawet w gazetach o tym piszą. Czyli nihil novi. A dyskutujemy o wykorzystywaniu związków zawodowych w walce o stołki i pieniądze, o czym nie wszyscy wiedzą - vide - J.Kwaśny. Natomisat, końcowy populizm "trzeba wreszcie położyć tamę gigantycznej korupcji, kolesiostwa, warcholstwa, koteryjnych interesów i wielkich przekrętów nie tylko zresztą w PKN Orlen" - jest, po prostu, doskonały. Zatem kończmy z tymi patologiami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) M.Wietrzyk :
Panno Patryniu jeżeli ktoś ma 20 lat a drugi jest o 7 lat starszy to przyjmując, że mądrość a raczej doświadczenie życiowe wzrasta proporcjonalnie do wieku to jestem o 1/4 bardziej doświadczony od J.Kwaśnego. Czy to mało? Być może jest to wystarczająco długi okres żeby zrozumieć, iż socjalizm to system w którym (teoretycznie i niesłychanie upraszczając) wszysycy mają mieć równo. Jest to nie możliwe! Jeśli wszyscy będą mieli równo, wszysycy będą mieli g... (niech sobie panna sama dopowie). Sprawa jest przebadana na wszystkie możliwe sposoby - socjalizm się nie sprawdził.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
Panie Wietrzyk raczej chodziło mi o mądrość życiową której się jeszcze nie ma w wieku 27 lat żeby dawać aż tak akcentowane pouczenia młodszemu o kilka lat koledze. Oczywiście może Pan mieć nabitą teorią głowę ale tak jak Pan sie tu wypowiada i wypomina co po niektórym jakieś braki(szczególnie w wiedzy)to uważam ze wiarygodna jest osoba z wielkim życiowym doświadczeniem która nie tylko o tym przeczytała ale i przyżyła bo to dwie różne kwestie. :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
... co oczywiscie prosze nie odebrac jako moje poparcie dla Pana Kwaśnego i jego współzjadaczy :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Jakub Kwaśny :
Panie Wietrzyk, Pan wszystkie zrozumy pozjadał, naprawde jestem pełen podziwu w wieku 27 lat i taki oczytany, taki mądry wszystko wiedzący, a kiedy nominacja prosfesorska? Normalnie szok, to o Panu pisano w gazetach ze w wieku 15 lat magistra Pan juz miał. Pana logika jest niezwykle uproszczona no i można powiedziec wprost proporcjonalna do pańskiego ilorazu inteligencji. U mnie pod blokiem jest kilku "żuli" maja po 40-50 lat czyli biorąc pod uwage że są od Pana starsi o ok 15 lat (średnia) każdy z nich jest od Pana madrzejszy o 1/3 . Doprawdy brednie totalne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) M.Wietrzyk :
Czy ja wiem. Może mądrzejsi nie są (choć tego nie wykluczam),ale bardziej doświadczeni napewno. Niektórzy zapewne wiedzą jak smakuje denaturat albo jak się śpi na betonie pod blokiem - ja takich doświadczeń nie mam, więc w tym miejscu są bardziej doświadczeni życiowo. Panno Patryniu nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia życiowego, żeby wiedzieć o czym się mówi/pisze. Zresztą jeżeli panna będzie uprzejma wskazać cytat z mojej wypowiedzi gdzie uprawnionym do takich sądów byłby dopiero 40-latek to byłbym niezwykle wdzięczny. Towarzysz Kwaśny jak mniemam jest jeszcze na utrzymaniu rodziców przez co nie zadaje sobie trudu by odpowiedzieć na wiele podstawowych pytań. A teraz jak zwykle kilka słów do czaszki."a kiedy nominacja prosfesorska? " Jak towarzysz skończy studia."Normalnie szok, to o Panu pisano w gazetach ze w wieku 15 lat magistra Pan juz miał. " Dobrą ma towarzysz pamięć tylko krótką albo przegląda towarzysz gazety z cyklu "Życie na gorąco", "NIE" itp. co mnie zresztą nie dziwi czytając towarzysza wypowiedzi."Pana logika jest niezwykle uproszczona" Ameryki towarzysz nie odkrył, sam o tym napisałem. Po prostu dostosowuję ją do poziomu towarzysza, żeby nie było problemu ze zrozumieniem czytanego tekstu. Jak widzę na nie wiele się to zdaje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) M.Wietrzyk :
Żeby nie być gołosłownym podrzucam wszystkim zainteresowanym link http://www.wprost.pl/ar/?O=634 81&C=57 Towarzyszu Kwaśny zrobiłem to gównie z uwagi na towarzysza. "A lud roboczy wytrzeszcza oczy"... tylko że to nie są czary, UPR bębni o tym na okrągło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) PannaNikt :
A pensja szefa Orlenu wynosi 240 tysiecy złotych... Plus dodatki oczywiscie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
Panie Wietrzyk co Pan tutaj mi proboje wmowic! prosze jeszcze raz przeczytac moja wczesniejsza wypowiedz w ktorej wyraznie pisze swoje zdanie"uważam że ... " a nie "uważa Pan że ... "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
Panna Patrynia : Czyżby towarzysz Kwaśny potrzebował adwokota ? A może adwokat diabła ? toć czerwoni to diabły na słuzbie szatana .... Co do doświadczenia życiowego (i wiekowego rówznież) to prawdą jest ze p. Wietrzyk ma go więcej niż tow. Kwaśny .... ale rozumiem, ze logika czasem szfankuje - może korepetycje - zapraszam ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
hmm Panie Zaściankowiec nie sądzę żebym była adwokatką diabła tym bardziej czerwonego:P a co do korepetycji to zwyczajnie podziekuję ... :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Jakub Kwaśny :
Ja sie jednak wylacze z dyskusji, Panno Patryniu, naprawde nie warto, każda Pani myśl zawarta w Pani wypowiedziach bedzie dziesiec razy przekrecana na wlasny uzytek Pana Wietrzyka. Jedno tylko powiem, gdyby mądrość i inteligencja szła w parze z wiekiem, bylibyśmy krajem Noblistów, i to w kazdym miescie kilka dziedzin. Pan Wietrzyk , zaraz zacznie upraszczac i przekrecac moja wypowiedz ale juz bez mojego udziały. Niestety nie ten watek i po prostu SZKODA CZASU

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
Tow. Kwaśny ma rację ... gdyby mondrosc była cechą narodową to Towarzysze by wisieli ... Panna Patrynia: diabeł na pewno i czerwony na pewno - ale tu kuleje znajomość nauk Świętego Kościoła Katolickiego ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
ehh no tak Panie Jakubie tu się zgodzę ale nie byłabym kobietą gdybym dała za wygraną ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
mądrość ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) M.Wietrzyk :
Twarzyszu Kwaśny ma towarzysz pretensje, że upraszaczam? Cóż ja na to poradzę że wszystkie debilizmy najlepiej wychodzą kiedy sprowadza się je do absurdu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Jakub Kwaśny :
Panie Wietrzyk, bo na okreslenie "towarzysz" to Pan nie zasługuje, naprawde nie ma Pan nic pozyteczniejszego do roboty? a z tymi okresleniami, debilizmu to radził bym Panu uważać bo cienka jest linia pomiedzy tym a pańskimi wypowiedziami. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
a towarszysz własnie przekroczył ta linię ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
Panie Zaściankowiec widze że znów jakieś braki mi Pan wytyka może znów jakaś propozycja wyjdzie od Pana co do korepetycji? ... z góry dziekuję :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
I tak oto własnie - dordzy Państwo - obserwujemy jak to tow. Kwaśny i jego adwokat., skutecznie odchodzą od argumentów czepiajc się spraw 2 rzędnych ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
buhahah ale jaki towarzysz? jaki adwokat? (adwokatka jak juz cos!)jakie argumenty? i jakie sprawy drugorzędne? :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
haha adwokatka - i zapachnaiało FEminizmem ... moze jeszcze telożka ? haha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
haha ale Pan to Panie Zaściankowiec ma nosa teolożką zostane od października kiedy to zaczne nastepny kierunek studiów :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Zaściankowiec :
a myślałem ze z teologią juz jest całkiem źle ... ale widocznie moze byc gożej ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2004) Panna Patrynia :
A to co Pan myśli i to co jest to są jak widać dwie różne kwestie i to jak bardzo się wykluczające. !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2004) M.Wietrzyk :
Zeby wrócić nieco do polityki proponuję internautom zabawę w kompas polityczny. Test znajduje się tutaj: www.politicalcompass.org A tutaj znajdziemy tłumaczenie pytań z barbarzyńskiego na nasze (nieco kulawe, ale trudno): www.kras.ava.net.pl Mój wynik to Economic Left/Right: 5.38 Social Libertarian/Authoritarian: 1.18 Mało zdecydowany byłem więc i ocena dość umiarkowana. Miłej zabawy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2004) M.Wietrzyk :
Swój wynik można porównać ze znanymi osobistościami. To dodaje dodatkowego smaczku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2004) PKN :
kolejny złodziej..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2004) Kuli :
przecież to tylko M.Wietrzyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2004) azoty :
"panna nikt "ma racje dobra pensja i znow zazdrosc ludzka ehhe i o to wam wlasnie chodzi zazdrosc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-07-2004) Jakub Kwaśny :
a ile ma wynosić pensja szefa prywatnej spółki? Nic nam do tego. Zreszta i w spółkach skarbu państwa nie może być tak, że kazdy dobry manager, bedzie odchodził bo w państwowych gorzej płacą niż w prywatnych. Mysle ze zostanie zniesiona ustawa kominowa, aby zapobiec "uciekaniu" co lepszych fachowców z państwowych spółek. Oczywiscie wynagrodzenie powinno być proporcjonalne do wyników firmy. Inaczej nie było by sensu. Zeby prezes upadajacej kopalni zarabial krocie :P . Ale to sie ma wkrótce zmienic. Nikt chyba nie pamieta już , że za czasów Prezesa Wróbla zyski ORLENU zwiekszyły się w bardzo znacznym stopniu, prosze sprawdzić, ale słyszałem ze nawet o 1mld zł. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2004) gandolf :
To dlaczego SLD-owski rząd zmusił "tak dobrego" fachowca do rezygnacji, skoro takie "zyski" generował?? Widać przekręty które robił zostały dostrzeżone nawet przez SLD. Okazuje się jednak, że jak ktoś ma klapki na oczach to je ma i nie zmieni tego nic. Azoty, poczytaj wypowiedź MM - 47, i nie sprowadzaj innych do poziomu swoich pobudek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2004) M.Wietrzyk :
"Mysle ze zostanie zniesiona ustawa kominowa, aby zapobiec "uciekaniu" co lepszych fachowców z państwowych spółek." A ja mam nadzieję, że będzie coraz mniej spółek państwowych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-07-2004) a :
jak ci ten Wisniewski cos nie pasi gandof....a co do opisu pensji to chyba mam racje ....szlak was trafia...ale napewno jestes jakis zwolniony kiep z azotow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-07-2004) gandolf :
Jeśli na azotach tak chętnie zwalniają kiepów, to na pewno będziesz następny, gdyż pasujesz do tego szablonu. A co do pensji, to zdaje Ci się, gdyż to jest tylko Twój prymitywny pkt. widzenia. Już teraz Wiśniewski zarabia ok. 200 tys. zł/mies. w samym Orlenie. Więc, aż tak bardzo mu się pensja nie poprawi, żeby pensję podawać jako jakiś argument i na dodatek sprowadzać go do najważniejszego, pomijając te naprawdę istotne. Więc dorośnij, zacznij myśleć, okaż choć przebłyski pracy mózgu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-07-2004) azoty :
to idioto sprawdz swoj mozg wyglada , ze jestes najmadzejszy gandolf....natomiast co do pensji to jakies zaciagi komuny ci sie przypominaja ,, praca dla idei ehhehe,,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-07-2004) gandolf :
200tys. zł/mies to rzeczywiście "praca dla idei". No comments.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-07-2004) azoty :
jednak jestes durny ,czytaj co pisza ale kmiot to kmiot.Ciekaw jaki odwazny kmiocie bylbys w debacie na zywo ehhehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-07-2004) gandolf :
Wiesz, nie interesuje mnie jak zwracasz się do swojego tatusia, lub mamusi, ale nie musisz tych wyrażeń przenosić na innych, obcych Ci ludzi. Nie wspomnę także o pewnej kulturze osobistej, niezbędnej do debaty, której Tobie co najmnie brak, aby nie powiedzieć, że jesteś genetycznie jej pozbawiony. Problem na tym, jednak, się nie kończy. Tych wad genetycznych masz znacznie więcej, ale nie miejsce i nie pora, aby o nich pisać. I stój na jak sikasz, bo tak robią chłopcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2004) PannaNikt :
Pozwole sobie - po powyzszych 'osobistych wycieczkach' co niektorych - powrocic do tematu dyskusji i poinformowac, ze nowym szefem Orlenu zostal niejaki Jacek Walczykowski. I co pan na to, panie Wisniewski? ;P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2004) a :
wlaśanie macie po problemie, a gandolf z siekaniem nie mam problemu taj jak ty musisz trzymac bo oblejesz spodnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2004) komentator :
Specjalnie nie komentowałem tego artykułu wcześniej... żeby teraz pozwolić sobie na chwilę tryumfu... po co była ta kłótnia jak zwykle nie na temat na tym forum... i tak Wiśniewski nie został prezesem... dlaczego? wystarczy pięć słów: Bo Kulczyk rządzi w Polsce... i najpierw to trzeba zmienić...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2004) gandolf :
Przepraszam czytelników za to, że niepotrzebnie dałem się sprowokować. Choć była to pewna odmiana w ciągłych rzeczowych dyskusjach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2004) a :
no nie przesadzaj ciagle zreczowe dyskusje , pewnie twoje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-08-2004) november_rain :
www.politicalcompass.org Pan wiettrzyk podal nam strone z angielskim tekstem...pewnie mielismy tam wejsc i zachwycic nad jego znajomoscia jezyka obcego......juz to robie panie przeciag..ohohohoh co za koles...eeeh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947