Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Godzina dla Ziemi” – magistrat przystępuje do akcji i namawia do tego mieszkańców    -   18/3/2010
27 marca zgasną światła
Urząd Miasta Tarnowa zachęca mieszkańców naszego miasta do przystąpienia do („kontrowersyjnej”) akcji „Godzina dla Ziemi” WWF, która odbędzie się 27 marca o godzinie 20.30. Jest to największa ogólnoświatowa akcja społeczna na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF.

Ogloszenie

Jak czytamy w komunikacie magistratu, ”akcja ta polega na wyłączeniu świateł na jedną godzinę zarówno przez osoby prywatne, firmy, a także miasta gdzie wygaszane są iluminacje budynków. Wyłączenie świateł na jedną godzinę przez ludzi na całym świecie jest jednym z najgłośniejszych jak dotąd komunikatów opinii publicznej do polityków w sprawie pilnej potrzeby podjęcia globalnych działań przeciwko nadmiernemu ociepleniu się Ziemi. Do tej pory w akcji wzięło udział 35 krajów i ponad 100 milionów osób. Inicjatywa WWF spotkała się z ogromnym odzewem, światła zgasły w 14 strefach czasowych, od Australii przez Izrael, Koree po Stany Zjednoczone. W ciemnościach pogrążyło się 996 słynnych budynków m.in.: Piramidy w Gizie, Wieża Eiffel’a, Stadion Olimpijski w Pekinie, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio, Big Ben w Londynie, Empire State Building w Nowym Jorku, Akropol, Koloseum, Góra Stołowa w Kapsztadzie, Golden Gate Bridge w San Francisco, Kopuła św. Piotra w Watykanie, Łuk Triumfalny w Paryżu, Opera w Sydney, Wodospad Niagara w Kanadzie, Merlion w Singapurze i wiele wiele innych. W Polsce oficjalnie do akcji przystąpiło 38 miast zgasły m.in.: Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, Kancelaria Premiera i Kancelaria Prezydenta, wszystkie mosty w Warszawie, Wawel, Kościół Mariacki w Krakowie, Katedra Poznańska i Most św. Rocha, Dwór Artusa w Toruniu, Bazylika Mariacka i Brama Zielona w Gdańsku i inne.
Nasze miasto również przyłączy się do udziału w tej szczytnej akcji o globalnym znaczeniu i symbolicznie wygasi światła najbardziej charakterystycznych budynków użyteczności publicznej. Organizacja WWF ogłosiła plebiscyt na miasto najbardziej zaangażowane w akcję WWF Godzina dla Ziemi. Miarą tego zaangażowania będzie zadeklarowana liczba obiektów, które zostaną symbolicznie zgaszone w naszym mieście. Wskaźnikiem będzie również liczba mieszkańców, którzy zarejestrują się na stronie akcji www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, osoby prywatne i firmy do zaangażowania w to niezwykłe wydarzenie 27 marca o godzinie 20.30 poprzez prosty gest zgaszenia świateł.”


Komentarz
O środowisko naturalne trzeba dbać i nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kwestionuje. Jest jednak coś smutnego w tym, że miasto w którym mieszkam przyłącza się do akcji wpisującej się w nurt działań ekoterrorystycznych grandziarzy, tym bardziej, że nie przycichły jeszcze echa skandalu z fałszowaniem danych przez eko-”naukowców” chcących w ten sposób dowieść, iż klimat ziemi się ociepla, podczas gdy jeszcze parędziesiąt lat temu te same albo podobne „autorytety” dowodziły, że jednak się „oziębia”. Jeszcze większym kłamstwem jest przypisywanie działalności człowieka odpowiedzialności za „globalne ocieplenie”, podczas gdy fakty i matematyka wskazują, że wpływ ten jest minimalny. Zaświadczają o tym badania poważnych naukowców, nie zaś nagłaśniane „pseudoanalizy” hochsztaplerów oraz głupców którzy obrazili się na Pana Boga czyniąc sobie z „ekologii” - religię. Pamiętać też należy, że ziemia podlega różnym, naturalnym cyklom klimatycznym; zdaniem meteorologów znajdujemy się obecnie pomiędzy kolejnymi zlodowaceniami. W tym kontekście warto również pamiętać, że w XVII wieku bywało, że z Polski do Szwecji jeżdżono saniami po zamarzniętym Bałtyku; z kolei w IX wieku Wikingowie odkryli olbrzymią wyspę, którą nie wiedzieć czemu nazwali „zieloną wyspą” czyli Grenlandią. Dziś 84 procent Grenlandii pokrywa lód, panują na niej warunki arktyczne – w tym kontekście można więc chyba powiedzieć, że doszło dziś do „globalnego oziębienia”, nie ocieplenia.
Dlatego naprawdę, nie dajmy się zwariować propagandzie pseudo-ekologicznych oszustów (o prawdziwych ekologach i ludziach normalnie myślących tu nie piszę), za których wszyscy płacimy, cwaniaków wyczarowywujących dosłownie z powietrza ciężkie pieniądze (limity emisji dwutlenku węgla), zakładających „ekologiczne” organizacje w obronie ślimaczka akurat tam, gdzie powstać ma jakaś inwestycja (szantaż i wyciąganie kasy) i przymuszające nas do zakupu „ekologicznych toreb”, które np. rozkładając się na drobne cząsteczki niszczą faunę i florę w zbiornikach wodnych, ekologicznych toreb, które rozłożyć się mogą jedynie w kompostowni, ekologicznych toreb, których przetworzenie jest trudniejsze i wymaga więcej energii niż w przypadku zwykłych foliówek.
Cieszmy się zatem w domach tym, że mamy światło i ciepło, a „Godzina dla Ziemi” niech pozostanie tym, na co zasługuje – anegdotką opowiadaną kiedyś w przyszłości stukającym się w czoło, słuchającym z niedowierzaniem studentom historii czy ekonomii (szwindel stulecia); natomiast magistrat jak chce – niech sobie światło gasi...
M.Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(18-03-2010) Legalny Banita :
To przez tych z WWF zima trwała w tym rku tak długo!!! Ja rozumiem dlaczego magistrat popiera te działalnia. Gdyby zima trwała dłużej to nie trzeba by remontować ulic na wiosnę tak szybko. Ludzie zaświećcie wszystkie żarówki w domu jakie macie o 20:30 dnia 27 marca. Niech palacze dorzucą do pieców i wtedy wiosna i lato szybciej nastaną. Mam dość zimy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2010) eradycator :
"godzina ciemności " , nowy zabobon , czego to jeszcze iluminaci nie wymyślą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2010) szumowina :
27 marca o godz. 20.30 wszędzie,gdzie tylko się da,zapalę światła.Pofatyguję się w tym celu nawet do piwnicy. Albowiem napisane jest: "A gdy nadejdzie ten dzień( 27 marca 2010) każą Wam światła gasić wszędy na znak luby Szatanowi. A wy je wtedy zapalcie, aby mu rzec:"oto kazano nam światła gasić wszędy, a my je zaświeciliśmy, bo wielka jest moc światłości nad ciemnością". A wonczas Ciemnota przystępu do was mieć nie będzie"...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2010) pit :
To jest głupie. Elektrownie i tak muszą pracować. I takie nagłe odciążenie sieci przynosi tylko straty i zakłócenia działania sieci. Ekofaszyści durnieją coraz bardziej. I jeszcze miasto się w to włącza. Nie ma w Urzędzie Miasta kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o energetyce ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl