To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpłatne studia i nowy kierunek na nowosądecko – tarnowskiej uczelni    -   18/3/2010
Nowości w WSB NLU
Siedemdziesiąt pięć bezpłatnych miejsc przygotowała sądecka uczelnia dla najlepszych studentów. W samym tylko Tarnowie z tej oferty skorzystać może piętnaścioro maturzystów. Ponadto wiele wskazuje na to, że już niebawem oferta tarnowskiej WSB wzbogaci się o nowy kierunek. Tym razem będą to studia związane z nowoczesną chemią.

Ogloszenie
>

WSB-NLU jak Uniwersytet Jagielloński
Siedemdziesiąt pięć bezpłatnych miejsc przygotowała sądecka uczelnia dla najlepszych studentów. W samym tylko Tarnowie z tej oferty skorzystać może piętnaścioro maturzystów. -Chcemy zainteresować projektem uzdolnioną młodzież - wyjaśnia prezydent tarnowskiej uczelni dr Krzysztof Pawłowski.
Na bezpłatnie miejsca mogą liczyć Ci, którzy dobrze zdali egzaminy maturalne. Nie będzie dodatkowych wymagań ani finansowych, ani naukowych. -Będzie tak jak na Uniwersytecie Jagiellońskim - dodaje Krzysztof Pawłowski. -Jeśli ktoś dostanie się na bezpłatne studia i będzie do samego końca zdawał pomyślnie egzaminy, nie zapłaci ani złotówki za naukę w naszej szkole.
Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić około 10 tyś. złotych. Tyle bowiem kosztują trzyletnie licencjackie studia w tarnowskiej WSB.
Obecnie w tej szkole studiuje ponad ośmiuset studentów.

Będzie nowy kierunek?
Wiele wskazuje na to, że już niebawem oferta tarnowskiej WSB wzbogaci się o nowy kierunek. Tym razem będą to studia związane z nowoczesną chemią. -Walczymy o to, by zezwolenie ministerstwa uzyskać jak najszybciej - wyjaśnia prezydent WSB-NLU. -Od strony technicznej wszystko jest już zapięte niemal na ostatni guzik.
Wiadomo już, że teoretyczna część zajęć prowadzona będzie w budynkach WSB przy ul. Kochanowskiego 30. Natomiast zajęcia praktyczne odbywać się będą w laboratoriach chemicznych tarnowskich Zakładów Azotowych. -Prezes „Azotów”  jest otwarty na takie przedsięwzięcie - dodaje Krzysztof Pawłowski. Szkoła już rozpoczęła starania o przyznanie nowego kierunku. Wniosek trafił do ministerstwa. -Czekamy na opinię urzędników ze stolicy - mówi Pawłowski.
Jeśli pozytywna decyzja zostanie wydana jeszcze przed wakacjami   kierunek będzie uruchomiony od nowego roku akademickiego.
(x)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:39:13
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html