Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Borzęcin, Waryś - woda już w sieci    -   19/3/2010
Sieć wodociągowa na ukończeniu
Jak informuje „Kurier Borzęcki”, dobiega końca realizacja inwestycji pn.: „Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz pompowni wraz z ich zasilaniem energetycznym dla miejscowości Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny i Waryś”. Aktualnie prowadzone są prace związane z wykonaniem kilku ostatnich przyłączy wodociągowych oraz montażem wodomierzy. Równocześnie trwa napełnianie sieci wodociągowej, jej płukanie i dezynfekcja. Po wykonaniu tych czynności wykonane zostanie badanie wody.

Ogloszenie

-W celu uruchomienia wodociągu i podania wody do użytkowników należało uruchomić pompownię w Borzęcinie Dolnym zwiększającą ciśnienie wody. Zanim jednak to się stało wykonano przyłącz energetyczny wraz siecią doprowadzającą. Prace z tym związane, ze względu na solidną i długa zimę nieco się wydłużyły i w dniu 12 marca br. nastąpił odbiór przyłącza energetycznego, a trzy dni później podpisaliśmy kompleksową umowę na dostawę energii elektrycznej – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. -Obecnie trwa sukcesywne uruchamianie przyłączy. Całkowite zakończenie inwestycji nastąpi do 30 kwietnia br.
Niebawem u uczestników wodociągowania pojawią się przedstawiciele Zakładu Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej celem podpisania adekwatnych umów na dostawę wody. Cena wody w roku 2010 dla gospodarstw domowych wynosić będzie 2,68 złotych brutto za metr sześcienny, a dla pozostałych odbiorców 2,87 złotych brutto. Opłata abonamentowa wyniesie 3,21 złotych brutto za miesiąc.

-Długość sieci wodociągowych i przyłączy w ramach realizowanej inwestycji wynosi ponad 80 kilometrów. Łącznie w ramach umowy podstawowej wykonanych zostało 736 przyłączy domowych, a w ramach umowy dodatkowej planuje się wykonanie dodatkowych 60–ciu. Ponadto w celu zapewnienia właściwego ciśnienia w sieci zostały wybudowane 3 pompownie sieciowe – charakteryzuje inwestycję Kazimierz Sobota, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Gminy w Borzęcinie –Wartość wykonanych robót to rzędna 8 milionów złotych.
Za kilka, kilkanaście dni mieszkańcy Borzęcin wraz z przysiółkami oraz Warysia będą mogli korzystać w pełni z wody z wodociągu.
(tell)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl