To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Efekt badań profilaktycznych w „Łukaszu”    -   19/3/2010
Profilaktyka chorób nerek
Blisko 150 osób skorzystało z badan profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania chorób nerek prowadzonych w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Akcję zorganizowano w związku e Światowym Dniem Nerki.

Ogloszenie

W większości z oferty szpitala pozwalającej wykryć choroby przebiegające często bezobjawowo skorzystały kobiety, które stanowiły mniej więcej dwie trzecie badanych. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali bezpłatnie badania na oznaczenie stężenia kreatyniny i filtracji kłębuszkowej (eGFR), które umożliwiają wykrycie uszkodzenia nerek u pacjentów nie mających dolegliwości układu moczowego. Zainteresowanie ofertą wykazali pacjenci w różnym wieku. Obok dwudziestokilkulatków byli także pacjenci w wieku ponad siedemdziesięciu lat. – Cieszymy się, że oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, bo to świadczy o coraz większej wiedzy na temat znaczenia i roli profilaktyki w leczeniu. Sami staramy się tę wiedzę poszerzać na bieżąco informując pacjentów o konieczności poddawania się tego rodzaju badaniom – mówi Anna Czech, dyrektor szpitala. Przy okazji badań związanych ze Światowym Dniem Nerki w szpitalu rozdawano także materiały informacyjne dotyczące chorób nerek.

Foto: A. Tylko
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 05:30:28
IP     : 3.238.180.174
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html