To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powstanie Centrum Kultury Wsi Borzęcin Dolny    -   22/3/2010
Wieści z Borzęcina
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym reprezentowana przez Księdza Proboszcza Marka Obrzuta, za zgodą Kurii Diecezjalnej w Tarnowie użyczyła bezpłatnie gminie Borzęcin na okres 10 lat z zobowiązaniem dalszego przedłużenia, obiekt Domu Parafialnego w tej miejscowości – informuje „Kurier Borzęcki”. Dzięki temu gmina uzyskała tytuł prawny i może przystąpić do kompleksowego remontu i przebudowy budynku, celem adaptacji dla potrzeb społeczno – kulturalnych oraz utworzenia sali widowiskowo – sportowej dla realizacji zajęć wychowania fizycznego przez miejscowa szkołę podstawową. Przed kilkoma dniami zlecono firmie projektowej wykonanie inwentaryzacji i koncepcji przebudowy obiektu.

Ogloszenie

-To dobra wiadomość dla mieszkańców Borzęcina Dolnego. Rozpoczynają się prace projektowe, które umożliwią zagospodarowanie niszczejącego pustostanu na rzecz ogólnodostępnego obiektu Centrum Kulturalnego Wsi – mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. –Niezagospodarowanemu budynkowi, do niedawna użytkowanemu przez siostry zakonne Albertynki nadane zostaną nowe funkcje, a zarazem przywrócona zostanie świetność i funkcjonalność sprzed kilkudziesięciu lat.

-Budynek zostanie oddany jako obiekt służący zarówno młodzieży, jak i starszemu pokoleniu – mówi ksiądz Proboszcz Marek Obrzut. -Biskup Andrzej Jeż podczas spotkania z Radą Parafialną w ramach wizytacji duszpasterskiej pozytywnie wypowiedział się o tym projekcie jak i poddał myśl, aby utworzyć 8-godzinne przedszkole przy parafii. Pragnę, aby praca moich poprzedników i wysiłek całej społeczności parafialnej nad wybudowaniem tego obiektu nie poszedł na marne, lecz służył dobru wspólnemu.

-Dom Parafialny wybudowany został w latach 1936 - 1949 staraniem pierwszego proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym ks. Stefana Motyki i parafian – przypomina historię obiektu radny Lucjan Kołodziejski. -Podczas rozbudowy kościoła parafialnego w latach 1957 – 1962 pełnił funkcje kaplicy. Od 1953 do 2007 roku zamieszkiwały go SS. Albertynki. Znajdowało się w nim także mieszkanie dla organisty Stanisława Ledy. W czasach gdy komuniści wyrzucili religię ze szkół odbywała się w nim katechizacja dzieci i młodzieży. Obecnie jest całkowicie opustoszały. Dzięki współpracy wójta gminy mgr Janusza Kwaśniaka i radnych Rady Gminy z Proboszczem Parafii, Księdzem Markiem Obrzutem oraz przy aprobacie miejscowej Rady Parafialnej nastąpi niezwykle potrzebna adaptacja obiektu dla potrzeb służących mieszkańcom Borzęcina Dolnego; dzieciom, młodzieży i dorosłym.

-Cieszę się, że oddany w dzierżawę budynek Domu Parafialnego, który służył naszym dziadkom, rodzicom w różnym okresie czasu do celów parafialnych stanie się wizytówką naszej miejscowości ze względu na walory i szerokie zastosowanie. Jak wszystko idzie z postępem, tak sytuacja wymaga aby dostosować obiekt do potrzeb ogółu – komentuje radna Rady Gminy Ewa Kózka. -Błędne jest myślenie, że młodzież niewłaściwie wykorzysta te pomieszczenia. Z takim podejściem sami zamykamy jej drogę do rozwoju. Kultura młodych osób w rzeczywistości zależy od naszego wychowania, wszyscy w końcu kiedyś byliśmy w ich wieku – dodaje.

Za kilka miesięcy gotowa będzie koncepcja przebudowy i adaptacji obiektu. Prace projektowe wraz z uzyskaniem pozwolenia budowlanego zakończone zostaną w IV kwartale br.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:24:58
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html