To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nie noś karty kredytowej razem z pin-em !!!    -   22/3/2010
Tygodniowa Kronika Policyjna
Złodziejom wszystko się przyda. Wśród zawodowców, od wiek wieków, występują różne specjalizacje, co potwierdza fakt kradzieży 16 uli o wartości 7.500 zł, na szkodę mieszkańca Tarnowa. Poza tym w minionym tygodniu złodzieje interesowali się paliwem. Mieliśmy też próbę oszustwa, jak to się stało w przypadku 60-letniej kobiety i 45-letniego mężczyzny, którzy usiłowali w jednym z banków przy ul. Wałowej wyłudzić kredyt na kwotę blisko 20 tys. złotych, posługując się fałszywym świadectwem o zatrudnieniu i o dochodach. Tyle samo straciła młoda kobieta na ul. św. Anny, której złodzieje ukradli torebkę z zawartością - właśnie owych 20 tys. .zł. Jednak okazuje się, że nawet posługiwanie się kartami płatniczymi nie chroni nas, jeśli mamy w zwyczaju trzymać kartę bankomatową razem z kodem PiN. W minionym tygodniu doszło do dwóch takich zdarzeń – w wyniku jednego z nich, złodzieje wypłacili sobie sumę 5 tys. zł.

Ogloszenie

Kradzieże, oszustwa
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 34-letniego mężczyznę, bez stałego meldunku, który z mieszkania swojej partnerki przy ul. Burtniczej ukradł telefon komórkowy wart 1000 złotych, komplet kluczy do mieszkania oraz kartę bankomatową. Przy użyciu tej ostatniej wypłacił z bankomatu 300 złotych. Łączna suma strat oszacowana została na blisko 1400 złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je pokrzywdzonej.
15 marca w godzinach popołudniowych w Nowych Żukowicach, nieznany sprawca ukradł z otwartego VW Passata piłę spalinową z 8-litrowym kanistrem oraz pilnikiem, o wartości 800 złotych na szkodę mieszkańca Pogórskiej Woli.
Z nie ogrodzonej działki przy ul. Sarniej w Tarnowie nieznany sprawca ukradł 16 uli, powodując starty w wysokości 7500 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie zatrzymali 60-letnią kobietę i 45-letniego mężczyznę - obydwoje z Tarnowa, którzy w jednym z banków jednym z banków przy ul. Wałowej usiłowali wyłudzić kredyt na kwotę blisko 20 tysięcy złotych, posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i dochodach. Kobieta posłużyła się fałszywym zaświadczeniem wystawionym przez mężczyznę.
W nocy w Sieradzy nieznani sprawcy włamali się do trzech maszyn znajdujących się na terenie kopalni piasku. Po pokonaniu zabezpieczeń wlewów paliwa ukradli 340 litrów oleju napędowego, o wartości 1500 złotych.
O kradzieży dokonanej przez 15-latków pisaliśmy w osobnej wiadomości. Młodzieńcy weszli do pomieszczenia gospodarczego Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze, otwierając drzwi przy pomocy dopasowanego klucza. Zabrali 2 kartony soku owocowego i opakowanie worków na śmieci, o wartości 10 złotych. O włamaniu Policję poinformowała dyrekcja szkoły. Szybko okazało się, że stoi za nim 15-letni uczeń szkoły i jego dwaj koledzy ze szkoły, równolatkowie. Cała trójka została zatrzymana przez policjantów z komisariatu Tarnów Zachód. Podczas wykonywania czynności z 15-latkiem ujawniono przy nim dorobione klucze oraz komputerową pamięć przenośną tzw. pen drive, który 15-latek zdążył ukraść tego samego dnia koledze z klasy. Okazało się także, że w listopadzie zeszłego roku chłopak ukradł w Zgłobicach, zaparkowany pod jednym ze sklepów rower. Odciął nożycami zabezpieczony na stojaku jednoślad, gdy jego właścicielka robiła zakupy. Po kradzieży rozkręcił go na części, pozostawiając sobie ramę. Koła sprzedał za 15 złotych koledze. Do kradzieży nakłaniał go ten sam kolega, z którym włamał się pomieszczenia gospodarczego w szkole. Policjanci odzyskali skradziony rower. Ustalili oni także, że chłopak uszkodził samochód należący do swojego nauczyciela. W połowie lutego, widząc samochód pedagoga na przysklepowym parkingu w Zgłobicach, przerysował lakier wzdłuż boku pojazdu, powodując starty w wysokości 1000 złotych. Policjanci udowodnili mu także paserstwo- przechowywał wart 1100 złotych telefon komórkowy, skradziony przez jednego z zatrzymanych 15 latków, uczniowi szkoły w Zbylitowskiej Górze. Telefon także został odzyskany przez policję. 15-latek przyznał się do wszystkich tych czynów, podobnie jak kolega, który włamał się z nim do pomieszczenia gospodarczego, ukradł telefon komórkowy i nakłaniał do kradzieży roweru. Z uwagi na młody wiek chłopców o ich losie zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
W nocy z wtorku na środę, nieznani sprawcy usiłowali włamać się do kiosku Ruch przy Placu Bema w Tarnowie. Wybili szybę i próbowali dostać się do jego wnętrza, ale z niewiadomych przyczyn zamierzonego celu nie osiągnęli. Wyrządzili jednak straty w wysokości 220 złotych na szkodę mieszkanki miasta.
Sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i z torebki ukradł kobiecie etui z kartą płatniczą oraz kodem PIN. Przy pomocy tego ostatniego wypłacił z bankomatu 5 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w jednym z tarnowskich lokali.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży dwóch akumulatorów, z pojazdu zaparkowanego na terenie jednej z firm w Zbylitowskiej Górze. Wartość start na szkodę właściciela firmy wynosi 1500 złotych. Do zdarzenia doszło na przełomie lutego i marca. 20-letni mieszkaniec Zbylitowskiej Góry trafił do policyjnego aresztu.
20 tysięcy złotych utraciła młoda kobieta na ul. św. Anny w Tarnowie, po tym jak dwóch nieznanych sprawców zerwało jej z szyi torebkę, w której trzymała gotówkę oraz dowód osobisty.

Rozboje
Na ul. Westerplatte w Tarnowie, grupa nieznanych sprawców dokonała rozboju na 19-letnim mieszkańcu Tarnowa. Bili go i kopali po całym ciele, a następnie zabrali koszulkę, o wartości 40 złotych. Pokrzywdzony doznał m.in. złamania kości ciemieniowej, rozcięcia skóry okolicy ciemieniowej, złamania palca, urazu zębów, licznych siniaków. Tarnowscy policjanci zatrzymali 6 osób, w wieku 16-28 lat, podejrzewanych o dokonanie rozboju.

Za kółkiem
18 marca w godzinach rannych na krajowej „czwórce” w Ładnej, kierujący ciężarowym MANEM potrącił przechodzącą przez jezdnię, z lewej strony dla kierunku jazdy, 54-letnią miejscową. Kierowca jechał w stronę Rzeszowa. Był trzeźwy. Ranną kobietę przetransportowano do tarnowskiego szpitala. Doznała obrażeń ciała w postaci ran tłuczonych głowy.
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie zatrzymany 18 marca wczesnym rankiem na ul. Głowackiego w Tarnowie 3- letni mieszkaniec miasta. W tym stanie prowadził samochód marki Ford Escort. Policjanci ustalili także, że posiada on orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W sobotni wieczór w Koszycach Wielkich na ul. Stromej, zatrzymano motorowerzystę, 28-letniego mieszkańca Zgłobic. Badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do Izby Wytrzeźwień. Nie zarejestrowany i ubezpieczony pojazd zabezpieczono.

Narkotyki
W piątek w godzinach popołudniowych, na Plantach Jakubowskiego w Tarnowie, policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 18-letniego mieszkańca Radlnej, przy którym ujawnili 2,79 g. marihuany.

Różne
O tym również pisaliśmy: 16 marca w godzinach rannych z okna bloku nr 61 przy ul. Lwowskiej w Tarnowie wyskoczyła kobieta. Poniosła ona śmierć na miejscu. O fakcie tym poinformował Policję przechodzący obok bloku jeden z jego lokatorów. Mężczyzna wracał z zakupów, kiedy usłyszał hałas i zobaczył leżące obok budynku ciało. Wiemy, że osoba wyskoczyła z okna klatki schodowej znajdującego się pomiędzy 10 a 11 kondygnacją. Jest to okno powszechnie dostępnego półpiętra. Na miejscu tragedii pracowała ekipa oględzinowa, na czele z Prokuratorem Rejonowym w Tarnowie, która wykonywała czynności procesowe, w tym ujawniła i zabezpieczyła ślady, ustalała osoby posiadające informacje w sprawie i in. Ustalono także tożsamość ofiary – jest nią 53-letnia mieszkanka Tarnowa. Na razie nie są znane przyczyny tragedii, wstępnie wykluczono by do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali na drodze numer 977 w Siedliskach, samochód marki Nissan, którym podróżował 49 letni mężczyzna bez stałego meldunku oraz 30 letni mieszkaniec Jelcza-Laskowice. W pojeździe ujawniono papierosy różnych marek nie posiadające polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono blisko 800 paczek używek. Szacujemy, że wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 8 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 2, 2023 00:18:34
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html