To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czwartek: koncert rockowy w Tarnowskim Centrum Kultury    -   22/3/2010
„Ocean” w TCK
25 marca w Piwnicach TCK swoje najnowsze kompozycje zagra zespół OCEAN. Koncertem w Tarnowie muzycy promować będą najnowszy album "Cztery", który ukazał się jesienią ubiegłego roku, ale jak zapowiadają muzycy grupy, nie zabraknie również piosenek z poprzednich trzech albumów. W składzie Oceanu występuje tarnowianin – Piotr „Quentin” Wojtanowski. Początek koncertu o 19:00. Bilet w cenie 15 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Ogloszenie

Ocean - polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Muzyka zespołu jest bardzo eklektyczna, pełna kontrastujących ze sobą klimatów muzycznych od prostych rockowych riffów, przez quasi-jazzowe tematy gitarowe aż po ścianę gitarowego zgiełku, jednak zawsze bardzo rockandrollowa, "kopiąca" i przesiąknięta koncertowym drivem. Zespół ma na koncie 3 doskonale przyjęte płyty i setki koncertów w całej Polsce.
W październiku 2009 zespół wydał czwartą płytę pt "Cztery", która została nagrana w studio S4 Polskiego Radia. Przy nagraniu tego albumu zespół wspomagał jeden z najlepszych realizatorów w Polsce Leszek Kamiński. Pierwszy singiel "Czas by krzyczeć", stał się jednym z największych rockowych hitów minionego roku, a co za tym idzie na kilka miesięcy zagościł na playlistach rodzimych rozgłośni radiowych oraz dotarł na sam szczyt list przebojów zarówno rockowych stacji, takich jak lista NRD Eski Rock, jak również rozgłośni zdecydowanie bardziej mainstreamowych, jak na przykład lista hitów Radia WaWa. Płyta "Cztery" została świetnie odebrana zarówno przez fanów, jak i branżę muzyczną oraz otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w jednej z najbardziej prestiżowych kategorii - "Płyta Roku Rock". Zaraz po premierze albumu, zespół ruszył specjalnie przygotowanym autokarem w olbrzymią trasę koncertową w ramach Eska Rock Tour 2009. Wraz z zespołem Lipali, Ocean zagrał 15 koncertów w największych miastach w Polsce a trasa okazała się miedialnym i frekwencyjnym sukcesem.
Skład zespołu: Maciej Wasio – wokal, Michał Grymuza – gitara, Piotr "Quentin" Wojtanowski - gitara basowa, Bolek Wilczek – perkusja.

"Cztery" - płyta powstawała wciągu 2009 roku, a jej bazą wyjściową była trzydniowa sejsa, w trakcie której powstało demo 12 utworów które znalazły się na płycie. Maciek Wasio tak wspomina ten okres: "W zasadzie od pierwszych prób Oceanu nie pamiętam tak magicznego momentu, gdy spotykają się osoby generujące tak spójną energię i tak nakręcone na wspólne tworzenie dźwięków. Mam pocie, że od tej chwili wprawiliśmy w ruch wielką kulę śnieżną, która porywa coraz to nowe postaci i nie specjalnie ma ochotę się zatrzymać".
Na przełomie stycznia i kwietnia zespół zamknął się w studio Wobbie Doobie Wojtka Olszaka celem wnikliwej preprodukcji płyty. Następnie zespół przeniósł się do studia S4 aby pod okiem legendarnego realizatora Leszka Kamińskiego dokonać rejestracji materiału. W efekcie otrzymaliśmy płytę, która poraża swoim charakterem i energią, płytę która jest absolutnie zjawiskowa w swojej szczerości i bezpośredniości. Maciek Wasio: "To zabawne, że wszystkie osoby uczestniczące w tym projekcie, łączy uczucie stworzenia czegoś absolutnie wyjątkowego".
Finałem prac nad płytą, był mastering wykonany przez Grześka Piwkowskiego ze studia High End Audio. Płyta promowana jest singlem "Czas by krzyczeć" który szturmem zdobywa playlisty oraz listy przebojów rodzimych stacji radiowych nie strojących od muzyki. Do piosenki powstał teledysk wyprodukowany przez firmę Wolfmotion z Wrocławia, który w zaledwie kilka dni od swojej premiery stał się jednym z najczęściej odtwarzanych klipów na portalach internetowych. Zespół postanowił również udostępnić przed premierowo całość płyty na swoim profilu MySpace. Tam Maciek Wasio komentuje tą odważną decyzję: "Jesteśmy na tyle pewni tego materiału, że uważamy iż to właśnie nowe piosenki same w sobie stanowią jego najlepszą reklamę. Z pierwszych reakcji naszych fanów, wnioskujemy, że była to odważna ale zarazem bardzo trafna decyzja".
Dyskografia: "12", "Depresyjne piosenki o niczym", "Niecierpliwy dostaje mniej", "Cztery".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:46:27
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html