To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Muzeum zbiera informacje o twórczości zmarłego, tarnowskiego historyka    -   22/3/2010
Kwerenda pamiątek po Stanisławie Potępie
Muzeum Okręgowe w Tarnowie ogłasza kwerendę pamiątek po zmarłym w grudniu ub.r. tarnowskim historyku Stanisławie Potępie. W szczególności chodzi o informacje o jego obrazach, ale też i inne pamiątki; jak stwierdza dyrektor Muzeum Adam Bartosz, S. Potępa nawet nie tworzył własnej bibliografii, a jego publikacje są bardzo rozproszone. W przyszłym roku zorganizowana ma zostać poświęcona mu duża wystawa.

Posłuchaj wypowiedzi dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Adama Bartosza :

Ogloszenie

Przypomnijmy: zmarły w grudniu ub. Roku dr Stanisław Potępa był założycielem Tarnowskiego Towarzystwa Kulturalnego (1991r), które było kontynuatorem tradycji istniejącego wcześniej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej. Towarzystwo, pod jego przewodnictwem, wydało w sumie 13 Roczników Tarnowskich, prezentujących dorobek tarnowskich humanistów. Wiosną 2009 roku S. Potępa z powodu choroby zrezygnował z przewodniczenia Towarzystwu. TTK było też wydawcą oryginalnego, wielotomowego wydawnictwa „Wielki Przewodnik po Tarnowie, którego redaktorem głównym był od pierwszego do ostatniego, dwudziestego, tomu Stanisław Potępa.
Był autorem także innych znakomitych publikacji o historii naszego miasta i okolic, m.in. "Tarnów w dawnych rysunkach i obrazach", "Fiakrem po Tarnowie", "Przed wojną w Tarnowie", "Cmentarz Stary na Zabłociu w Tarnowie", "Złota era Tarnowa" oraz kilkuset artykułów. W roku 2006 opublikował również książkę "Rafał Malczewski".
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 1, 2023 23:26:22
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html