To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Kolejne otwarte spotkanie Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego    -   23/3/2010
Chopin na nowo odkrywany
25 marca (czwartek) o godzinie 16.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbędzie się kolejne otwarte spotkanie Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego. W trakcie spotkania dr Małgorzata Janicka-Słysz wygłosi wykład zatytułowany „Chopin na nowo odkrywany”.

Ogloszenie

Małgorzata Janicka-Słysz ukończyła z wyróżnieniem teorię muzyki w Akademii Muzycznej w Krakowie. W pracy naukowej skoncentrowana na twórczości Vytautasa Bacevičiusa, współczesnej muzyce polskiej i litewskiej oraz muzyce Karola Szymanowskiego. Uczestniczyła w międzynarodowych sesjach naukowych m.in. w Wilnie, Aarhus, Londynie, Leuven, Lipsku Paryżu, Wilnie i Canterbury, a także w polskich konferencjach muzykologicznych organizowanych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy i w rodzinnym Krakowie. Opublikowała książkę Vytautas Bacevićius i jego idee muzyki kosmicznej (2001) oraz artykuły w polskich i zagranicznych pracach zbiorowych. Jest doktorem nauk humanistycznych, adiunktem w Katedrze Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego, prorektorem ds. Dydaktyki i Promocji w macierzystej uczelni oraz członkiem Sekcji Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich. Wraz z Grupą Twórczą Castello”, której jest dyrektorem artystycznym, organizuje m.in. koncerty i festiwal na Wawelu.

Jak mówi prof. Kazimierz Wiatr, Prezes Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego – Kolejne, siódme już spotkanie jest jedną z form działalności TTN, którego głównym celem jest promocja społeczeństwa wiedzy na Ziemi Tarnowskiej oraz współtworzenie środowiska akademickiego i wspieranie powstania Akademii Tarnowskiej. Jak można zaobserwować zapraszamy do Tarnowa osoby wyjątkowe i wybitne, których życiorysy i dorobek są imponujące. Chcemy naszym gościom pokazać to miasto i środowisko akademickie oraz zaprosić do współpracy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa spotkaniu.

Przypomnijmy, że wykłady w ramach otwartych spotkań TTN wygłosili dotychczas: Prof. Franciszek Ziejka, Ks. Prof. Remigiusz Sobański, Ks. Kard. Zenon Grocholewski, Prof. Jerzy Wiktor Niewodniczański, Dr Bartosz Soliński oraz Prof. Jacek Kijeński.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:17:20
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html