To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedna z najnowocześniejszych hal sportowych otwarta przy ZSLiT w Wojniczu    -   24/3/2010
Hala w Wojniczu otwarta
Były pokazy sprawności młodzieży, oficjalne wystąpienia gości i pierwsze zawody sportowe – tak wyglądało uroczyste oddanie do użytku hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. To jedna z najnowocześniejszych hal w regionie, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, o wymiarach 36 na 19 metrów, z trybuną dla 150 widzów.

Ogloszenie

Inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatu tarnowskiego posiada nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe. Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowano m.in. ogrzewanie energią pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się drewno. Nowoczesność i funkcjonalność hali podkreślano we wtorek podczas uroczystego otwarcia, na które przybyło wielu gości z Zarządem Powiatu Tarnowskiego i wicemarszałkiem Małopolski na czele. W swoim wystąpieniu starosta tarnowski Mieczysław Kras przedstawił historię budowy hali, której pierwsze plany powstały w 2004 r. –Sala była marzeniem społeczności szkolnej i mieszkańców Wojnicza. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi powstała i trzeba cieszyć się z tego wydarzenia – powiedział starosta.
Mieczysław Kras podziękował radnym powiatu tarnowskiego wszystkich kadencji, byłym starostom oraz marszałkowi województwa Małopolskiego. Powiat tarnowski uzyskał bowiem na budowę sali w Wojniczu 3 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dołożył również własne pieniądze – w sumie koszt obiektu zamknie się kwotą około 4,5 mln zł. -Ta inwestycja wpisuje się w wielkie budowanie Małopolski, jest to nasz wspólny sukces województwa i powiatu. Chcielibyśmy, aby przy każdej większej szkole taka hala sportowa mogła służyć młodzieży – mówił wicemarszałek Roman Ciepiela, gratulując otwarcia nowoczesnego obiektu.

Sala jest na tyle duża, że można podzielić ją na trzy równoległe boiska oddzielone kurtynami, na których odbywać się będą rozgrywki w różnych dyscyplinach. -Liczymy, że dzięki tej inwestycji szkoła ponadgimnazjalna w Wojniczu zyska na atrakcyjności i będzie się przyciągała coraz więcej uczniów. Od nowego roku szkolnego zamierzamy tam otworzyć klasy sportowe o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

Warto dodać, że obiekt w Wojniczu mający 1.200 mkw. jest siódmą halą sportową w powiecie tarnowskim. W pierwszych dwóch kadencjach istnienia samorządu (1999-2006) powstały cztery hale: w Ciężkowicach, Tuchowie, Zakliczynie i Żabnie. W 2008 r. roku oddano do użytku piątą – w Gromniku. Od lutego 2010 r. uczniowie ćwiczą w nowej hali w Radłowie. To oznacza, że w kadencji trwającej od 2006 do 2010 roku oddano do użytku aż trzy hale przy szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Inne samorządy mogą tylko pozazdrościć takiej bazy oświatowej i sportowej…
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:00:28
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html