To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert Nail Quartet w TCK    -   24/3/2010
Z cyklu „Młody Jazz”
Przypominamy: jeden z nielicznych polskich zespołów jazz-fusion, w którego skład wchodzą wyłącznie kobiety – Nail Quartet wystąpi w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w ramach projektu „Młody Jazz”. Wszystkie instrumentalistki mają już niemały, jak na swój wiek dorobek artystyczny. Do najświeższych zdobyczy należy indywidualny sukces dwudziestoletniej Leny Romul (sax), która wraz ze swoim kwintetem zajęła pierwszą lokatę na Jazz Juniors 2009. Od początku powstania grupa budzi żywe zainteresowanie publiczności i mediów. Młode, pełne wdzięku, a zarazem bardzo zdolne instrumentalistki dostrzegło również środowisko jazzowe zapraszając Nail Quartet do współpracy przy ciekawych projektach. Muzyka NQ powstawała pod wpływem takich formacji, jak m.in.: Steps Ahead, Yellowjackets, Dave Weckl Band, Spyro Gyra, Alain Caron, Uzeb, Toto, Dennis Chambers, i wielu, wielu innych fantastycznych grających kobiet. Koncert odbędzie się 26 marca o godz. 19:30 w Piwnicach TCK. Bilety w cenie 9 zł.

Ogloszenie

Nail Quartet wystąpi w składzie: Natalia Brzozowska – gitara basowa, Agnieszka Matuszczak – perkusja, Iza Effenberg – wibrafon, Lena Romul – saksofon.

W 2008 roku NAIL QUARTET zostały finalistkami Krokus Jazz Festival (przewodniczącym Jury był Wojciech Karolak).
Podczas ich koncertu promocyjnego jako gość specjalny wystąpiła Lidia Kopania, reprezentantka Polski na konkursie Eurowizji 2009, laureatka I nagrody Festiwalu Top Trendy 2006, wokalistka nominowana do opolskiej "Superjedynki". Koncert okazał się ogromnym sukcesem - prestiżowy klub Blue Note wypełnił się do ostatniego miejsca.
Dyrygent i aranżer Zbigniew Górny uznał Nail Quartet za poznański talent godny promowania - koncert w ramach Poznańskiej Sceny Muzycznej odbył się w maju 2009. Występowi towarzyszyła promocja w telewizji WTK i Radiu Merkury. Po koncercie Głos Wielkopolski napisał o zespole: "Nail Quartet to jedna z nadziei młodego polskiego jazzu".
Wkrótce potem Wojtek Pilichowski wyróżnił basistkę zespołu, Natalię Brzozowską, zapraszając ją - wraz z Nail Quartet - na składankę basową No Bass No Fun II, promującą jego zdaniem najzdolniejszych młodych basistów. Nagrania zespołu przewidziane są na wrzesień 2009.
Również w maju 2009 zespół zdobył Grand Prix na Przeglądzie Regionalnym FAMA 2009 we Wrocławiu. Aktualnie Nail Quartet koncertuje w Polsce i za granicą.

Natalia Brzozowska
Ur. w 1984, muzyk z powołania i pasji. Brak formalnej edukacji muzycznej nadrobiła warsztatami i lekcjami u takich muzyków jak Krzysztof Ścierański, Wojtek Pilichowski czy Zbigniew Wrombel. W wieku 21 lat została basistką Pati Yang, z którą wystąpiła na festiwalu w Opolu (nominacja do Superjedynek) oraz jako support przed zespołem Depeche Mode na Stadionie Legii. Występy z Pati Yang oznaczały także pracę ze Stevem Hiltonem, mającym na koncie nagrania min. U2, Isaaca Hayesa czy Massive Attack. Jako „sidewoman” Współpracowała również z wokalistką Lidią Kopanią czy śpiewającymi aktorkami (min. Joanna Liszowska, Anna Dereszowska, Kasia Zielińska). Basistka Nail Quartet, w pełni kobiecego zespołu jazz-fusion przyjmowanego entuzjastycznie w Polsce (finalistki Krokus Jazz Festival) i za granicą (główna wygrana na Pinneberg Summer Jazz Festival). Sporadycznie występuje także w trio z Andrzejem Chochołem (gitara) i Marcinem Jahrem (perkusja). Od niedawna zaangażowana w dwa nowe projekty: pierwszy to "Szopka" Agnieszki Szczepaniak (aranżacje utworów F. Chopina), gdzie gra min. z Urszulą Dudziak czy "Tomsonem" Lachem (Afromental) - premiera projektu miała miejsce na żywo w PR Trójka. Drugim jest alternatywno-jazzowy zespół Tfaruk Love Communication (współpracownicy min. Tymona Tymańskiego czy Wojtka Mazolewskiego). (www.myspace.com/natbmusic).

Agnieszka Matuszczak
Urodziła się w Poznaniu, 25 października 1988 roku. Przed perkusją, grała (i nadal gra) na fortepianie i przez 7 lat grała na flecie poprzecznym. Od 2004 roku gra na perkusji. Skończyła Liceum Muzyczne w Poznaniu na Wydziale Jazzu i Muzyki. Jej nauczycielami byli znani polscy muzycy jazzowi, tacy jak Zbigniew Wrombel, Krzysztof Przybyłowicz, Piotr Kałużny. Obecnie studiuje perkusję na Poznańskiej Akademii Muzycznej. Na warsztatach jazzowych uczyła się pod okiem Piotra Biskupskiego, Janusza Stefańskiego, Heintza von Moisyego.
Agnieszka wystąpiła również z takimi znanymi muzykami jak Bernard Maseli czy Krzesimir Dębski. Brała udział w wykonaniu utworu na 70-cioosobowy zespół perkusyjny napisany przez Martę Ptaszyńską. Grała projekt z takimi aktorkami-piosenkarkami jak Joanna Liszowska, Anna Dereszowska, Kasia Zielińska, Kasia Dąbrowska, Magda Smalara, Aneta Todorczuk-Perchuć, Monika Dryl. Gra różna muzyka, od jazzu po rocka. Wspomaga kapele takie jak ALL SHADES OF GREY (progresywny rock), PRO-FUSION (funk, progresywny rock), LILITH (rock gotycki) oraz gra właśnie w damskim kwartecie NAIL QUARTET (jazz-funk, fusion).
Agnieszka pracuje również nad swoim indywidualnym projektem.

Iza Effenberg
W latach 1998 - 2004 studiowała perkusję klasyczną w Akademiach Muzycznych w Poznaniu (prof. E. Iwicki) oraz w Gdańsku (ad. M. Adrjańczyk). Zainteresowanie wibrafonem i improwizacją samodzielnie rozwijała w okresie studiów. Po studiach grała w rożnych duetach jazzowych m.in. z fortepianem, fletem i kontrabasem w poznańskich klubach: Blue Note, Pod Pretekstem, Sushi Jazz Sarp i.in.
Prezentowała również wibrafon solo na koncertach na terenie Poznania i okolic.
Brała udział także w V Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa "Verba Sacra" (interdyscyplinarny projekt poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej w dziedzictwie europejskim) grając w trio jazzowym w Auli Uniwersytetu A. Mickiewicza
. Od połowy 2007 roku mieszka w Norymberdze, gdzie studiuje podyplomowo Jazz Mallets w Hochschule fuer Musik u Billa Molenhofa oraz od stycznia 2009 jest stypendystką KAAD. Bierze udział w koncertach jazzowych w okolicznych klubach jazzowych.
W Norymberdze w Niemczech uczestniczyła w projekcie "The Big Weil" - utwory Kurta Weila w aranżacji Petera Fuldy, a wykonaniu niderlandzkiej wokalistki i aktorki Loes Snijders oraz jazzowej orkiestry złożonej ze śmietanki norymberskiego jazzu, takich jak: kompozytor i aranżer Peter Fulda, saksofonista Norbert Emminger i inni.
Ponadto posiada stopień 2 dan w Karate Shotokan i przez wiele lat była medalistką Mistrzostw Polski, Pucharów Europy i Mistrzostw Europy.
Iza o sobie: "... bardzo lubię grać jazz i muzykę rozrywkową i bardzo lubię grać z kobietami :-)"

Lena Romul
"Zdaniem wielu obserwatorów, największym odkryciem XXXI Jazz Juniors jest Lena Romul, 17-letnia saksofonistka z Poznania. Przysłuchujący się grze licealistki muzycy nie mogli uwierzyć, ze w tym wieku można wydobyć tak piękny, ciepły dźwięk." (Dziennik Polski, 10 grudnia 2007).
"W pierwszym dniu przesłuchań dwa tria i kwartet z istotnym, a nawet decydującym udziałem utalentowanych dziewczyn (...) S.O.T.B. Quartet z Poznania z młodziutką saksofonistką Leną Romul, którą przez własną grupę została skutecznie wypromowana, co zostało jednogłośnie zauważone przez jury." Tomasz Szachowski (juror konkursu Jazz Juniors 2007), Jazz Forum 3/2008.
Lena Romul, ur. 22.01.1990. Aktualnie studentka pierwszego roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzu, ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Liceum Muzycznym w Poznaniu w roku 2008 oceniona na stopień celujący.
Jako siedemnastolatka, razem z zespołem S.O.T.B. Quartet, została finalistka Jazz Juniors 2007 (najmłodszy zespól na konkursie) i otrzymała tam wyróżnienie indywidualne jako "Rokująca Nadzieje Instrumentalistka".
Nagrodzona I Nagroda Indywidualną na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal (2008) z rąk Wojciecha Karolaka.
Zdobyła 3-cie miejsce na Jazz Juniors 2008 w duecie Jazz w Dredach (z Patrykiem Kraśniewskim - fortepian) z rąk m.in. Adama Pierończyka, Pawła Kaczmarczyka.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:10:02
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html