To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwsza runda spotkań petanki prowansalskiej w Pałacu Młodzieży    -   26/3/2010
Tarnowska kiść z kulą...
Jak czytamy na wikipedii, „petanque” – czyli „gra w bule” jest tradycyjną francuską grą towarzyską z elementami zręcznościowymi – grą, w której częstokroć biorą udział całe rodziny, osoby w różnym wieku, niepełnosprawni. Coraz częściej pojawia się ona w Polsce, głównie w parkach i skwerach. Jakiś czas temu zawitała również do Tarnowa – pierwsza runda petanki prowansalskiej „Tarnowska Kiść” – „Powitanie Wiosny z Kulą – Dublety Tarnów 2010” odbędzie się na otwartych obiektach Pałacu Młodzieży (minibulodrom) 28 marca (niedziela) w godzinach 10:00 – 14:30.

Ogloszenie

Rozgrywka odbywa się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym piasku, o wystarczających wymiarach (które dla gry turniejowej wynoszą min. 15×4 m) i polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu stalowymi kulami (bulami; fr. boule - kula) o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy od 25 do 35 mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka).
Okazuje się, że w Tarnowie rośnie grono miłośników tej gry; w sezonie 2010 wznawiane są comiesięczne spotkania klubowe przy Pałacu Młodzieży.

Foto: www.dbk.org.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 02:11:32
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html