Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nagroda za wybitne działania na rzecz kultury    -   27/3/2010
Ars Quaerendi
Samorząd Województwa Małopolskiego w celu zachęcenia twórców do podejmowania ambitnych przedsięwzięć o wysokich walorach artystycznych, które w efekcie przyczynią się do urozmaicenia regionalnej oferty kulturalnej i pobudzenia życia kulturalnego naszego regionu, podjął decyzję o ustanowieniu corocznej Nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Kierując się potrzebą docenienia artystów i twórców o uznanym dorobku oraz chęcią pomocy młodym adeptom sztuki, samorząd ogłasza III edycję tej nagrody. Termin składania wniosków upływa 22 kwietnia.

Ogloszenie

Jak czytamy w komunikacie, nagroda „Ars Quaerendi” pozwoli również na wskazanie i nagrodzenie tych przedstawicieli świata kultury, sztuki i nauki, którzy przełamując różnice pokoleniowe umieją dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi następcami a Ci, swoim młodzieńczym entuzjazmem dają inspirację Mistrzom.
Nagroda WM „Ars Quaerendi” jest doroczną nagrodą przyznawaną w drodze konkursu w kategoriach: Mistrz i Uczeń oraz za Projekt realizowany wspólnie przez Nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.
Nagroda przyznawana jest za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury w dziedzinach:
- twórczość artystyczna i użytkowa (muzyka, film, fotografia, sztuki plastyczne i użytkowe, taniec, teatr, rzemiosło artystyczne),
- upowszechnianie kultury,
- architektura, urbanistyka.

Corocznie przyznane zostaje pięć Nagród w kategorii Mistrz, pięć Nagród w kategorii Uczeń oraz pięć Nagród za Projekty realizowane przez Nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.
Nagroda w kategorii Mistrz = 6 000 zł dla każdego Laureata
Nagrodę i tytuł w kategorii Mistrz otrzymać mogą wybitni przedstawiciele środowiska artystycznego, twórczego i naukowego z Województwa Małopolskiego, posiadający w swoim dorobku znaczące osiągnięcia w jednej z następujących dziedzin:
- twórczość artystyczna i użytkowa (muzyka, film, fotografia, sztuki plastyczne i użytkowe, taniec, teatr, rzemiosło artystyczne, itp.),
- upowszechnianie kultury,
- architektura i urbanistyka.
Nagroda w kategorii Uczeń = 4 000 zł dla każdego Laureata
Nagrodę i tytuł w kategorii Uczeń mogą otrzymać osoby, które zostały zgłoszone przez Nagrodzonych w kategorii Mistrz, reprezentują jedną z dziedzin określonych powyżej oraz należą do grona uczniów, studentów lub absolwentów uczelni z terenu Województwa Małopolskiego.
Nagroda za Projekt realizowany przez Nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń = 25 000 zł za każdy Projekt.
Przez Projekt rozumieć należy zrealizowania przedsięwzięcia kulturalnego o charakterze regionalnym, w szczególności: wydarzenia artystycznego, dzieła artystycznego, pracy naukowej, wydawnictwa, publikacji. Projekt powinien realizować przynajmniej jeden z następujących celów:
- promocja młodych talentów,
- realizacja nowatorskich przedsięwzięć artystycznych,
- wykorzystanie nowych technologii w sztuce,
- kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej wśród mieszkańców regionu.
Projekt powinien być przygotowany przez zespół: Mistrz i Uczeń i powinien posiadać cechy utworu w rozumieniu Prawa autorskiego, a także mieć status projektu gotowego do realizacji, tzn. posiadającego zabezpieczenie finansowe i wszelkie pozwolenia na jego realizację.

W sumie roczna pula środków przyznanych przez Zarząd WM na Nagrodę wynosi 175 000 zł.

Wniosek o przyznanie Nagrody w kategorii Mistrz mogą zgłaszać: instytucje kultury z terenu Województwa Małopolskiego, władze stowarzyszeń twórczych i artystycznych z terenu Województwa Małopolskiego, władze izb rzemieślniczych, władze uczelni wyższych Województwa Małopolskiego, organy wykonawcze jednostek samorządu terytorialnego z terenu Województwa Małopolskiego.

Termin składania wniosków do Nagrody WM „Ars Quaerendi” upływa dnia 22 kwietnia 2010 r. Wnioski składać można na Dzienniku Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56 (parter, nowy budynek).
Nagroda przyznawana jest w oparciu o werdykty Jury Nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” zwanego dalej Jury oraz Kapituły Nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” zwanej Kapitułą, których skład i zasady pracy określona Regulamin.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(27-03-2010) sasasa :
za literaturę nagrody nie przewidziano, bo jak wiadomo, literaci to pedały, pijaki i pół-debile

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2010) M :
Sasasa, che, tak się zastanawiam komu by tu tę nagrodę, komu, jakiemu to artyście, żeby nie był pedałem pół debilem i pijakiem. Tak se wpisałem w szukarkie to hasło, znaczy sie tarnowscy artyści i mi jakieś bzdety powychodziły. A zresztą kogo to obchodzi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2010) sasasa :
najlepsze jest "wykorzystanie nowych technologii w sztuce"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2010) sasasa :
tak wyglądają projekty dla artystów robione przez urzędników

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl