To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sejmik Województwa Małopolskiego: interpelacje Elżbiety Zięby    -   27/3/2010
Psychiatrii w Tarnowie nie będzie?
Nie ustają zabiegi radnej wojewódzkiej Elżbiety Zięby (PiS), aby w Szpitalu św. Łukasza powstał Oddział Psychiatrii. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy pięciu powiatów subregionu tarnowskiego nie mają zabezpieczonej dostępności do stacjonarnego leczenia psychiatrycznego. Zadanie utworzenia Oddziału Psychiatrii w Tarnowie wpisane było do uchwały budżetowej Sejmiku Województwa Małopolskiego na rok 2009, jednak wciąż nie doczekało się realizacji – Zarząd pod koniec czerwca, „bez racjonalnych przesłanek” wstrzymał uruchomienie środków na ten cel. E. Zięba w tej jednej tylko sprawie złożyła już pięć interpelacji– na ten temat pisaliśmy w lipcu ub.r.

Ogloszenie
>

W piątej już interpelacji w tej sprawie, Elżbieta Zięba przypomina, iż Zarząd województwa wstrzymując uruchomienie środków nie wziął pod uwagę, że we wszystkich najważniejszych dokumentach (strategiach rozwoju, programach ochrony zdrowia), znajdowało się zadanie mające zwiększyć dostępność do leczenia psychiatrycznego w Tarnowie; co więcej, w budżecie zabezpieczono środki na opracowanie projektu. Jak czytamy w interpelacji: ”po mojej interwencji w tej sprawie, w lipcu, Zarząd nie zainteresował się problemem, nie spotkał się z Dyrektorem Szpitala św. Łukasza, co uniemożliwiło wszczęcie procedury przetargowej i wykonanie zaplanowanego przez Sejmik zadania. Odpowiedzi na moje pytania zawarte w interpelacjach były zwykle połowiczne, a pytania niewygodne nie znajdowały odpowiedzi. W Uchwale budżetowej na ten rok, pomimo wniosków Komisji Ochrony Zdrowia i Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej nie przeznaczono środków na ten cel, środki zabezpieczone w ub. roku zostały spożytkowane na inne zadania. Wstrzymanie realizacji zadania i nieuwzględnienie go wśród zadań w bieżącym roku, opóźni rozwiązanie tak ważnego problemu o co najmniej 3 lata. (...)”.
W związku z powyższym radna zwraca się z prośbą o odpowiedź na pytania:
1. Jakie są wyniki dokumentu p.n. „Opracowanie analizy możliwości poprawy dostępności do opieki psychiatrycznej w Małopolsce i jakie były jego koszty?
2. Czy Zarząd przewiduje zmianę swojej pochopnej decyzji z ub. roku i ma zamiar naprawić swój błąd przeznaczając stosunkowo niewielkie środki na opracowanie projektu dobudowy pawilonu w ramach realizacji zadania p.n. „Utworzenie Oddziału Psychiatrii w Tarnowie”?.

Kolejna sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego odbędzie się 29 marca.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 1, 2023 22:56:22
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html