Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Antyaborcyjna wystawa „Wybierz Życie” w Tarnowie    -   27/3/2010
„Tak” dla życia
Pod tarnowską katedrą można obejrzeć zapowiadaną przez nas antyaborcyjną wystawę „Wybierz życie”, przygotowaną przez Fundację PRO, a sprowadzoną do naszego miasta przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, w porozumieniu z innymi organizacjami pozarządowymi. Zestawiono na niej m.in. ofiary „czystek etnicznych” z obrazami niewyobrażalnego ludobójstwa, jakie na masową skalę uprawia się wobec nienarodzonych dzieci, a nazywanego „planowaniem rodziny”. Ludobójstwo to określa się dziś również mianem „prawa wyboru”; w USA dopiero co przyjęto, iż aborcja finansowana będzie z pieniędzy podatników. Bodaj najbardziej wstrząsające zdjęcia przedstawiają wcześniaka i „abortowany płód” w tym samym wieku. Gdzie zatem zaczyna się życie?

Ogloszenie

Wystawa trafiła do Tarnowa z niemałymi problemami organizacyjno – technicznymi; pierwotnie planowana była na końcówkę ubiegłego roku. Stanąć miała przed kościołem księży Misjonarzy, jednak tak się nie stało. Najpierw miasto obiegła wieść, że z dnia na dzień prezydent Tarnowa wycofał swoją, udzieloną dzień wcześniej zgodę na umieszczenie wystawy we wspomnianym miejscu – jakoby pod wpływem „głosów protestu” bliżej nieokreślonej grupy osób. Informację tę w rozmowie telefonicznej sprostowała jednak rzecznik prasowy magistratu – okazało się, że swoje zastrzeżenia, mimo wcześniejszej zgody, zgłosił ksiądz proboszcz parafii. Jak się dowiedzieliśmy, ksiądz uznał, iż ... są w Tarnowie inne, godniejsze miejsca, a taka wystawa, choć popierana przez Kościół, w okresie przedświątecznym, gdy do kościoła przychodzą małe dzieci, byłaby niezbyt stosowna. Ostatecznie wystawa znalazła swoje miejsce przy tarnowskiej katedrze, gdzie będzie ją można oglądać do końca miesiąca.
Nie obyło się jednak bez losowych problemów – silny, porywisty wiatr wymusił demontaż wystawy – w dniu dzisiejszym, 27 marca, została ona rozłożona ponownie przez radnego Stanisława Klimka z udziałem wolontariuszy, w tym niżej podpisanego.

Warto zaznaczyć, że wystawa ta wielokrotnie była w Polsce niszczona przez „nieznanych sprawców”. Obrońcy „prawa wyboru”, czyli prawa do mordowania nienarodzonych, szermują argumentem, iż wystawa ta ma negatywny wpływ na narażone na jej widok dzieci. Znane są – także autorowi niniejszego tekstu – opracowania psychologów dotyczące wystawy, a obejmujące sposób postrzegania dzieci w różnym wieku, które przeczą szkodliwości jej wpływu na ich psychikę – w niektórych wypadkach wskazane jest wyjaśnienie ze strony rodziców. Jednocześnie te same, protestujące przeciw wystawie lewicowe środowiska nie zauważają skali okrucieństwa i przemocy (której często jedynym "sensem" jest ... zabawa) , jaką bombardowane są ich pociechy za pośrednictwem filmów i gier komputerowych. Powstaje pytanie, czy niemoralne, nieetyczne jest mordowanie nienarodzonych, czy też może mówienie o tym? Wyrok w sprawie pani Alicji Tysiąc dotyczący „Gościa Niedzielnego” wydaje się wskazywać, że złe jest nazywanie morderstwa – morderstwem.
Odnośnie wystawy toczył się szereg procesów sądowych (wytaczanych najczęściej przez dziennikarzy i inne osoby związane z "Gazetą Wyborczą") – jednak poszczególne instancje orzekały, że fakt jej eksponowania nie prowadził do „zgorszenia”, zaś sama wystawa „nie była nieprzyzwoita ani nie wywoływała powszechnego oburzenia społecznego”.

Wystawę przed Katedrą można oglądać jeszcze do 31 marca. Dzień później przeniesiona zostanie do Parafii pw. Krzyża Świętego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W drugim tygodniu kwietnia wystawa rozpocznie swoją wędrówkę po regionie tarnowskim.

Mirosław Poświatowski

Foto: G. Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 107)Dodaj komentarz
(27-03-2010) Janina :
Organizatorzy mogli zadbać o większa estetykę tej wystawy. Nie można było tego wydrukować na jakimś sztywnym nośniku a nie na pofalowanych płachtach? A swoją drogą zdjęcia są dosyć drastyczne i nie powinny być eksponowane publicznie, choć niewątpliwie aborcja to poważna sprawa. Niekoniecznie kilkuletnie dziecko musi oglądać zakrwawione ludzkie szczątki, chcąc nie chcą. Na podobnej zasadzie zróbmy wystawę zmasakrowanych trupów - ofiar wypadków ulicznych, żeby pokazać zagrożenia uliczne. Mnie osobiście ta wystawa nie szokuje, ale doskonale rozumiem osoby niezainteresowane tematem zmuszone patrzeć na krwawą jatkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2010) Organizator do Janiny :
Wystawa jest mobilna, co chwilę jest przewożona, płótno bannera sprawdza się w takich sytuacjach najlepiej. Każda wystawa pomyślana jest z myślą o publicznej ekspozycji. Przekaz jest mocny ale drastyczność scen ukazanych na fotografiach nie polega w tym przypadku na aranżowaniu jakiegoś sensacyjnego "wydarzenia" a ukazaniu perfidii i bestialstwa aktów, które nazywa się "zabiegiem" ( niektórzy walczą o nieskrępowane prawo do niego kobiet). Jeśli chodzi o obrazy "trupów - ofiar wypadków ulicznych" to bywały już drastyczne kampanie dot. ofiar piratów drogowych. Ale różnica jest poważna ! W przypadku pijanych kierowców i piratów nikt przy zdrowych zmysłach nie usprawiedliwia winowajców i zabójstwo nazywa zabójstwem, choć wynika ono przecież zwykle nie z premedytacji ale z gigantycznej nieodpowiedzialności. Dlatego takie kampanie nie budzą aż takich kontrowersji. W przypadku zaś aborcji niektóre środowiska używają jakichś eufemizmów, relatywizujących ten zbrodniczy akt. Zwyczajne robienie "wody z mózgu" szczególnie ludziom młodym i mniej odpornym na takie relatywizowanie. Tu toczy się prawdziwa WOJNA o prawdę. Dlatego MUSIMY pokazywać, czym faktycznie jest aborcja i jak wygląda. Wielu młodych ludzi uświadamia sobie głębię problemu i jego istotę dopiero przed tymi obrazami. Wystawa nimi autentycznie wstrząsa. I taki jest jej cel.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2010) do organizatora :
Pokażmy pedofilów którzy mają znane nazwiska i w środowiskach znanych funkcjonują. Łatwo się ich rozgrzesza wysyła w inne rejony Polski. To jest warte napiętnowania tych co krzywdzili, setki małych dzieci. A co się dzieje inni o wielkich nazwiskach w tym durnym państwie mówią, bronią, że to pomówienia. Jako katolik wstydzę się fundamentalizmowi pod każdym względem, tego naszego, tego islamskiego, każdego.... Niestety takie zdjęcia, fatalne porównania, wręcz prymitywne powinno się pokazywać w parafiach, zamkiniętych pomieszczeniach. To ma być informacja dla osób świadomych. Epatowanie przemocą jest skierowane do kogo, do tych co zrobili aborcję i po tej wystawie mają się powiesić, czy może nawrócić, bo wszyscy jesteśmy grzeszni...Ja jako katolik jestem przeciwny aborcji, ale także jestem przeciwny cwaniaczką ktorzy dla polityki, poklasku zrobią wszystko. Mam dwoje dzieci w wieku 6 i 4 lat i w jaki sposób mam w Niedzielę Palmową pójść do Katedry i opowiadać na podstawie tych zdjęć o życiu...dzieci świat jest taki jak pokazują go Państwo organizatorzy. Brak taktu, umiaru, brak szacunku dla osoby Papieża. Ja w tym roku ominę Bazylikę Księże Proboszczu szczere Bóg zapłać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2010) DO ORGANIZATORA 1 :
To jeszcze ja. Przepraszam za porównanie durne Państwo, chodziło mi o durny Naród, a szczególnie o pewne ogrupowania ludzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) ET :
Skoro nie chcemy pornografii w przestrzeni publicznej jak można zgadzać się na umieszczanie tam materiałów godzących w jakiekolwiek poczucie estetyki? Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, ale tego typu akcje zasługują na potępienie. Oby ktoś zrobił z tym coś, jak to było na zeszłorocznym Przystanku Woodstock.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) teresa50 :
Jeśli ta wystawa uratuje życie choć jednego dziecka, to warto...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) wijak :
argumenty "DO ORGANIZATORA" i "ET" już znamy. Brzmią tak samo jak wtedy , gdy pisano o obrazie estetyki widzów "Pasji", która była literalnym odwzorowaniem zapisów Ewangelii albo ostatnio przy okazji wiszących na ścianach krzyży, bo w wyroku Trybunału w Strasbourgu pewnego sensu dopatrywali się też tacy sami "katolicy" jak ci , którym teraz nie podoba się, że ktoś pokazuje czym jest ABORCJA. Gdzie wy widzicie jakieś lansowanie się osób, jaką polityczną akcję ? Organizatorzy ( jawni dla chętnych dziennikarzy, bo jesteśmy odpowiedzialni ) działają anonimowo, bo właśnie chodzi tylko o przekaz i prewencję. Absolutnie nie chodzi o zamykanie takiej wystawy w pomieszczeniach zamkniętych i adresowanie do "świadomych" . Chodzi właśnie o uświadomienie okrucieństwa zabiegów aborcyjnych ! Bo to jest ZBRODNIA ! Małe dzieci do kościoła same chodzić nie powinny , a rodzic jest po to, aby pomógł im zrozumieć, co widzą , adekwatnie do wieku. W tym przypadku pokazanie REALNEGO okrucieństwa ma SENS, inaczej niż w strzelankach komputerowych czy rozrywkowych filmach "zabili go i ucik"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) FREE MAN :
Do wijaka-ta wystawa to ma byc prewencja ? czy aby nie za pozno.Moze wreszcie ktos wprowadzi prewencje z prawdziwego zdarzenia a mianowicie wiedze seksualna dla mlodziezy w szkolach bo wlasnie tam zaczyna sie zapobieganie aborcji z wyboru.Oczywiscie ktos powie ze na zajeciach religi sa poruszane sprawy seksu-prosze mnie nie rozsmieszac bo to jest tylko parodia nauki o seksie.Dziwne jest to ze KK tak bardzo chce uswiadamiac mlodziez o zyciu seksualnym poprzez wstrzemiezliwosc,nie uzywanie antykoncepcji czyli prawie to wszystko co jest wlasciwie przeciwne naturze czlowieka, jego hormonom ktore w wieku mlodzienczym dzialaja jak wulkan.Dlaczego katolicy i KK nie potrafi zainicjowac cos co bedzie pozytkiem dla naszej przyszlosci czyli mlodziezy.To co sie slyszy to tylko nawolywanie do wstrzemiezliwosci i tyle-reszta to grzech przed slubem i po.Mozna tez przypomniec wszystkim "wspaniala"inicjatywe/stwierdz enie JPII kiedy w Afryce ludzie padali jak muchy zarazeni AIDS ,caly swiat staral sie pomoc w jakis sposob i to tani a tu nasz "wspanialy"papiez wyjezdza z zakazem uzywania prezerwatyw jako najtanszego srodka prewencyjnego.Wspaniala milosc do blizniego-konserwatywne bronienie sprochnialych doktryn Kosciola Katolickiego-doktryn a nie slow z Pisma Sw. Wijak jesli Ty i autor powyzszego artykulu oraz wielu tobie podobnych uwaza ze pokazywanie dzieciom takich obrazow z wyjasnieniem jest normalnym sposobem zapobiegania aborcji to ja dziekuje za takich rodzicow i obywateli tego kraju.Poczekaj kilka lat jak hormony sie odezwia u tych mlodych co wtedy zrobisz ???pokazesz im nastepne zdjecie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) P***U*** :
FREE MAN to jednak edukacja seksualna w szkole zmniejsza ilość niechcianych ciąż wśród dzieci? Szukałem do pracy naukowej takiego przykładu i w cywilizowanym świecie jest dokładnie odwrotnie. Są kraje gdzie wręcz edukacja seksualna w szkołach spowodowała kilkunastokrotny wzrost przeprowadzanych aborcji na nieletnich matkach .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) ONA :
zdjęcia przerażające! :((( zgadzam się, że nie powinno się mich tak eksponowac. W końcu kilkulertnie dziecko niekoniecznie musi być narażone na tak drastyczne obrazy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) Afrykańczyk :
Tak, tak pamiętamy jak starano się pomóc w Afryce... wysłano przeterminowane prezerwatywy. Tak, tak... pomogliście FREE MAN Afryce... pomogli... bardzo dziękujemy. Przyślijcie też zgniłe jabłka. Na pewno zjemy ze smakiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2010) Do FREE MAN :
Te zdjęcia źle wpływają na dzieci, ale rozdawanie prezerwatyw dobrze. Ty Free Man załóżcie sobie tą prezerwatywę na głowę i będziecie wyglądać jak ch**!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) FREE MAN :
Czytajac powyzsze odpowiedzi na moj wpis faktycznie nalezy i to w trybie przyspieszonym wprowadzic nauki z wiedzy o seksualizmie czlowieka nawet dla doroslych.Wiekszego idiotyzmu w stwierdzeniach nie slyszalem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) do FREE MAN :
Pomijajac jeden wpis wulgarny to pierwsza tobie odpowiedz człowieku jest jak najbardziej merytoryczna i nie możesz jej ot tak zbagatelizować. W przypadku kilku krajow gdzie wszelkiej masci "postępowcy" wprowadzili osobny przedmiot pod nazwą wychowanie seksualne zanotowano wielokrotny wzrost niechcianych ciąż i aborcji. Doprowadziło to również do zliberalizowania ustawodawstwa dotyczącego aborcji w tych krajach. Nasz polski model wychowania do życia w rodzinie (tam gdzie rodzice zdecydowali się na taki przedmiot razem z wychowawcami w starszych klasach) lub specjalnych lekcji i pogadanek na lekcjach wychowawczych i biologii jest może siermiężny i mało systemowy ale przy jednoczesnej relatywnej surowości prawa w tym zakresie i dominacji obyczajowości "okołokatolickiej" daje nam niekwestionowaną wyższość nad wszystkimi krajami Zachodu, o czym zaświadczają statystyki. Dysponuję wieloma danymi na ten temat. Wielka Brytania wydaje np. na programy "edukacji seksualnej" grube mln funtów rocznie. Tymczasem liczba ciąż kończonych aborcjami w Wielkiej Brytanii systematycznie rośnie (u kobiet w wieku 15-44 lat, w procentach): * 1969 - 5.3 * 1979 - 12 * 1989 - 15.5 * 1999 - 16.2 * 2003 - 16.6 * 2004 - 16.9 * 2005 - 17,8 * 2006 - 18,3. Dla porównania - u nas nawet najbardziej alarmistyczne dane mówiły na przełomie lat 80/ 90 ( szczytowy okres) o maksymalnie kilku %. Dane Office for National Statistics są jeszcze bardziej wyraziste - w 2000 roku aborcją kończyło się w Wlk. Brytanii 23% ciąż, w 2004 roku - już 36%. Wzrosła także liczba aborcji dokonywanych u nieletnich kobiet. Takie są efekty "prewencyjnej edukacji seksualnej". Nie mniej dramatyczne są statystyki dla Holandii, Francji, Belgii, Hiszpanii ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Afrykańczyk :
FREE MAN: jeżeli Ty nic nie wiesz o przeterminowanych prezerwatywach wysyłanych do Afryki i jeszcze uważasz, że to idiotyzmy, a Twoja wiedza ogranicza się tylko do zdziwienia, że papież mówi rzeczy zgodne z wiarą, której był szczególnym przedstawicielem to trzeba powiedzieć jasno, że jeżeli ktoś szuka przykładu kogoś kto należy do "ciemnego ludu" to może się zgłosić do Ciebie. Pasujesz idealnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) MAJA :
SLICZNA WYSTAWA! SLICZNA! POWINNA BYC POKAZYWANA W KAZDYM PRZEDSZKOLU! SLICZNA I WYCHOWAWCZA!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Pata :
Dlaczego poprzez takie banery nie piętnuje się np pedofilii w kościele o której głośno?To zapytanie do organizatorów.Od prezentowania tego typu wystaw istnieją inne miejsca-szpitale, nawet wnętrze kościoła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) do Maja i Pata :
Dlaczego was tak drażni upublicznienie prawdy o tym, czym jest aborcja ? Dlaczego chcecie tę prawdę zamykać ? Hierarchowie K-ła popełnili mnóstwo błędów, bo skrywali prawdę o pedofilii w swoich szeregach, o agenturalnej przeszłości. I teraz odłamki wybuchu różnych afer ranią 90 % Bogu Ducha winnych duchownych. Ale porównywanie tamtych ohydnych przestępstw i błędów z nieodwracalną zbrodnią jest nie na miejscu. To rzeczy z nieco innych porządków , nie można ich szeregować. Jak chcecie to oczywiście możecie zrobić sobie taką wystawę, byleby zgodnie z prawem. Jeśli będzie ona uwrażliwiać na problem - to jestem za, tak jak jestem za masowym pokazywaniem wystawy "Wybierz życie"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) ktoś :
psychopaci i fanatycy ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Niesmak :
Nie bardzo rozumie,czemu moje dziecko ma być narażone na takie widoki?Wczoraj wybraliśmy się na mszę do katedry,ale po pierwszych pytaniach zadanych przez moje 6-letnie dziecko zrezygnowaliśmy.Może zdaniem nawiedzonych pań,dziecko trzeba edukować ,ale nie moje i nie ty sposobem! Dla mnie jest to chore!!! Kto ma ochotę na takie widoki,to jest internet odpowiednia prasa itp..A wciskanie na siłę tego rodzaju zdjęć wywołuje we mnie bunt. Jestem osobiście przeciwniczką aborcji,ale to pod Katedrą na pewno nie zbliży mnie do KK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Pata :
Do Maja i Pata-jeżeli posiadasz potomstwo chciałabyś/chciałbyś w ten sposób edukować swoje malutkie dzieci?Terapia wstrząsowa rozumiem?Ale porównywanie tamtych ohydnych przestępstw i błędów z nieodwracalną zbrodnią jest nie na miejscu. To rzeczy z nieco innych porządków , nie można ich szeregować-CO TO W OGÓLE MA BYĆ. ??? Oszołomy postanowiły epatować okrucieństwem aby wpłynąć przechodniów. Tylko nie wzięły pod uwagę,że mogą natrafić na wrażliwe dziecko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Pata :
Jeżeli już pokazuje się okrucieństwo, proszę o zaprezentowanie wszystkich "grzechów".Dlaczego pewne tematy traktuje się wybiórczo a inne "przygłaskuje?Skoro cierpią Bogu ducha winni duchowni, cierpią i Bogu ducha winne kobiety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) aga :
nie jestem za aborcją, ale zawsze będę za każdą kobietą, jak widać wystawę zorganizowali sami mężczyźni jakżeby inaczej wszak to nie ich dotyczy. Dziwię się tylko, że proboszcz wyraził zgodę na taką wystawę, po co mu takie kontrowersje???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) AKRON :
POWINNI PANOWIE AUTORZY UZUPELNIC WSTAWE O ROWNIE REALISTYCZNE OBRAZKI ILUSTRUJACE JAK DOSZLO DO POCZECIA, WSZAK TO SA WZNIOSLE AKTY NAD KTORYMI CZUWA DCH SWIETY. A WIEC PIEKNA KOBIETA Z MALZONKIEM, Z ROWARTYMI SLICZNIE NOGAMI PENETROWANA PRZEZ CZLONKA SWEGO MEZA, UWZWODNIONEGO ODPWOIEDZNIO, PLUS WYTRYSK DO POCHWY SFILMOWANY MIKROKAMERA. WTEDY DZIECI NIE PYTALY BY SKAD SIE WZIELO TO ZABIJANE DZIECIATKO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) XXX :
Akron trafił w sedno sprawy, brawo,doskonały pomysł!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) tara :
Księża martwią się o zarodki, a dzieci już narodzone nie jeden z nich gwałci lub bije. Ot moralność kleru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Pata :
I właśnie zastanawiam się dlaczego tak nie bronią tych już narodzonych dzieciątek?Bitych, katowanych na śmierć, wychowujących się w patologii. O nich cisza.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Ev :
No i dobrze, że to pokazują. Niech każdy wie co to jest aborcja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Ewa do AKRONA :
Czy akt seksualny jako taki jest w sam sobie problemem ? Równie dobrze można pokazywać palce obite młotkiem. Generalnie młotek jest pożytecznym narzędziem, ale czasami ktoś używa go nieodpowiedzialnie. Nawet nim zabija. To nie znaczy, że młotek sam w sobie i tak jak przewidział jego przeznaczenie twórca, jest zły. Porównywanie pornografii (a do tego się sprowadza twoja propozycja) z ukazaniem problemu MORDOWANIA NIENARODZONYCH DZIECI jest demagogią najczystszej wody. Mamy nadal udawać, że ABORCJA jest jakimś kosmetycznym zabiegiem, przerwaniem ( jakiejś bezpostaciowej) ciąży ? Na zdjęciach widać czym jest aborcja . Nic ich nie zastąpi. Aga, jestem kobietą i chętnie dołączam się do organizatorów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) FREE MAN :
Oto link do danych na temat aborcji na calym prawie swiecie: http://www.johnstons archive.net/policy/abortion/wr jp339.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Pata :
Ewo czy zatem przyprowadziłabyś pod te obrazy swoje dzieci i spokojnie na ich podstawie wytłumaczyła maluchom \"o co chodzi\"?Nikt tutaj jak sądzę nie propaguje aborcji, jesteśmy jej przeciwnikami ale takie ekspozycje mogą zaszokować i myślę,że głównie chodzi tutaj o tych najmłodszych, których oczu nie musimy przerażać.Od tego jest edukacja seksualna, rozmowy, rozmowy jeszcze raz rozmowy i rodzice, którzy winni uczyć dziecka miłości, szacunku i wrażliwości.A karać powinno się lekarzy, dokonują aborcji w późnych tygodniach ciąży, z powodu "widzimisie" pacjentki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Ewa do Pata :
Tak właśnie wczoraj zrobiłam. Razem z mężem chodzimy do katedry i rozmowa z 11-letnią córą i 6-letnim synem pojawiła się samoistnie po mszy i w drodze do domu. Myślę, że sobie poradziliśmy z pytaniami. Ale do tego trzeba umieć nazwać zło złem i nie kluczyć. Najgorzej jak ktoś próbuje relatywizować, szukać być może jakiegoś usprawiedliwienia. Słyszałam jak jedna oburzona matka zgubiła się jak jej mniej więcej 7-8 letnia córeczka odbierała przekaz jakim był i powtarzała napisy a matka mówiła "no, nie do końca tak jest". Ale na pytanie "dlaczego ?" już nie potrafiła dziecku jasno odpowiedzieć. Jedyne zagrożenie jakie istnieje przy okazji takiej wystawy istnieje ze strony rodziców traktujących swe pociechy niepoważnie. Mogą być odbierani przy takim podejściu przez dzieci niewiarygodnie. Edukacja seksualna powinna być przerabiana z rodzicami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) lola :
od dziecka powinniśmy uczyć że aborcja to zabójstwo , dzieci bardziej analizują nasze zachowania na swój sposób i jeżeli nauczysz Jasia to Jan będzie umiał szanować życie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Pata :
A jak to wytłumaczysz maluszkowi?Bo 6 i 11 latki to już nie maluszki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Organizator do Pata :
Dysponujemy bardzo obszerną opinią biegłej psycholog, która analizowała wystawę pod kątem percepcji ( w opinii nie stwierdzono szkodliwości wystawy dla dzieci) w procesach wytaczanych organizatorom wystawy przez środowisko Gazety Wyborczej. Z oczywistych względów nie sposób tu zamieścić całej kilkunastronicowej opinii. Jeżeli interesuje cię analiza percepcji dzieci w wieku poniemowlęcym to proszę przeczytaj taki oto fragmencik: /////////Biorąc pod uwagę rozwój myślenia, uwagi, pamięci dziecka do trzeciego roku życia należy stwierdzić, że nie rozumie ono czym jest martwe ciało i śmierć. Reakcje dzieci do trzeciego roku życia na zdjęcia martwych ciał zależą wyłącznie od reakcji rodziców. Przypuszczać należy iż dla małych dzieci zdjęcia będą niezrozumiałe, przez co mało interesujące. Oglądanie zdjęć nie stanowi urazu, ponieważ uraz występuje tylko wówczas, gdy w subiektywnym odczuciu podmiotu zagrożone jest jego życie lub zdrowie, albo życie i zdrowie innych osób, czego jest świadkiem. To raczej brak opieki rodziców, zaniedbanie lub przemoc wobec dziecka jest źródłem lęku, który może w swej istocie być lękiem przed śmiercią, gdyż dla małych dzieci lęk przed śmiercią równoważny jest z brakiem opieki rodzica.////// I jeszcze fragment dot. wieku przedszkolnego : ////////Dzieci starają się zrozumieć sens obrazka, który je zainteresował, stawiając dorosłym pytania „co to jest”, „dlaczego”. Możliwość stawiania pytań i otrzymywania odpowiedzi na każde z nich odgrywa ważną rolę w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka. Dzieci w wieku przedszkolnym oczekują prawdziwych i rzetelnych odpowiedzi. Jednak ich uwaga i ciekawość zaspokojona zostaje dość szybko. Odpowiedzi nie muszą być więc obszerne, czy bardzo szczegółowe. Odpowiedzi dostosowane do wieku dziecka to takie, które udzielane ich językiem, wykorzystują posiadany przez nich aparat pojęć, oparte na znanym dziecku materiale. Dziecko o zdrowej ciekawości, rozwijające się prawidłowo zakładając, że zaciekawi je wystawa, zada rodzicom pytanie „co to?” Może otrzymać odpowiedź, że są to „martwe ciała dzieci”. Dalsze pytania dziecka w wieku przedszkolnym mogłyby potoczyć się w kierunku dociekania, co to znaczy „martwe” lub dlaczego tak wyglądają. Co można tłumaczyć na przykładzie znanym dziecku np. dziecko mogło mieć kontakt z martwym pająkiem, muchą, chomikiem. Stwierdzenie, że zabił ktoś „zły” okaże się wystarczające, gdyż dzieci znają pojęcie dobra i zła, choćby ze słuchanych bajek. „Zło” w ich przeżyciach jest czymś, czego nie lubią i nie chcą. W prawidłowym ujęciu dobra i zła, u dzieci kształtuje się zdolność do reagowania wstrętem wobec zła. Stąd widok martwych ciał na zdjęciu nie jest urazowy. Uraz mógłby natomiast wystąpić, gdyby dorosły straszył dziecko, np. „zrobię z tobą podobnie, jak będziesz niegrzeczny” Jednak wówczas mamy do czynienia z przemocą i nadużyciem ze strony rodzica w postaci gróźb. Groźby same w sobie mogą być urazowe. Dzieci zaniedbane, doświadczające przemocy silniej przeżywają cierpienie, krzywdę, śmierć, ponieważ same częściej czują się zagrożone. Urazem jest więc obserwacja rzeczywistej przemocy lub zaniedbania innych, np. w rodzinie lub doświadczanie jej samemu. Myślenie dziecka ma charakter przedpojęciowy, magiczny, konkretno-wyobrażeniowy. Coś jest „martwe” jeśli się nie rusza, nie je, nie wydaje głosu. Rzecz martwa może stać się na powrót żywa, jeśli zacznie się ruszać, np. świeca jest żywa, gdy świeci, martwa, gdy zgaśnie. Pod koniec wieku przedszkolnego żywe jest nie to, co wprawiono z zewnątrz w ruch, a ciała niebieskie i zjawiska przyrody, np. słońce i wiatr. Rozwój wyobraźni, wynikający z rozwoju receptorów wzroku, słuchu oraz nieukończony rozwój umysłowy, nadaje tej wyobraźni specyficzne cechy. Dziecko zachowuje się tak, jakby żyło w świecie fikcji, nie uwzględnia realności zjawisk otoczenia: ożywia przedmioty martwe, roślinom i zwierzętom przypisuje cechy ludzkie (animizm, antropomorfizm). Stąd wraz z rozwijającą się wyobraźnią, kształtującym się dopiero pojęciem śmierci, dzieci w wieku przedszkolnym nie mogą w pełni zrozumieć przedstawionych zdjęć, ani współodczuwać z zabitymi na zasadzie identyfikacji. Baśnie, w których występuje nagła śmierć, np. przez odrąbanie głowy czarownicy, połknięcie przez wilka, pożarcie przez smoka nie powodują koszmarów i urazowych doświadczeń u normalnie rozwijających się dzieci. Dziecko stopniowo odróżnia realność od fikcji począwszy od 3 r. ż. Przeżywane emocje w związku z baśniami pozwalają na uświadomienie sobie własnego bezpieczeństwa „chociaż tam jest zagrożenie, tutaj jest bezpiecznie”. Baśnie kształtują pojęcie dobra i zła. Lęk budzi zło, które należy pokonać, natomiast radość budzi dobro, do którego należy dążyć i się go spodziewać. Baśnie stanowią wzorzec moralny, na podstawie którego poznaje się dobro i zło. Takiego wzorca dostarczają przede wszystkim dorośli. Do 7-8 roku życia normy moralne są narzucone dziecku z zewnątrz przez dorosłych. Nie są dobrowolnym wyborem jednostki. Dziecko czyni dobrze, bo tak chcą autorytety. Początkowo podporządkowuje się raczej ze względu na karę i nagrodę, potem ze względu na mechanizm identyfikacji z osobami, które darzy szacunkiem. Podsumowując, dzieci w wiek przedszkolnym, ze względu na poziom rozwoju umysłowego nie będą postrzegały wystawy, jako zagrażającej. Może ona wzbudzić ich ciekawość i mogą chcieć wyjaśnień od osób bliskich. Spokojne wyjaśnienie utrzyma ich uwagę na dość krótko, ze względu na chwiejność uwagi. Sposób wyjaśnienia przez dorosłych, zasadniczo wpłynie na sposób przyjęcia przez dziecko treści wystawy. Dziecko nie jest jednak w pełni zdolne do przyjęcia i zrozumienia wszystkich aspektów zabijania, śmierci i cierpienia. Może jednak uczyć się współodczuwać z zabitymi dziećmi, wyrażać żal z powodu ich bólu. Dzieci, które nie dostały odpowiedzi na swoje pytania, które doświadczają przemocy lub zaniedbania, mogą w silny, emocjonalnie sposób przeżywać nieszczęścia widziane na zdjęciach. Jednak to ich realna sytuacja życiowa będzie stanowiła o rozmiarach doświadczanego urazu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) magda :
bardzo bym chciała, żeby to była autentyczna debata. Ale Niestety. Argumentami, które warto brać poważnie, dysponują tu wyłącznie zwolennicy wystawy. Po stronie przeciwników mamy tylko puste frazesy, irracjonalny antyklerykalizm i inne irracjonalne uprzedzenia wynikające z jak najbardziej dorosłych fobii oraz demagogię. Przeciwnicy wystawy są cały czas jakby obok problemu, polemizują z jakimiś wyimaginowanymi duchami. Przypuszczam, że poza emocjami nie dysponują żadną poważną argumentacją. przynajmniej ci którzy dotąd zabrali tu głos

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Do Organizatora!!!! :
Wywód organizatora do Pata o skutkach ogladania ww obrazów można nazwać dogłębnym ale jakże czysto teoretycznym. A jak organizator odniesie się do faktu, że dziecko któremu mądrzy rodzice wytłumaczyli wszystko w tak doskonały sposób jak to zakładał organizator budzi sie w nocy i przybiega z płaczem,mówiąc że nie może spać. Na pytanie rodziców: Kochanie dlaczego? BO JAK ZAMYKAM OCZY TO WIDZĘ TE MARTWE CIAŁA, KTÓRE WIDZIAŁAM DZIŚ POD KOSCIOŁEM !!!! -odpowiada dziecko. Sama poezja.... Organizatorze. Gratuluje!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) Afrykańczyk :
Do tych co piszą, że piętnuje się tylko jedne grzechy. A co wam szkodzi zrobić własną wystawę? Rusz 4 litery jeden z drugim i rób swoją wystawę o innych grzechach. Trzeba mieć niesłychanie dużo tupetu, żeby za własne lenistwo obwiniać organizatorów tej wystawy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) DO aga :
Mężczyzn to nie dotyczy? No to strasznie bronisz kobiet. Trudno uwierzyć, żeby jakaś kobieta dla dobra całego rodzaju kobiecego zwalniała mężczyzn ze współodpowiedzialności za poczęte dziecko. Chyba, że uległa propagandzie męskich cwaniaczków, którzy uważają, że ich jedynym wkładem jest akt seksualny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2010) OOO :
Ludzie przecież można zrobić wystawę wewnątrz jakiegoś pomieszczenia..Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyboru.Dlaczego ja czy moje dzieci mają to oglądać.Dla mnie tłumaczenie 6-cio latkowi o aborcji jest chore.To ja decyduję jakie bajki ma oglądać moje dziecko i jak jest w nich przemoc ,krew wyłączam.Dlaczego wychowanie seksualne w szkołach jest be,a wystawa która zawiera taką treść nawet dla najmłodszych ok. Rozmawiałam z wieloma osobami o wystawie i KAŻDY jest zdegustowany. Myślę,że nie trzeba być nawiedzonym.Lepiej może pokazać kobietą,że gdy urodzą ,to KK pomoże,że mają na kogo liczyć.Myślę,że taką postawą można przekonać kobietę do zmiany decyzji-bo wystawą na pewno NIE!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) do OOO :
Coś Ci się pomyliło. Fundacja nie jest częścią struktur Kościoła katolickiego. Jak chcesz reklamować działania kościoła na temat pomocy kobietom to zgłoś się do jakiegoś proboszcza, znajdźcie pieniądze i róbcie wystawy itp. itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) Ktosia :
Ale Fundacja składa się jak mniemam z osób bardzo z kościołem związanych. Ale dlaczego zatem tak nie broni tych dzieci, które już narodzone, padają ofiarą morderstw i znęcania się przez zidiociałych rodziców??Niestety ani raz nie słyszałam aby panowie organizatorzy podjęli się tego tematu ani Kościół.Współczuję rodzicom którzy z premedytacją prowadzą tam swoje dzieci aby w ten sposób przekazywać im wiedzę na temat aborcyjny.W OGÓLE co to za rozmowa z małym dzieckiem na ten temat??Pan psycholog popiera tego typu wpływanie na edukację dziecka???Szok!Więc dlaczego w mądrych bajkach edukacyjnych przedstawia się ważne problemy w sposób dostosowany do dziecka?Delikatnie...No właśnie. Nikt nie pomyślał, że dziecko odreagowuje emocje nieco później i taki obraz zapadnie w umyśle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) 000 :
Jak chcesz reklamować działania kościoła na temat pomocy kobietom to zgłoś się do jakiegoś proboszcza---To Tobie się coś pomyliło. Bo akurat to zdanie nie trzyma się kupy : ) A czym jest fundacja?Grupą ludzi ,którzy zamiast pomagać wymyślają TAKIE akcje??? A może by się wziąść za uczciwą pracę,a pomagać można przecież inaczej niż banerami,wyłudzaniem pieniędzy przy supermarketach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) SKANDAL!!! :
Skąd Wy macie TAKIEGO psychologa? Podajcie namiary.Może uda się trzymać od niego z daleka znajome dzieci. Nie znam żadnego dziecięcego psychologa ,który podpisał by się pod tym. Tak jak roczne dziecko uczy się chodzić i nie robi tego w wieku 5 miesięcy ,tak i wiedza o aborcji z TAKIMI szczegółami nie powinna być przyswajana dziecku od wczesnego dzieciństwa! Bo przecież to teren ogólnie dostępny i nawet najmłodsze dzieci są narażone na oglądanie TEGO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) AKRON :
AKRON DO EWY - NIE MOWIE ZE AKT MALZENSKI JEST CZYMS ZLYM, ZE JEST PROBLEMEM. JEST PIEKNEM SAMYM W SOBIE, NAJWIEKSZYM! ALE INTYMNYM. TAK JAK SMIERC JEST INTYMNA SPRAWA I NIE EPATUJE SIE JEJ OBRAZKAMI NA ULICY. A TU MAMY SZCZATKI LUDZKIE, TAKZE UKAZANE W TRAKCIE ICH INICESTWIANIA! TE INTYMNOSC SMIERCI POKAZUJE SIE JAK WYSTAWE PSICH KUP, KTORE NALEZY Z ULIC ZBIERAC, ALBO BITEGO PSA, KTOREGO BIC NIE NALEZY. STAD MOJ APEL O OPAMIETANIE SIE, UBRANY W PROPOZYCJE UZUPELNIENIA WYSTAWY O ROWNIE INTYMNE OBRAZY, KTORYCH EKSPOZYCJA POKAZALA BY HIPOKRYZJE, ROZKOSZ OGLADANIA OKRUCIENSTWA, ORGANIZATOROW. MIALEM WRAZENIE, OGLADAJAC PANA KLIMKA, ORGANIATORA WYSTAWY, ZE PRZEZYWAL WRECZ ORGAZM, SYCAC SIE JEJ WIDOKIEM. NAPRAWDE, NIE ZARTUJE. COS TAKIEGO OKRUTNEGO JEST W TYCH LUDZIACH - POKAZAC, JKA OKRUTNI SA INNI, BO MYSMY TO CI LEPSI. WESOLYCH BEZABORCYJNYCH SWIAT. I TAKICH WYSTAW.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) Skandal :
Przykład z jednego z poznańskich przedszkoli. Chłopiec po przejściu obok wystawy(nie wiem czy dokładnie tej) i rozmowie z "mądrymi "rodzicami,którzy chcieli go "delikatnie uswiadomić",proponuje zabawę w aborcję! Bo czemu nie.Taka sama zabawa jak inne,a jednak coś nowego.Reszta dzieci uświadomiona przez przedszkolaczka! Myślę,że organizatorzy mogą być z siebie dumni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) taki sobie :
pomysł zmałopowany, ale trudno cokolwiek sensownego wymysleć, tak sądzę, zdeprawowanym. Ci którzy idą do kościoła, w myśl tej wystawy, są albo po aborcji, albo myślą kiedy jej dokonać; jak wytłumaczyc dorastającym dzieciom, skoro aborcja jest tak powszechna, że ich rodzice to nie mordercy, którzy zabili ich rodzeństwo; jak pomóc ludziom z syndromem poaborcyjnym? jak ulżyć cierpieniom matek które utraciły dzieci bez własnej winy? kolejny niechlujny i nieprzemyślany pomysł ; mam nadzieję że ci w sutannach nie przyłożyli do tego ręki;

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) wijak do AKRON :
Jeśli w ogóle widziałeś tę wystawę to chyba przez pryzmat pana Klimka albo innych swoich wyobrażeń, uprzedzeń, negatywnych emocji. Komentarze tekstowe pod zdjęciami i obok nich mówią wszystko. Nazywają zło złem, nie unikając przy tym okazywania dowodów na istnienie tego zła ( nie zauważanego lub bagatelizowanego przez tyle osób). Pomysł poszerzenia wystawy o pornografię jest z kolei demagogicznym kretynizmem. Ośmieszasz nim siebie , a nie pomysł antyaborcyjnej wystawy. Ukazanie aranżowanego ( do zdjęcia) stosunku to rzecz nieporównywalna z ukazaniem efektu zbrodni. Bo to nie jest ukazanie po prostu śmierci. To ukazanie śmierci bezbronnego człowieka, której zaprzecza tak wielu "postępowców", mieszając w głowach również ludziom o katolickim, chrześcijańskim rodowodzie. Innym rodzajom śmierci - śmierci ludzi narodzonych nikt nie zarzecza. A tej tak.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) Głos :
Panie Klimek .dlaczego robicie te wystawy przy Kosciołach a nie np. Kapłanówce czy Burku napewno byłby lepszy efekt więcej ludzi by zobaczyło i nie tylko ci którzy chodzą do kościoła.Napewno też nikt tak zaciekle nie atakowałby niewinnyczh w tym przypadku księży.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) terefere do Głos :
o to jeszcze prezydent musiałby się zgodzić. Sądząc po tym jakiego postępowego gra na co dzień to nie sądzę, aby wyraził zgodę. pozostają prywatne posesje lub należące do Kościoła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) rozbita :
Mówicie o dzieciach oglądających wystawę .A czy ktoś pomyślał o kobietach które czasem z głupoty , czasem z przymusu , z przyzwolenia prawa również dokonały aborcji .ŻADNA KOBIETA NIE ZROBI TEGO DLA" ROZRYWKI"- jest ich miliony - tych winowajczyń . ŻAŁUJĄ, .CIERPIĄ I ZOSTANĄ Z TYM DO KOŃCA ŻYCIA.Jestem jedną z nich .Ta wystawa to otwarcie moich ran .Litości .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) Jakie miliony? :
Może tysiące ale nie miliony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) cham:) :
Pomyśl sobie gdzie teraz mogło być twoje dziecko. Mogło się dobrze uczyć, przychodzić do ciebie całować w czółko i mówić dziękuję ci mamusiu za wszystko:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2010) Do chama :
Jak się podpisałeś taki jesteś.A co mają powiedzieć kobiety po poronieniach naturalnych.Pomyślałeś?A przecież myślenie nie boli-spróbuj : )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) do Ktosia :
Wg Ciebie panowie z fundacji powinni obskoczyć wszystkie akcje. A może Ci jeszcze zakupy zrobić? Ty się pochwal co zrobiłaś/zrobiłeś...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) Anna do "rozbitej" i "Do chama" :
Wystawa ukazująca czym jest aborcja na pewno przypomina osobom , które kiedykolwiek dopuściły się tej zbrodni świadomie, co uczyniły. Chcąc chronić inne matki przed konsekwencjami takich decyzji nie można nie pokazywać konsekwencji decyzji osób, które zdecydowały się na taki krok. Osoby, które zrozumiały swój błąd, grzech i jego tragiczną nieodwracalność i tak muszą nosić tę świadomość w sobie do końca życia. Ta trauma jest jedną z konsekwencji tego co zrobiły. Oczywiście, dramatyczne obrazy mogą otwierać głębokie rany u kobiet, które nie zatraciły bezpowrotnie ludzkich odruchów. Ale to wynika ze świadomości zła, które uczyniły. To, co mamy nie nazywać złodziejstwa złodziejstwem, zł złem i nie pokazywać dowodów na to, bo to uraża przez jakiś moment uczucia grzesznika, który dopuścił się takiego czynu ? Normalne społeczeństwo piętnuje takie czyny. Zupełnie nie dotyczy to matek po naturalnych poronieniach, które oczywiście zdarzają się samoistnie w naturze. I też są przeżywane bardzo przez matki, ale bez poczucia winy przez całe życie ! Wystawa może dotykać tylko tych ludzi, którzy świadomie innym ludziom zgotowali taki straszny los i zachowali ludzkie odruchy. Te ludzkie odruchy być moze pozwolą im zrozumieć, że jeszcze jest dla nich jakaś szansa. Wyparcie takiej szansy nie stwarza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) Ktosia :
Do Ktosia-a to pisze Pan z fundacji?Rozumiem,że tak. Dziękuję.zakupy robię sama.Więcej rozumu i wrażliwości-tej prawdziwej, nie na pokaz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) niesmak :
No tak.Piętnujmy te Złe.Przecież w najbardziej o to chodzi.Bóg wybacza,ale większość pań z kółka różańcowego,już nie.Oj gdyby się jeszcze dało spalić na stosie,oczywiście w imię wiary : ) Po trupach do celu...I od razu wyjaśniam,że jestem przeciwniczką aborcji,ale odpowiadam tylko za siebie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) Anna do niesmak :
Nic nie rozumiesz. Na wystawie piętnowany jest czyn a nie konkretna osoba, czy osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) niesmak :
Ale czynu dopuściła się OSOBA?Może po wystawie znowu złapie ją depresja?I chyba o to chodzi ! A chyba lepiej piętnować ,niż np.pomóc.Ale o takiej pomocy mogłyby się nie dowiedzieć koleżanki,znajomi.Za cicho ,o wystawie wiedzą wszyscy.A jeszcze jak sie powie "to ja ją pomagałam zorganizować"wow-to jest to!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) Anna raz jeszcze :
Twoje argumenty są tak nieracjonalne i prowadzące do absurdu, że chyba ostatni raz podejmuję próbę uświadomienia ci tego. To w takim razie nie należy czynić nic ? Przecież pomoc w formie którą prezentujesz też może być odebrana źle, jako jakaś ingerencja w wewnetrzne sprawy, w sumienie takiego lub innego grzesznika. A na początku każdej terapii musi być uświadomienie sobie przyczyn zła. Nie ma też żadnego chrześcijańskiego przebaczenia bez pokornego przyjęcia wiedzy o tym, że uczyniło się zło i woli zadośćuczynienia. Nie należy oszczędzać takim ludziom takich widoków. Jeśli reagują na to alergicznie to żaden pełny rachunek sumienia jeszcze się u nich nie odbył. Wystawa stwarza im taką szansę. Ale najpierw musi nastąpić przyjęcie, a nie wyparcie !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) niesmak :
Mnie proszę nic nie udowadniać.Tylko zastanowić się nad swoim tokiem myślenia.Dla mnie ,jak i dla wielu innych osób,wystawa nie do przyjęcia!Nikt też nie dał nam prawa do sądzenia innych .Natomiast pomoc jeśli naprawdę jest potrzebna-to nie zostanie odrzucona.Jeśli oczywiście nie zrobimy tego z wielkim HALLO-JA POMAGAM(POMOGŁAM) Niech każdy zajmie się swoim sumieniem,a nie ładuje się z butami do innych. Brak tolerancji to chyba też grzech! Nie znam Cie,ale czytając Twoje słowa nie żałuję tego.Dążenie do CZEGOŚ z fanatyzmem,NIE dziękuję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) Anna :
Mój cały fanatyzm i innych tu wypowiadających się zwolenników wystawy to trzymanie się zasad, na których zbudowano naszą cywilizację. Brak tolerancji nigdy nie był w niej grzechem ! To współczesna "postepowa" anty-cywilizacja uczyniła zeń fetysza. Nie ma bowiem miejsca na tolerancję dla aktu zabójstwa, ani nawet tolerancji dla rożnorakich metod zrelatywizowania tej zbrodni. Tolerować możemy tylko to , co nam nie zagraża. Te czyny trzeba piętnować, bo w przeciwnym razie zgadzamy się na eksterminację gatunku. Co nie znaczy, że reagować należy agresją, której znaczne pokłady dostrzegam raczej u przeciwników wystawy niż jej zwolenników. Choć oczywiście wyobrażam sobie starsze panie, słuchaczki Radia Maryja z parasolkami. Proszę mi wierzyć - do takiej obrony swoich racji tak samo mi daleko jak do niekonsekwentnych, poddanych poglądów a la niesmak, czyli efektu współczesnego prania mózgów. Perswazja tak, agresja nie. W wystawie nie ma żadnych akcentów agresji, nawoływania do przemocy. Wręcz przeciwnie. Jeśli tak ja ktoś odbiera, to wiecej tto mówi o nim niż o rzeczywistym, bardzo jasnym i namacalnie określonym przekazie wystawy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) marek :
na wystawie piszą, ze dzięki wykorzystaniu rozumu, który człowiek otrzymał od Boga, rocznie nie rodzi sie 53 mln niepotrzebnych ludzi. Razy tylko 10 lat, daje to ponad pol miliarda ludzi, ktorzy mnozac sie, pomnozyli by jeszcze te liczbe. rany boskie, jakaz to madra polityka Pana Boga, ze taki rozum dal czlowiekowi. On wie co robi, i nie nalezy tego krytykowac. Kiedys rownie bezwzglednie karac chciano lekarzy za zagladanie do ludzkich trzewii, by ich lepiej leczyc. Z czasem Kosciol zmadrzal, tak i niebawem zaakceptje kolejne metody regulacji rozmanazania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) niesmak :
No tak.Prosze mi wierzyć,że przez 2 lata miałam przyjemność pracować z dziewczynami,które się pogubiły gdzieś. I właśnie brak tolerancji,który nie jest przecież grzechem,brak pomocy,oraz agresja otoczenia często doprowadziła Je do silnej depresji-prób samobójczych. Często dziewczyny w zaawansowanej ciąży,żałowały ,ze nie poddały się aborcji.Bo to co spotkało je od katolickiego otoczenia,według ich oceny było nie współmierne z wyrzutami sumienia. Dlaczego nie ma pomocy dla Tych kobiet.Kilka miesięcy w domu samotnej matki a co potem? Zrobić wystawę jest bardzo łatwo,oceniać też,ale gdzie w tym wszystkim kobieta i pomoc dla niej,żeby nie musiała myśleć o aborcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) Ktosia :
A czy panowie organizatorzy mogą pochwalić się sukcesami spowodowanymi takim właśnie drastycznym sposobem oddziaływania na masy?Czy większość kobiet została wyedukowana poprzez kierowanie im przed spojrzenia takich okrutnych obrazów?Niestety nadal uważam,że nie tędy droga, bo kobieta która decyduje się na aborcje chyba ma świadomość jak to wszystko wygląda..A szokujecie tylko i wyłącznie dzieci, którym te obrazy zapadną w główkach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) do Ktosia :
Nie piszę pan z fundacji, tylko ktoś kto przeczytał twoje pretensje i go one rozbawiły (mimo, że temat poważny więc trochę przepraszam, ale jak się czyta Ktosia, który mówi innym co mają robić i jakie fundacje zakładać to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) 4TA9 :
\"Z apelem do polskich miast, by ograniczyły dostęp dzieci do antyaborcyjnej wystawy \"Wybierz życie\", wystąpili w liście otwartym m.in. Wisława Szymborska, Jerzy Owsiak, Jan Hartman i Tadeusz Bartoś. \"Szkoda, że walcząc o dobro nienarodzonych, zapomina się o najmłodszych dzieciach, które już biegają po tym świecie. One są narażone na bestialskie obrazy, które niewątpliwie nie są bez wpływu na ich delikatną psychikę\" - napisali sygnatariusze listu, apelując do władz gmin w kraju, by te dopuszczały wystawę tylko w miejscach zamkniętych, odpowiednio oznakowanych i niedostępnych dla dzieci.\" Jestem praktykującym katolikiem i szokują mnie fundamentaliści w każym kraju i w działaniu, moje dzieci dzięki organizatorom wspaniałej wystawy dla wszystkich spowodowali, że odwiedzenie w święta Bazyliki Katedralnej odłoże na inny termin....szkoda Księże Proboszczu, no ale TW rządzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) RU :
Wisława Szymborska? Ta od wierszy pochwalnych dla Stalina?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) do RU :
Nie Ta od Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Fundacji tego typu dawno powinny być zlikwidowane i myślę,że dzięki tym akcją tak wreszcie się stanie : ) Organizując tego typu wystawę wypadało by się liczyć ze zdaniem ogółu ,a nie po trupach do celu !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2010) hej :
Niech się schowają psycholodzy, ich opinie i analizy, które jednoznacznie wskazują, że żadnego złego wpływu na psychikę dziecka wystawa nie niesie ( jeśli oczywiście ktoś dorosły nie przestraszy go tymi obrazami przy ich tłumaczeniu). Wystarczy, że tak orzeka Wisława Szymborska, Jerzy Owsiak, Jan Hartman i Tadeusz Bartoś. Takim autorytetom nie sposób nie zaufać. Przecież oni tak blisko są dzieci, z lewego dziecięctwa nigdy nie wyrośli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) 666/999 :
test na cenzure

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) FREE MAN :
DLA Afrykanczyka- http://wiadomosci.onet.pl/2149 755,12,kosciol_zmiekczy_podejs cie_do_prezerwatyw,item.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) FREE MAN :
Do tego co mi odpowiadal podpisujac sie "do FREE MAN" jak rowniez do tych co sa przeciwni edukacji o zyciu seksualnym mlodziezy:oto link: http://wiadomosci.one t.pl/waszymzdaniem/43688,97,ar tykul.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) do FREE MAN :
Przeczytałem te ideologiczne wypociny ( żaden artykuł redakcyjny, tylko anonimowy wpis czytelnika) , do których zostawiłeś link. Przeczytałem, choć powinienem poprzestać po kilku pierwszych zdaniach, które zawierają świadome , bądź wynikające z ignorancji bzdury i kłamstwa. Nie mam przed świętami czasu, aby rozprawić się punkt po punkcie z tym manipulantem ( nie zostawiłbym suchej nitki) - skupię się na tym, co najistotniejsze w tej dyskusji. Anonim onetowy pisze, że obecny model wychowania seksualnego w Polsce, realizowany jest zgodnie z wytycznymi katolickiej etyki seksualnej i ////"skutkiem takiej nieudolnej seksoświaty są m.in. dość wysoki wskaźnik zakażeń na choroby przenoszone drogą płciową, wysoki odsetek nieplanowanych nastoletnich ciąż, brak gruntownej wiedzy o antykoncepcji, stereotypy ról płciowych, których namacalnym dowodem są wszelkie przejawy dyskryminacji płciowej w życiu społecznym i prywatnym."////// I dalej to "zgłębia". Niepotrzebnie. Bo w tym, co uczynił tezą główną nie ma krztyny prawdy. Wskaźnik chorób przenoszonych droga płciową i niechcianych ciąż jest w naszym przypadku jednym z najniższych w Europie, zdecydowanie niższy od WSZYSTKICH krajów starej Unii, gdzie wychowanie seksualne przyjęto w modelu liberalno-lewackim, do którego tęsknisz. Cała reszta to ideologia, w której imię "prymas polski" ( taki nick przyjął sobie autor tych bzdur) manipuluje faktami. Nie dziwi mnie to, ty wykazujesz podobne tendencje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) FREE MAN :
Do tego powyzej link gdzie jest slowo wymawiane a nie pisane wiec moze nie bede posadzony o jakies falszywe opowiastki.Ten link tylko pokazuje maly fragmencik jak nam daleko do podstawowej metody i wiedzy na tematy seksualne.Te suche nitki to prosze sobie wieszac na swojej galezi.Nie mam czasu aby wyszukiwac wiarygodne dowody na moje zdanie ale wystarczy rzetelnie i bez pruderii porozmawiac z nastolatkami na te tematy a wyjdzie tragedia.Kiedys to zrobilem i wlosy na glowie stawaly-i to w tarnowskich szkolach.Oto link,jest ich o wiele wiecej jak sie chce to mozna tez sprobowac co inni mysla o tym a nie tylko z Twojego punktu widzenia.Edukacja,edukacja i jeszcze raz edukacja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2010) FREE MAN :
No i zapomnialem podac link oto on :http://www.youtube.com/user/e dukacjaseksualna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2010) do FREE MAN :
Człowieku, mnie nie interesują wydumane i związane z konkretną ideologią opinie. Mnie interesują liczby, statystyki , które potwierdzają ich sens i uwiarygadniają. Jestem za edukacją (opartą o wartości), ale statystyki mówią, że ta nasza w dziedzinie seksualności mimo ,że nie jest idealna prowadzi do stosunkowo najlepszych wyników w Europie !! I spora w tym zasługa "topornego" wychowania w katolickiej obyczajowości . Dlatego taka jak na Zachodzie edukacja seksualna jest GORSZA od siermiężnego modelu realizowanego dziś w Polsce. Czy tak trudno ci to pojąć ? Ważne dane statystyczne podałem ci już kilka dni temu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2010) tara :
I po wystawie. Uff!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2010) dobry katolik z takiego miasta :
Ja jak patrzę na liderów PIS w Tarnowie to mimo wszystko JESTEM ZA ABORCJĄ!...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2010) do dobrego :
Daj przykład i strzel sobie w łeb.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2010) Afrykańczyk (do FREE MAN) :
A czego ten link ma dowodzić? Link dla Ciebie: http://www.youtube.com/watch?v =o1Z3bnu1ZOw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2010) do tara :
nie ciesz się Wystawa jest teraz w Krzyżu a potem jeszcze powędruje po Tarnowie i regionie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2010) sun is in the sky :
no to po spacerze z moim 3 letnim dzieckiem do kosciola - dziekuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2010) DO AKRONA :
PO PIERWSZE NIE WPLĄTUJ W SWOJE WYWODY DUCHA ŚW. BO ON I TAK PORUSZA SIĘ PO SWOJEMU. MOŻESZ MÓWIĆ I PISAĆ TYLKO DLATEGO ŻE ON POZWALA CI MÓWIĆ I PISAĆ. I CIESZ SIĘ ŻE MASZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ. LUDZIE PRZEDSTAWIENI NA WYSTAWIE POD KATEDRĄ NIE MIELI. ALE GDYBY MIELI - CZY STANĘLIBY PO TWOJEJ STRONIE BARYKADY?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2010) the moral law in me :
no to idę na spacer z moim 3,5 letnim dzieckiem do koscioła - dziękuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2010) wariactwo :
tak bardzo chcecie chronić swoje dzieci że głupota wam odbija , nic nie wolno bo to dzieci a zabijać wolno . ? jak nie chcesz by oglądały to wejdź do kościoła innymi drzwiami ale żeby mieć dużo do gadania to zwalasz na dzieci- to dlaczego nie protestujesz i kupujesz gry o zabijaniu na komputer

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2010) ROMAN :
Ja też już nie mogę czytać o tej ochronie dzieci przed krwawymi obrazkami. Niestety współczesna cywilizacja wyprała mózgi takim rodzicom. Przecież w tym przypadku ukazanie ludzkich szczątków ma sens, który w dodatku otwartym tekstem i drukowanymi literami jest przy wystawie prezentowany/ w przeciwieństwie do scen bezsensownej przemocy i śmierci w filmach sensacyjnych i grach komputerowych. Przeciwnicy wystawy albo chcą ukryć swoja indolencję wychowawczą, strach przed intelektem i emocjonalnością swoich ( niepoważnie traktowanych ) latorośli oraz własną nieumiejętność wytłumaczenia dziecku co widzi albo ... mają coś do ukrycia, na przykład pogląd, że takie zabójstwo bywa "konieczne" ( no, bo przecież świat nie jest czarno-biały ). W każdym razie współczuję tym dzieciom i ich przyszłym kolegom i znajomym. Ich nieprzystosowanie, relatywizm i wyobrażenie o świecie zabije ich albo doprowadzi do potężnego wybuchu w otoczeniu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2010) solistka :
Reakcje oburzonych rodziców to taki typowy objaw nowoczesnego dwój-myślenia. Zainfekowani relatywizmem moralnym głoszonym powszechnie przez "postępowe mass media tego relatywizmu i "niuansowania" - rozróżniania całej palety barw ocennych (zamiast wiedzy wywodzonej z dekalogu - co jest dobre, a co złe) uczą swoje dzieci. Biada nam i naszej cywilizacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2010) prawda :
a prawda jest taka że przygotowało tę wystawę pis a nie Po i będę ją krytykował - wszystko co robi pis jest złe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) TAK dla życia :
TAK dla życia nie ma barw partyjnych, ani wyznaniowych. Każdy może być za życiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) Do ROMANA :
To ja współczuję Tobie i Twojej rodzinie jeśli ją jeszcze posiadasz.Razem z solistką weście się za ręce i pospieszcie za Waszym guru z Radia Maryja(tv trwam) I w tym marszu daleko od naszych dzieci,bo Wy w odróżnieniu od nas ,macie jeden cel.A my chcemy wychować w spokoju nasze dzieci w sposób ,który my uważamy za słuszny i który my wybierzemy !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) ROMAN :
Tak, z ojcem Rydzykiem łączy mnie jeszcze mówienie po polsku i uważam się za katolika i to, że od czasu do czasu bywam w USA. Nie jesteś w stanie przyjąć, że to być może jedyne punkty wspólne ? To, że ojciec Rydzyk w sprawie aborcji prezentuje literalnie naukę Kościoła i wskazuje w tym aspekcie na racjonalne argumenty, nie oznacza jednak, że we wszystkim jestem tak bezkrytyczny wobec niego. Daleko mi do autorytaryzmu środowisk radiomaryjnych i jego manipulacji społecznych. W sprawie lustracji Kościoła i księży Rydzyk ma identyczne stanowisko, które prezentuje Adam Michnik. To od razu oznacza, że jeden dla drugiego jest guru ? Niestety, tego rodzaju podejście obnaża płaskość twoich intelektualnych wywodów dotyczących jakoby szkodliwości wystawy WYBIERZ ŻYCIE dla psychiki małoletnich dzieci. Gdzies weyzej jest opinia biegłej psycholog , która na takiej tezie nie zostawia suchej nitki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) ROMAN :
wyrzuciło mi ostatnia zdania - powinny brzmieć: Ta biegła też pewnie pozostaje pod urokiem guru Rydzyka . Tylko tak możesz wytłumaczyć jej opinię, przeciwstawną twojemu wyobrazeniu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) solistka :
Dziś jest świetny wywiad na temat .... baśni z prof. Grzegorzem Leszczyńskim w Rzeczpospolitej z okazji niedawnego Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Pewien fragment wypowiedzi przytaczam poniżej, bo dobrze nadaje się na puentę w naszej dyskusji : "Uważam, że tak jak nie należy chronić dziecka przed przerażającą bądź dziwną ilustracją (bo i taką powinno oglądać, by dobrze rozwijała się jego wrażliwość i wyobraźnia) – tak też nie powinno się chronić go przed okrucieństwem zawartym w baśniach. Pokazywanie tylko dobra i piękna to pozbawianie dzieci tej drugiej części świata. To tak jakby próbować wmawiać im, że doba nie ma nocy, a w roku są tylko dni pogodne. Potem te dzieci w wieku nastoletnim są przerażone światem, złem i są kompletnie nieprzystosowane do życia." Nic dodać, nic ująć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) Do the moral coś tam :
Może zmień podejście. Zamiast do kościoła "na spacer" zacznij z synem chodzić do kościoła "na modlitwę". Wtedy może dostrzeżesz drugą stronę medalu. Na wypadek gdybyś chciał się obrazić odpowiem opcjonalnie: Narzekasz że ktoś Cię epatuje treścią z którą nie chcesz się zetknąć. Ty robisz podobnie, bo skąd wiesz że kogokolwiek na tym forum obchodzi Twój 3,5 letni syn? Miło? Pomyśl o tym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) do wpisu powyżej :
Ja chce się zetknąć z tą treścią. Specjalnie byłem pod katedrą z 3,5 letnim synem, żeby to zobaczył i nie widzę u niego żadnych złych reakcji. Aczkolwiek... miał bardzo dużo pytań. Może tego boją się rodzice: będą musieli porozmawiać z dzieckiem zamiast przerzucać ten obowiązek na szkołę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) Do zatroskanych rodziców :
Nie przesadzajcie z ochroną tych waszych bachorów. Na każdym kroku widać na czym ona polega. Robią co chcą, mają wszystko co chcą, najlepiej żeby cały świat się nad nimi rozczulał. W kościele, zresztą prawie wszędzie, wlazłoby toto obcemu człowiekowi na głowę bo wolno, bo bezstresowe wychowanie. Zejdźcie na ziemię, kochani staruszkowie! Świat ma gdzieś wasze "pociechy", świat to także zło, śmierć, wojny i aborcja. I te rzeczy są dużo ważniejsze od tego, żeby "Elvisek" czy "Pamelka" nie zobaczyły strasznego małego człowieczka pod katedrą. Zresztą poczekajcie. Latka lecą, dzieciaczki fajnie rosną, coraz bardziej będą was miały w tyle (też bym miał jakbym myślał że świat ma tylko jasne strony), za chwilę za nimi nie nadążycie a na koniec pożałujecie że nie pokazaliście im w młodości czym jest eutanazja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2010) do wpisu powyżej powyzej :
Szacunek! Ja właśnie to nazywam odpowiedzialnością i odwagą. W was nadzieja. Niestety, należysz chyba raczej do mniejszości i w tym właśnie problem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2010) Józek :
Ja to się bardzo nie znam, ze wsi jestem. Ale u nas na wsi jak kto chce sobie postawić jaki obrazek czy plakat w swoim obejściu to sobie stawia bo mu wolno. I nikt nie ma pretensji. A jak jaki drugi nie chce żeby mu się dzieci na taki obrazek nie gapiły to ich tam nie posyła i nie wprowadza w takie obejście. Juści do lasu może z nimi iść, na lody czy gdzie indziej a jak pędrak sie zacznie o obrazek dopytywać to jeden mu wytłumaczy, inny w łepetyne palnie żeby się głupotami nie interesował ino roboty i nauki patrzył. Różne u nas są ludzie a zdaje się ta wystawa to na katedralnym placu stoi, znaczy się tak jakby na prywatnym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2010) Tez matka :
Zorganizujcie realistyczna wystawe z przebiegu porodu. \"Cud narodzin.\" Tez pelno krwi, bólu, cierpienia, wód plodowych, mazi, poskrecanej sinej pepowiny, sflaczalego lozyska, rozwalonego, pocietego lub rozdartego krocza, przypominajacego krwawy strzep. Twarz wykrzywiona bolem i krzykiem. Czy taka wystawa przekona kogokolwiek, ze porod jest piekny? Szczerez watpie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2010) Ojciec :
Coś Ci się chyba pomyliło, Matka. Nikt nikogo nie próbuje przekonywać że aborcja jest piękna. Przeciwnie, wystawa raczej ma pokazać ohydę tej zbrodni i brzydotę wewnętrzną jej sprawców. Nie wiem po co wyjechałaś z tymi \"rozdartymi kroczami\". Nikt nie chce udowadniać że poród jest piękny bo to jest udowodnione od zawsze. Przede wszystkim dlatego jest piękny, że kończy się czymś odwrotnym niż aborcja. Taka, dla niektórych jednak niestety trudna do dostrzeżenia różnica - początek i koniec, życie i śmierć, rozumiesz. Ale jeżeli Ci się wydaje że fotki z porodu odstraszą ludzi od rodzenia dzieci i sprawią że łaskawiej spojrzą oni na skrobanki to powodzenia-pokazuj sobie rozdarte krocza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2010) Jeszcze ojciec :
Matulu, jeszcze tak pomyślałem: gdzie Ty byś, biedna, mogła tę wystawę sflaczałych łożysk, krwawych strzępów kroczy itd. zorganizować? Może tym razem Ścigała się zgodzi. Bo na place kościelne raczej nie masz co liczyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2010) Stryjek :
tak powiem tym oburzonym wystawą: gdyby wam ktoś okradł mieszkanie, to pewnie polecielibyście zaraz na policję i żalili się jaką to Wam tragedię świat uczynił. A dopiero co by się działo gdyby Wam zamordowano kogoś bliskiego? Ale skoro wszyscy żyjecie i nikt was "w prenatalu" nie wypatroszył i możecie się swobodnie skarżyć na byle głupotę, to przynajmniej pozwólcie opowiedzieć (co prawda poprzez organizatorów wystawy) o swoim dramacie tym, których zakatrupiono przed narodzeniem. Może dzięki temu kilku ludzi się opamięta i w konsekwencji kilkoro innych trafi po ludzku na ten świat zamiast do kubła. Choć pewnie Ci ostatni jak podrosną, to sami będą tak jak Wy psioczyć na podobne wystawy, nawet nie zdając sobie sprawy ile im zawdzięczają. Ale tłumacz to skretyniałym euroentuzjastom... Groch o ścianę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2010) Do Tez Matka :
Jestem Ojcem i byłem podczas porodu. To jedno z najpiękniejszych rzeczy jakie widziałem w życiu. Nie wiedziałem, że to możliwe, ale po tym pokochałem moją żonę jeszcze bardziej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2010) Ojciec :
Czytasz to, matka? Powinnaś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2010) Do tez matki :
Chyba pomyliłaś piaskownice. feministki piętro niżej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947