To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   29/3/2010
Jurna starość
Miniony tydzień to przede wszystkim – przynajmniej sądząc po nadesłanych przez rzecznika prasowego KMP Tarnów informacjach – kradzieże oraz włamania. Rekordziści z pewnego mieszkania w Zgłobicach ukradli gotówkę w kwocie 15 tysięcy złotych, zwyczajowo chowaną w tak bezpiecznym, a znanym co najmniej od przedwojnia miejscu, jakim jest szafa z ubraniami. Nie próżnowali również staruszkowie: 73-letni mężczyzna z Więckowic podejrzany jest (na tle nieporozumień sąsiedzkich) o powybijanie szyb i świateł w samochodzie sąsiada (straty o wartości 2,5 tys. zł), a także grożenie mu pozbawieniem życia. Z kolei w Tarnowie zatrzymano 60-letniego rekordzistę, który poruszał się samochodem mając ponad 3 promile alkoholu we krwi. Zatrzymany został także 68-letni mieszkaniec Burzyna, który w ramach walki z łupiącym nas akcyzowo państwowym monopolem spirytusowym, pędził bimber w ilości 15 litrów zacieru i 2 litrów gotowego produktu. Nie wiem, jak się ma sprawa z winem, ale dżemy oraz soki, proszę Państwa, „jeszcze można”. Gorzej, jeśli sfermentują...

Ogloszenie

Kradzieże
W Koszycach Wielkich nieznany sprawca wykorzystując nieobecność domowników i pozostawienie nie zamkniętych drzwi, ukradł przenośny komputer o wartości 2 tysięcy złotych. W toku wykonywanych czynności ustalono osoby podejrzewane o kradzież, którymi okazali się być 35- i 33-letni miejscowi. Ze względu na stan nietrzeźwości, czynności z zatrzymanymi odłożono. Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód odzyskali skradziony komputer.
22 marca w biurze jednej z firm przy ul. Konarskiego w Tarnowie doszło do kradzieży telefony komórkowego, o wartości 450 złotych na szkodę właściciela firmy. Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 30-letniego tarnowianina, podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna był nietrzeźwy. Skradziony telefon powrócił do właściciela.
W nocy z poniedziałku na wtorek (z 22 na 23 marca), nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ul. Nowej w Wojniczu samochodu VW Transporter. Wyrwał zamek w drzwiach, po czym ukradł CB radio, radioodbiornik samochodowy, agregat prądotwórczy oraz 30 metrów przewodu elektrycznego. Straty na szkodę mieszkańca Wojnicza wynoszą 10 tysięcy złotych.
56-letni mieszkaniec Tarnowa jest podejrzewany o nielegalny pobór prądu, w mieszkaniu przy ul. Targowej. Na obecną chwilę nie jest znana wartość start na szkodę dostawcy energii.
Nieznani sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu w Zgłobicach, skąd zabrali składowane wewnątrz elektronarzędzia w postaci piły spalinowej, szlifierki kątowej, dwóch młotów udarowych oraz elektrycznej piły. W wyniku kradzieży właściciel nieruchomości poniósł starty w wysokości 2500 złotych.
24 marca w godzinach popołudniowych dwie kobiety pod pretekstem pozostawienia przesyłki dla sąsiadki, zostały wpuszczone przez właścicielkę do mieszkania przy ul. Lwowskiej w Tarnowie. Wykorzystując jej nieuwagę ukradły gotówkę w kwocie 500 złotych na szkodę 62-letniej pokrzywdzonej.
W godzinach nocnych z 25 na 26 marca nieznani sprawcy włamali się do jednego z barów przy ul. Orkana w Tarnowie. Wyłamali drzwi prowadzące do pomieszczenia gospodarczego i ukradli 2 butelki alkoholu oraz gotówkę w kwocie 150 złotych. Sforsowali także zamek oraz kłódkę zabezpieczającą maszynę do gier zręcznościowych, kradnąc pieniądze o nieustalonej na obecną chwilę kwocie. Straty jakie poczynili włamywacze oszacowane zostały na 800 złotych.
Do kradzieży z włamaniem doszło także w Zgłobicach. Nieznani sprawcy weszli do jednorodzinnego domu i ukradli z szafy ubraniowej gotówkę w kwocie 15 tysięcy złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Z niezamykanej altanki znajdującej się na terenie boiska sportowego w Paleśnicy, nieznani sprawcy ukradli blisko 30 metrów kabli wielożyłowych, o wartości 700 złotych na szkodę miejscowego klubu sportowego.
W godzinach nocnych z 28 na 29 marca nieznani sprawcy włamali się do jednego ze sklepów w Brniu, w gminie Lisia Góra. Po wycięciu kraty okiennej i rozbiciu szyby dostali się do jego wnętrza, skąd wynieśli papierosy i kawy różnych marek oraz wyroby czekoladowe. Uszkodzili także sygnalizator systemu alarmowego. Straty oszacowano na 2,5 tysiąca złotych.

Zniszczenie mienia
22 marca w Więckowicach doszło do uszkodzenia samochodu marki Audi. O czyn ten podejrzewany jest 73-letni sąsiad pokrzywdzonego. W samochodzie wybite zostały szyby i światła. Straty oszacowano na 2,5 tysiąca złotych. Mężczyzna także groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Tłem zdarzenia prawdopodobnie są nieporozumienia sąsiedzkie.
Nieznany sprawca zniszczył drewnianą ścianę służącą do nauki gry w tenisa, przewracając ja i łamiąc. Do dewastacji doszło na terenie kortu tenisowego przy ul. Elektrycznej w Tarnowie. Straty na szkodę magistratu wynoszą 500 złotych. Trwa ustalanie sprawców.

Za kółkiem
25 marca po godzinie 23 na ul. Romanowicza w Tarnowie, policyjny patrol z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał 60-letniego mieszkańca miasta, który jechał Hondą Civic, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum w trakcie legitymowania grupy osób w rejonie stadionu sportowego przy ul. Dworcowej w Tarnowie, ujawnili u 18-letniego mieszkańca Łęgu Tarnowskiego woreczek foliowy z suszem roślinnym, który po przebadaniu okazał się być marihuaną, w ilości 0,148 gama netto. Policjanci zatrzymali także 18-latka z Bobrownik Wielkich, który udzielił chłopakowi narkotyku. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Różne
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 68-letniego mieszkańca Burzyna, podejrzewanego o wyrabianie w miejscu zamieszkania alkoholu, bez wymaganego prawem zezwolenia. Grozi za to kara pozbawienia wolności do roku. W przybudówce domu policjanci zabezpieczyli aparaturę służącą do produkcji trunku, 15 litrów zacieru i 2 litry gotowego produktu.

Na podstawie nadesłanych informacji: MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 10:06:43
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html