Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezydent z lokalnym biznesem charytatywnie    -   30/3/2010
Przekazali żywność potrzebującym
100 kg żywności przekazano potrzebującym w ramach przedświątecznej akcji charytatywnej Urzędu Miasta Tarnowa i producenta mrożonek Fritar – informuje rzecznik prasowy magistratu. Obdarowano Świetlicę Środowiskową Caritas Diecezji Tarnowskiej przy parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie. Placówka prowadzi opiekę oraz dożywianie dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych.

Ogloszenie

Już po raz drugi, Prezydent Ryszard Ścigała wspólnie z firmą Fritar, obdarowali żywnością potrzebujących. Przekazano m.in. zupy, frytki oraz inne produkty, które w bogatej ofercie przedsiębiorstwa, wskazały siostry opiekujące się dziećmi. -Dary służyć będą dzieciakom nie tylko w święta, wystarczą na znacznie dłużej – mówi prezydent.
Poprzednio, akcję o podobnym rozmachu, zorganizowano przed Bożym Narodzeniem. Obdarowano wówczas Kuchnię dla Bezdomnych Ojców Bernardynów w Tarnowie.

Dodajmy, że dzieci z Świetlicy Środowiskowej Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymają także niebawem kolejne wsparcie – dochód z przedświątecznej, „kartkowej” akcji charytatywnej magistratu. Po raz kolejny, Urząd Miasta Tarnowa, przystąpił do działań „Daj bliskim swoje ciepło – zamień kartkę na gorący posiłek”. Zamiast, z okazji Świąt, (Boże Narodzenie i Wielkanoc) wysyłać tradycyjne, papierowe kartki okolicznościowe, magistrat zaproponował te, elektroniczne. ”Uzyskujemy w ten sposób spore oszczędności, które przeznaczamy na cele charytatywne. Do wszystkich Wydziałów Urzędu Miasta Tarnowa, miejskich instytucji, spółek oraz szkół, jak również do wszystkich pozostałych Urzędów, tarnowskich firm i przedsiębiorstw, Szef tarnowskiego samorządu, zaapelował o włączenie się do akcji i zadziałanie w podobny sposób. O wsparcie poprosiliśmy też tarnowskie media” - czytamy w komunikacie.
Pierwsze, pozytywne rezultaty już są. Poszczególne instytucje włączają się w zaproponowane przez Prezydenta, charytatywne przedsięwzięcie.

Rocznie, Świetlica Środowiskowa Caritas Diecezji Tarnowskiej, otrzymuje z budżetu miasta ponad 21 tysięcy złotych dofinansowania. Wszystkie placówki Caritasu natomiast odpowiednio 80 tysięcy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl