To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski gang Olsena    -   30/3/2010
Zakopali samochód
Najpierw ukradli samochód, potem nie wiedząc co z nim zrobić, zakopali go w ziemi. W miarę kopania zapał słabł, dół okazał się za mały, więc mężczyźni brzeszczotem odcięli dach. Kiedy zabrakło im pieniędzy, postanowili samochód odkopać. Choć brzmi to jak scenariusz komedii, ta historia wydarzyła się naprawdę... Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch braci w wieku 23 i 31 lat, mieszkańców Lisiej Góry podejrzanych o kradzież samochodu wartego 4 tysiące złotych. W ręce Policji wpadł także trzeci z braci - 26 letni paser.

Ogloszenie

Wszystko zaczęło się w październiku 2009 roku w Lisiej Górze. Najstarszy z braci spędzał wieczór w barze pijąc alkohol. W drodze powrotnej do domu zauważył zaparkowany przy jednej z ulic samochód marki Seat Ibiza. Wybił w nim szybę i zabrał wart 350 złotych radioodtwarzacz. Wrócił do domu, jednak myśl o samochodzie nie dawała mu spokoju. Obudził więc młodszego brata i razem wrócili na miejsce gdzie stał Seat. Próbowali odpalić silnik jednak bez skutku. Nie mogąc sobie poradzić, przepchnęli wóz na teren swojej posesji, ukryli go w garażu i poszli spać. Następnego dnia, nie mając pomysłu co dalej zrobić ze skradzionym samochodem, postanowili się go pozbyć. Plan był prosty – trzeba było go zakopać. Przez cały tydzień mozolnie kopali w przydomowym sadzie dół. Zapał słabł, a rów był zbyt mały. By pomieścił wóz brzeszczotem odcięli dach i wreszcie mogli ukryć przedmiot przestępstwa. Wepchali samochód do dołka i zasypali go ziemią.
W styczniu wraz z odwilżą, stopniały także zapasy gotówki. Bracia postanowili, więc że odkopią samochód. Kolejny tydzień ciężko pracowali przy wydobywaniu go na powierzchnię. Potem pocięli na mniejsze kawałki i spieniężyli w punkcie skupu złomu.

Na ich trop wpadli pracownicy operacyjni Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie. Oni też zatrzymali trzeciego brata, który sprzedał skradziony radioodtwarzacz, głośniki i aluminiowe felgi, wymontowane wcześniej ze skradzionego pojazdu. Policjanci odzyskali te przedmioty.

Najstarszy z braci usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, obydwa dokonane w warunkach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
23-latkowi postawiono zarzut kradzieży samochodu, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi paserowi.
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 05:17:20
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html