Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Kornaś dziś wypływa   -   27/7/2004
Andrzej Kornaś wypływa dziś z miejscowości Nowe Warpno w samotny rejs łodzią wiosłową przez Bałtyk. - Nie ma już dłużej na co czekać - powiedział nam wczoraj tarnowski śmiałek, który przygotowywał się do tego momentu przez cały rok. Rejs odbywał się będzie pod patronatem "Dziennika Polskiego". Jak długo potrwa - tego nie wiadomo. Wszystko będzie zależało od warunków pogodowych, a jeśli będą sprzyjające, to Andrzej Kornaś nie wyklucza popłynięcia nawet do Kłajpedy.

Ogloszenie

Trasa samotnego rejsu wydłużyłaby się wtedy do 1100 kilometrów samotnego wiosłowania po Morzu Bałtyckim.

Wczoraj Andrzej Kornaś, gdy zadzwoniliśmy do niego na telefon komórkowy około godz. 13, załatwiał ostatnie już formalności związane z samotnym rejsem. - Wyruszę we wtorek o godz. 8 rano z miejscowości Nowe Warpno niedaleko Świnoujścia - powiedział nam Kornaś. Zanim tarnowski wioślarz wypłynie w dniu dzisiejszym na samotną wyprawę, będzie musiał przejść rutynową odprawę celną. Potem będzie już jedynie zmaganie się z morzem i własnymi możliwościami: samotny rejs, do którego tak długo się przygotowywał.

Już w pierwszym dniu, czyli dziś do wieczora Andrzej Kornaś zamierza pokonać spory kawałek morskiej trasy, cały Zalew Szczeciński i połynąć dalej w kierunku Peenemunde. Jutro chce samotnie powiosłować aż do niemieckiego Sassnitz.

- Niepokoją mnie jedynie nie najlepsze prognozy meteorologiczne na Bałtyku na najbliższe dni, ale sądzę, że dam sobie doskonale radę na morzu nawet przy nie najlepszej pogodzie - powiedział nam wczoraj.

Codziennie z Andrzejem Kornasiem samotnie wiosłującym przez Bałtyk będziemy łączyć się telefonicznie. Wioślarz wyznaczył w tym celu godziny takich połączeń na telefon komórkowy. Jeśli będzie nieosiągalny pod telefonem między godziną 10.30 a 11.30 przed południem, awaryjnie rozmawiać z nim będziemy w godzinach wieczornych - między 20 a 21.

Codziennie też na łamach "Dziennika Polskiego" (dodatek tarnowski) ukazywać się będą krótkie doniesienia z morskiej wyprawy Andrzeja Kornasia uzyskane drogą telefoniczną.

Wczoraj pojawiła się również specjalna plansza morskiej wyprawy Kornasia - w witrynie kawiarni "Tatrzańska", od strony ul. Krakowskiej. Na tej planszy codziennie będzie rysowana trasa, którą pokonał już na morzu Andrzej Kornaś. Postępy w pokonywaniu Bałtyku przez tarnowskiego śmiałka nanoszone będą na planszy właśnie po telefonach wykonywanych do Andrzeja Kornasia z naszej redakcji.

(Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947