To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ryglice: klasa policyjna może stać się hitem    -   31/3/2010
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Klasa „policyjna” ruszy od nowego roku szkolnego w Ryglicach. Czy okaże się hitem na miarę klas wojskowych działających w Gromniku? Samorząd powiatowy jest przekonany, że tak.

Ogloszenie
>

Prowadzony przez powiat tarnowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach zaprasza od września absolwentów gimnazjum do kształcenia w klasie policyjnej. -Nasza oferta przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłości chciałaby pracować w policji, straży pożarnej, granicznej, miejskiej, w wojsku lub w agencji ochrony. Przygotujemy też młodzież do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych – mówi dyrektor szkoły Teresa Połoska. Magnesem dla młodzieży ma być również bardzo szeroka współpraca międzynarodowa szkoły, wyjazdy do jednostek i komend policji, zajęcia na strzelnicy sportowej, ćwiczenia terenowe i obozy szkoleniowe.
W ciągu trzech lat nauki uczniowie będą uczestniczyć m.in. w zajęciach prowadzonych przez wykładowców ze szkoły policyjnej, m.in. z prawa, kryminalistyki, prewencji, technik obrony i z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Na koniec nauki przeprowadzane będą testy, które trzeba przejść, aby pracować w policji. Starosta tarnowski Mieczysław Kras wraz z komendantem miejskim policji w Tarnowie Zbigniewem Ostrowskim podpisali porozumienie o współpracy w tym zakresie. –Liczę na bardzo owocną działalność. Nasi policjanci będą na zajęciach praktycznych mieć m.in. musztrę ogólną i policyjna, uczyć się stosować środki przymusu bezpośredniego, prowadzenia działań prewencyjnych i rozpraszających, posługiwanie się maskami przeciwgazowymi oraz treningi walki wręcz i ćwiczenia na torach sprawnościowych – podkreśla komendant Ostrowski. Zdaniem starosty tarnowskiego, klasa ma szansę być hitem na miarę klas wojskowych w szkole ponadgimnazjalnej w Gromniku. –Widzimy zainteresowanie młodzieży takimi właśnie specjalnościami. Młodzi ludzie nie wstydzą się nosić mundurów i coraz chętniej garną do takich właśnie szkół – dodaje Mieczysław Kras.

Ciekawostką jest fakt, że uczniowie, którzy zdecydują się od września uczyć w Ryglicach, oprócz standardowej nauki języka angielskiego i niemieckiego, będą nabywali umiejętności posługiwania się językiem włoskim.
Ponadto w klasach policyjnych realizowany jest projekt „Twoja Inwestycja w Przyszłość”. Wszystkie zajęcia realizowane w ramach projektu są dla uczniów BEZPŁATNE. W cyklu kształcenia zaplanowano 5 TEATRALNYCH SPOTKAŃ EDUKACYJNYCH połączonych z wyjazdami na spektakle, wycieczkę do Warszawy, warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów, kurs samoobrony prowadzony przez instruktorów, zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem oraz zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i niemieckiego, na które uczestnicy OTRZYMUJĄ BEZPŁATNIE PODRĘCZNIKI. Ponadto w ramach projektu w klasie liceum ogólnokształcącego prowadzone są zajęcia z informatyki i podstaw przedsiębiorczości. Uczestnicy wszystkich zajęć pozalekcyjnych objętych realizacją projektu otrzymują ciepłe posiłki oraz dodatkowe materiały.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:14:43
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html