Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowskie reklamy pod nadzorem estetycznym    -   31/3/2010
Warunki Plastyka Miejskiego
Reklamy i szyldy umieszczane na miejskich ulicach muszą spełniać określone standardy estetyczne – przypomina Urząd Miasta Tarnowa. Zasady dotyczące montażu materiałów i tablic promocyjnych opracował Plastyk Miejski. Poniżej zamieszamy „a,b,c” postępowania w przypadku ich umieszczania. Ułatwi to drogę konieczną do przebycia w tej sprawie.

Ogloszenie
>

Przed montażem reklamy należy:
1. Złożyć w Referacie Krajobrazu Miasta (ul. Goldhammera 3) dwa „wnioski o uzgodnienie projektu reklamy” wraz z dwoma wizualizacjami reklamy. Wizualizacja powinna zawierać wymiary, kolorystykę oraz sposób montażu urządzenia. Nie wnosi się przy tym opłaty skarbowej.
2. Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez Referat Krajobrazu Miasta należy uzgodnić montaż reklamy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Krakowie Delegatura w Tarnowie (ul. Konarskiego 15). W celu otrzymania pozwolenia konserwatorskiego na montaż reklamy na obiekcie wpisanym indywidualnie do rejestru zabytków należy zgłosić się do WUOZ (może to być informacja telefoniczna) o wydanie zaleceń, wytycznych do projektu szyldu reklamowego, następnie złożyć wniosek wraz z projektem szyldu w dwóch egzemplarzach, dokument stwierdzający prawo własności, w przypadku najemcy (dzierżawcy) kserokopię umowy najmu lub pisemną zgodę właściciela. Odnośnie reklam na obiektach znajdujących się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, należy złożyć takie same dokumenty jak w przypadku budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków. Na tym etapie opłata skarbowa wynosi 10 zł.
3. Ostatni etap to złożenie w Wydziale Urbanistyki i Budownictwa (ul. Nowa 3) „wniosku o zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę” lub „wniosku o pozwolenie na budowę” (w przypadku reklam instalowanych na obiektach indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków).
- W przypadku reklam zajmujących pas drogowy należy dostarczyć ww. dokumenty Tarnowskiemu Zarządowi Dróg Miejskich (ul. Bernardyńska 24) w celu złożenia „wniosku o wydanie zezwolenia na umieszczenie nośnika reklamowo-informacyjnego w pasie drogowym”.
- W przypadku reklam emitujących sygnał świetlny (np. typu LED) należy zwrócić się do Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich o wydanie decyzji, pod kątem przepisów prawa o ruchu drogowym oraz ustawy o drogach publicznych, dotyczącej możliwości umieszczenia w pasie drogowym tego typu urządzenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(31-03-2010) ooo :
Gdzie można znaleźć wiedzę tajemną nt. obszaru wpisanego do rejestru zabytków i obiektów wpisanych do rejestru indywidualnie? A poważnie, to dziwnie pachnie tu cenzurą. Operowanie kształtem i kolorem, to chyba już twórczość. Co wtedy, gdy np. logo pewnej firmy nie spodoba się plastykowi? Trzeba je zmienić? Nie można z nim wyjść "do ludzi"? Dlaczego, bo jednej osobie się nie spodobało? Co to za bzdurny przepis?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) Maro :
Przejeżdżałem dzisiaj przez pl. Kazimierza i mało kół nie pogubiłem taaaaaaaaakie dziuuuury jak by ktoś granatami rzucał! I ten stan trwa i trwa, gdzie jest do cholery miejski plastyk? Czy takie obrzydlistwo jak te jaja w fontannach, kto na to zezwolił?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) ooo :
Maro, a może to mieszkańcy powinni opiniować pomysły plastyka? ładniej będzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl