Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   100 nowych haseł w specjalnym dodatku do "Encyklopedii Tarnowa" [PRIMA APRILIS ! ]   -   01/4/2010
Suplement już niedługo
Na stanowcze życzenie prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały już w maju br. ukaże się suplement do "Encyklopedii Tarnowa", której zawartość dostarczyła ostatnio tyle kontrowersji. Głównie ze względu na niewielką ilość czasu na opracowanie, redakcja "Encyklopedii" postanowiła ograniczyć suplement do zaledwie stu haseł - braków najczęściej przewijających się w burzliwych dyskusjach po wydaniu dzieła. Udało nam się ustalić, że obowiązywał będzie swoisty parytet - 50 haseł dotyczyć będzie postaci i wydarzeń historycznych, a 50 haseł dotyczyć ma współczesności. Osoby, które już zakupiły "Encyklopedię" będą mogły zgłosić do Urzędu Miasta po odbiór dodatkowego, bezpłatnego"Suplementu". Jego wydanie zaplanowano na drugą połowę maja.

Ogloszenie

Z przecieków, jakie docierają ze strony redakcji "Encyklopedii" wynika jednak, że jeszcze nie zakończono nawet fazy wyboru haseł do "Suplementu", a jego zawartość budowana jest w atmosferze nieustannych sporów. Powstają m.in. naciski, aby zwiększyć liczbę haseł "współczesnych" (przede wszystkim biogramy obecnych i byłych samorządowców) kosztem postaci historycznych.
W "Suplemencie" ma się pojawić m.in. poprawiona wersja biogramu Stanisław Opałki, której pierwotna treść wzbudziła tyle emocji. Tym razem uwzględniony ma być nie tylko fakt działalności Opałki w aparacie PZPR (w tym m.in. fakt zasiadania w fotelu I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego w Tarnowie oraz bycia członkiem Biura Politycznego KC partii), ale także - dla zrównoważenia - fakt, że późniejszy dyrektor "Azotów" był w latach 20. ubiegłego wieku ministrantem, a w czasach PRL, jako faktyczny zarządca "robotniczego" Tarnowa Zachodniego (nazwa Mościce była wówczas zakazana), udzielał cichego przyzwolenia na nocną budowę kościoła w tej dzielnicy Tarnowa.(r)

Od redakcji: Ten tekst był oczywiście naszym primaaprilisowym żartem, choć nie wszystkie podane w nim informacje są nieprawdziwe...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(01-04-2010) obywatel :
A o tarnowskim słynnym na cały świat globetroterze, który wszędzie wysławia nasze miasto to nie napiszecie, że nie wspomnę że jest autorem pomnika partyzantów.Jego zasługi są naprawdę duże.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) alu :
PRIMA APRILIS!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) obywatel :
To nie Prima Aprilis alu. Jak czegoś nie wiesz to nie zabieraj głosu bo wydajesz o sobie samej negatywne świadectwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) 117 kg :
Stul dziub obywatel. Trochę szacunku albo choć na solo:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) sasasa :
Opałko przyszedł do Tarnowa gdy kościół w Mościcach był już wybudowany. Wyświęcenie kościoła odbyło się w 1956 roku i po tym wydarzeniu - kilka miesięcy - do Tarnowa sprowadził się Opałko. Być może pomagał później w pracach wykończeniowych, chociaż cały środek robili rzemieślnicy. Być może pomagał w załatwianiu trudnych do zdobycia wówczas materiałów budowlanych. jedno jest pewne, nic nie miał wspólnego z budowa koscioła. To dyrektor Anioł pomagał i nawet wybudował bocznicę kolejową, którą szły materiały na kościół i na budowę liceum. Bocznicę rozebrał Opałko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) sasasa :
Prima aprilis!!! :))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2010) greg :
Niech każdy obywatel Tarnowa dostanie z Urzędu suplement ze swoim osobistym biogramem i sobie wklei/oprawi w ramkę/powiesi na ścianie/ i co jeszcze zechce. I wreszcie wszyscy będą zadowoleni!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2010) Jared Sass :
Jak słusznie redakcja pedzieła, nazwa "Mościce" była zakazana. Może nie całkowicie zakazana, ale żle było widziane uzywanie tej nazwy. Wyraz "Mościce" był, bowiem, wyrazem żle widzianym, zwłaszcza w połaczeniu z wyrazem "fujara". Jak się o kimś powiedziało, że jest "fujarą z Mościc", to nie było to samo, co Tales z Miletu, Erazm z Rotterdamu czy Sedes z Bakelitu. Szkoda, że wyszło z mody...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947