To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ogólnopolska akcja „Krew Darem Życia”    -   01/4/2010
Motoserce 2010
10 kwietnia 2010 roku w całej Polsce po raz drugi zabije „Motoserce” czyli odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem: „Krew Darem Życia”. Pomysłodawcą i ogólnopolskim organizatorem akcji są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Patronem Akcji jest Polski Czerwony Krzyż. Poprzednia edycja akcji w skali ogólnopolskiej przyniosła ponad 1300 litrów krwi, z czego w Tarnowie zebrano 14,85 litra krwi (podobnie jak w miastach o zbliżonej liczbie mieszkańców mimo tego, że akcję zorganizowano w ciągu dwóch tygodni). W akcji wzięło udział 50 (w tym roku jest ich już 68) miast z całej Polski o zróżnicowanej liczbie mieszkańców. W finale akcji, na tarnowskim rynku odbędzie koncert zespołów muzycznych pod hasłem „W podzięce dawcom”, podczas którego wystąpią: INDUSTRY MACHINERY, AWAITS, SZÓSTA ZERO DWIE, THE WAY, CREMASTER, XPLODER i DZIKA KISZKA.

Ogloszenie

„Motoserce” jest akcją, która płynie z potrzeby serca i chęci działania na zasadach „non profit”. Jest pierwszym w Polsce tego typu działaniem na taką skalę i imprezą cykliczną, rokroczną. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem akcji na terenie miasta Tarnowa jest Polski Czerwony Krzyż. Zarząd Rejonowy dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie korzystający z pomocy wolontariuszy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. T. Chałubińskiego przy Zakładach Azotowych w Tarnowie-Mościcach we współpracy z innymi organizacjami i instytucjami działającymi na terenie Miasta Tarnowa. Rozpoczęcie akcji planowane jest na godzinę 14.00. Ponownie jak w roku ubiegłym patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Tarnowa. Od dnia 5 kwietnia 2010 roku zostanie uruchomiona przy pomocy lokalnych środków masowego przekazu, plakatów i ulotek rozdawanych przez wolontariuszy PCK, kampania promująca akcję. W dniu ogólnopolskiego finału na płycie tarnowskiego rynku zostanie ustawiona scena i zamontowane nagłośnienie, w pobliżu sceny zainstalowany zostanie punkt poboru krwi obsługiwany przez pracowników Terenowego Oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Planowana jest czerwonokrzyska parada tarnowskich zrzeszonych i nie zrzeszonych motocyklistów oraz innych użytkowników pojazdów ulicami miasta. Na scenie planowane jest wystawienie integracyjnego przedstawienia dla dzieci zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i młodzieży tarnowskich szkół oraz konkursy (tematyczne, plastyczne i sportowe) z nagrodami dla dzieci.
Po przedstawieniu, nastąpi koncert zespołów muzycznych pod hasłem „W podzięce dawcom”, podczas którego wystąpią: INDUSTRY MACHINERY, AWAITS, SZÓSTA ZERO DWIE, THE WAY, CREMASTER, XPLODER i DZIKA KISZKA.

W trakcie koncertu podsumowana zostanie akcja, a na finał planowany jest pokaz sztucznych ogni. Każdy dawca tego dnia otrzyma odpowiednie podziękowania za udział w akcji wymagane przez organizatorów ogólnopolskich jak również upominki (koszulki, znaczki okolicznościowe).
Zarząd Rejonowy Polskiego czerwonego Krzyża dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. T. Chałubińskiego przy Zakładach Azotowych w Tarnowie-Mościcach serdecznie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.

Program – 10 kwietnia, płyta tarnowskiego Rynku przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Kultury

14:00 - Uruchomienie punktu poboru krwi na Rynku, oficjalne rozpoczęcie, wyjazd na paradę Tarnowskich Motocyklistów i „GARBUSÓW” z oficjalnym gośćmi ulicami Miasta Tarnowa,

14:30 - Blok dla dzieci – integracyjne przedstawienia przygotowane przez warsztaty terapii zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Upośledzonym Umysłowo, Grupa teatralna À propos (pod opieką Ewy Tomasik) – Kopciuszek, KTT eMIKa - Pałac Młodzieży Tarnów, wolontariusze i uczniowie gimnazjum nr 6 im Jana Pawła II w Tarnowie pod opieką mgr Tomasza Przygody, żużlowcy TAURON AZOTY TARNÓW, konkursy z nagrodami, pokazy itp.,

18:00 - Koncert "W podzięce dawcom" cz. I. wystąpią:
- INDUSTRY MACHINERY - AWAITS
- SZÓSTA ZERO DWIE

19:00 - Zakończenie zbiórki krwi, podsumowanie akcji

19:10 - Koncert "W podzięce dawcom" cz. II. wystąpią:
- THE WAY
- CREMASTER
- XPLODER
- DZIKA KISZKA

22:00 – Pokaz sztucznych ogni.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:30:27
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html