InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

Zimny prysznic w Wielką Sobotę dla krzyskiego klubu    -   06/4/2010
Iskra Tarnów - Unia Niedomice 0:3
W Wielką Sobotę goście sprawili zimny prysznic gospodarzom przy ul. Krzyskiej. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Unii Niedomic na tle Iskry Tarnów wygrywając 3:0. Autorem sukcesu był nieuchwytny dla obrony tarnowian – Dominik Załęski.

Ogloszenie
>

Wspomniany napastnik z Żabna już w 5 minucie meczu wyprowadził drużynę Unii na prowadzenie wykorzystując zgranie głową pomocnika. Załęski dysponujący szybkim startem do piłki posłał piłkę obok wychodzącego Jóźwika z 10 metrów. Już trzy minuty później ten sam zawodnik po rajdzie lewą stroną boiska ponownie strzelał na bramkę Iskry. Początkowo gracze gospodarzy nie potrafili odpowiedzieć na ataki gości, który raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich. W 14 minucie piłkę nad poprzeczkę posyła Tomaszewski strzelając z rzutu wolnego. W 16 minucie meczu Wróbel niecelnie uderza po centrze z rzutu rożnego, a następnie w 19 minucie po kolejnym kornerze z piłką mija się Zahora, która ostatecznie trafia w ręce Jóźwika. Po 20 minucie do głosu dochodzi Iskra. Najpierw za mocne dośrodkowanie Barwacza nie znajduje adresata, lecz później po podaniu Zarzyckiego Cierpich dochodzi do sytuacji podbramkowej. Piłkę po strzale broni Niziołek. W 30 minucie przed szansą stanął Kwiatek, lecz ponownie górą bramkarz z Niedomic. W kolejnych pięciu minutach ponownie próbował Załęski, lecz niecelnie. W 36 minucie meczu trener Iskry Zbigniew Pożdał przeprowadza jednocześnie aż trzy zmiany, chcąc wywołać pozytywną reakcję w grze gospodarzy. W 40 minucie meczu kolejny błąd defensywy Iskry wykorzystuje Załęski i głową strzela do pustej bramki.

W przerwie meczu następuje zmiana na pozycji bramkarza Iskry – kontuzjowanego Jóźwika zastępuje Kawa. Pierwsza akcja Unii w drugiej połowie zostaje zakończona golem. Po dośrodkowaniu Załęskiego z rzutu rożnego głową strzela Piotr Spinda i ustala wynik na 3:0. W 50 minucie meczu dobra akcja Barwacza i Derlagi, który strzela na bramkę Niziołka. Bramkarz gości wybija piłkę na piąty metr a dobitka Gajdy mija spojenie słupka z poprzeczką. Nastepnie w 51 minucie z rzutu wolnego strzela Gajda, jednak piłkę łapie bramkarz Unii. Iskra próbuje nawiązać kontakt z Niedomicami. Kolejny strzał z rzutu wolnego nie trafia celu – tym razem po próbie Kwiatka. Mecz zaostrza się, dużo walki w środku pola. W 62 minucie znów Niziołek górą po rzucie wolnym wykonywanym przez Gajdę. Szarpane ataki Iskry nie przynoszą rezultatów, natomiast po rzutach rożnych dla Niedomic dobrze broni Kawa. W 75 minucie meczu indywidualna akcja Derlagi kończy się niecelnym dośrodkowaniem. W 78 minucie akcja Cierpicha i Derlagi. Do piłki dochodzi Kwiatek, lecz i ten nie znajduje sposobu na pokonanie Niziołka. W 86 minucie Derlaga wykonuje rzut wolny, a do wybitej piłki przez obrońców Unii dochodzi Barwacz. Jego bardzo ładny strzał z woleja minimalnie mija poprzeczkę. Ostatnie minuty meczu były dość spokojne i pokazały, że gospodarze pogodzili się z porażką.

Kolejny mecz Iskra rozegra za tydzień w niedzielę w Pogórskiej Woli.

KS Iskra Tarnów – Unia Niedomice 0:3 (0:2)
Bramki dla gości:
5 i 40 min. Dominik Załęski, 46 min. Piotr Spinda

Iskra:
Jóźwik (46 min. Kawa) – W. Mruk, D. Mruk (36 min. Larwa), J. Żak, D. Żak – Barwacz, R. Cierpich, Zarzycki (36 min. Guzy), Starzyk (36 min. Derlaga) – Kwiatek, R. Gajda.

Unia:
Niziołek – Gniadek, Gniecki, Wojcieszek, Spinda – Wróbel, Tomaszewski, Bajorek (82 min. Chodoła), Łoś – Zahora (85 min. Madejski), Załęski.

Żółte kartki:
D. Mruk, R. Cierpich, Kwiatek – Łoś

Sędziował: Jarosław Wroński (Tarnów)
Widzów: 150

Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32