To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   06/4/2010
Spadła z 10 piętra
Do nietypowego zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Tuchowie, gdy nieznani sprawcy przewrócili na bok samochód Fiat 126 p, w wyniku czego pojazd zapalił się. Z kolei w Golance, gm. Gromnik zatrzymano 41-letniego rekordzistę, który kierował samochodem Łada mając 3,1 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Natomiast do tragicznego zdarzenia doszło w Tarnowie, przy ul. Westerplatte, 29 marca wieczorem – z balkonu mieszkania mieszczącego się na 10 piętrze wypadła 47-letnia kobieta. W mieszkaniu, w którym odbywała się impreza alkoholowa przebywało dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Zostali zatrzymani. Okoliczności zajścia bada policja.

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Nieznany sprawca usiłował włamać się do jednego z lokali przy ul. Lwowskiej w Tarnowie. Wyłamał okienne rolety i rozbił szyby, jednak do środka nie wszedł. Prawdopodobnie został spłoszony i musiał ratować się ucieczką. Nic nie zabrał, ale poczynił starty, które oszacowane zostały na około 600 złotych.
O tym informowaliśmy w wiadomości „Tarnowski gang Olsena”: najpierw ukradli samochód, potem nie wiedząc co z nim zrobić zakopali w ziemi. Kiedy zabrakło im pieniędzy postanowili go odkopać. Choć brzmi to jak scenariusz komedii, ta historia wydarzyła się naprawdę. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch braci w wieku 23 i 31 lat, mieszkańców Lisiej Góry podejrzanych o kradzież samochodu wartego 4 tysiące złotych. W ręce Policji wpadł także trzeci z braci - 26-letni paser. Wszystko zaczęło się w październiku 2009 roku w Lisiej Górze. Najstarszy z braci spędzał wieczór w barze pijąc alkohol. W drodze powrotnej do domu zauważył zaparkowany przy jednej z ulic samochód marki Seat Ibiza. Wybił w nim szybę i zabrał wart 350 złotych radioodtwarzacz. Wrócił do domu, jednak myśl o samochodzie nie dawała mu spokoju. Obudził więc młodszego brata i razem wrócili na miejsce gdzie stał Seat. Próbowali odpalić silnik jednak bez skutku. Nie mogąc sobie poradzić, przepchnęli wóz na teren swojej posesji, ukryli go w garażu i poszli spać. Następnego dnia, nie mając pomysłu co dalej zrobić ze skradzionym samochodem, postanowili się go pozbyć. Plan był prosty – trzeba było go zakopać. Przez cały tydzień mozolnie kopali w przydomowym sadzie dół. Zapał słabł, a rów był zbyt mały. By pomieścił wóz brzeszczotem odcięli dach i wreszcie mogli ukryć przedmiot przestępstwa. Wepchali samochód do dołka i zasypali go ziemią. W styczniu wraz z odwilżą, stopniały także zapasy gotówki. Bracia postanowili, więc że odkopią samochód. Kolejny tydzień ciężko pracowali przy wydobywaniu go na powierzchnię. Potem pocięli na mniejsze kawałki i spieniężyli w punkcie skupu złomu. Na ich trop wpadli pracownicy operacyjni Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie. Oni też zatrzymali trzeciego brata, który sprzedał skradziony radioodtwarzacz, głośniki i aluminiowe felgi, wymontowane wcześniej ze skradzionego pojazdu. Policjanci odzyskali te przedmioty. Najstarszy z braci usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, obydwa dokonane w warunkach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. 23-latkowi postawiono zarzut kradzieży samochodu, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi paserowi. Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
Na placu targowym „Burek” w Tarnowie doszło do kradzieży. Sprawca wykorzystując nieuwagę 74-letniej kobiety skradł jej z kieszeni kamizelki telefon komórkowy o wartości 1500 zł.
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 18-latka, który w nocy usiłował włamać się do delikatesów przy ul. Wróblewskiego w Tuchowie, próbując siłowo wyważyć drzwi wejściowe. Został zatrzymany podczas próby wejścia do sklepu.
W godzinach nocnych z 30 marca na 1 kwietnia z nie zamkniętego Audi, zaparkowanego na ul. Tarnowskiej w Koszycach Wielkich, nieznany sprawca ukradł nawigację samochodową, o wartości 300 złotych na szkodę mieszkańca Tarnowa. W wyniku działań policjantów z komisariatu Policji Tarnów Zachód, 42-letni tarnowianin, podejrzewany o ten czyn został zatrzymany. Odzyskano także skradzione mienie.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ustalili i zatrzymali 42-letniego mieszkańca Tarnowa, podejrzewanego o kradzież z terenu jednej z firm w Woli Rzędzińskiej farb do malowania okien, o łącznej wartości 3400 złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane. Mężczyzna jest podejrzewany także o kradzież elektronarzędzi wartych 300 złotych, z warsztatu samochodowego w Koszycach Wielkich.
W piątek 2 kwietnia przed godziną 24:00, nieznany sprawca usiłował ukraść gotówkę włamując się do szuflady z bilonem programatora myjni samochodowej przy ul. Tuchowskiej w Tarnowie. Wyłamał kłódkę zabezpieczającą szufladę, nie otworzył jej jednak, z powodu zablokowania drzwiczek szuflady. Na chwilę obecną wysokość strat nie jest znana.

Zniszczenie mienia
W poniedziałek 5 kwietnia w nocy w Tuchowie, nieznani sprawcy przewrócili na bok, zaparkowany na ul. Osiedle Centrum samochód marki Fiat 126p, w wyniku czego pojazd zapalił się. Spaleniu uległa karoseria oraz niemetalowe elementy silnika. Wartość start na szkodę mieszkańca miasta oszacowano na 400 złotych.

Za kółkiem
W nocy z 29 na 30 marca w Turzy, w gminie Rzepiennik Strzyżewski policyjny patrol z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymał kierującego motocyklem, 31-letniego miejscowego, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiada prawo jazdy, a motocykl którym jechał nie był oświetlony.
Policjanci KP w Ciężkowicach zatrzymali w miejscowości Golanka (gm. Gromnik) 41-letniego mieszkańca Rzepiennika Marciszewskiego, który kierował samochodem m-ki Łada. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 3,1 promila alkoholu. Okazało się również że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
30 marca o godzinie 18:40 na obwodnicy drogi K4 w Tarnowie, kierujący samochodem marki Skoda OCTAVIA, 56-letni mieszkaniec miejscowości Pszów włączając się z pobocza do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa ciężarowemu IVECO, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący Skodą doznał urazu głowy i klatki piersiowej, przebywa w szpitalu. Bez szwanku wyszedł z wypadku kierujący IVECO - 42-letni mieszkaniec miejscowości Gola. Obaj kierujący byli trzeźwi.
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany 1 kwietnia wieczorem w Tarnowie, 48-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna jechał ul. Zbylitowską na rowerze, kiedy zatrzymał go policyjny patrol.
W poniedziałek 5 kwietnia w godzinach popołudniowych w Tarnowie, kierujący samochodem Skoda Fabia, 42-letni mieszkaniec miasta jadący z trójką pasażerów, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu ul. Nowodąbrowskiej w ul. Pułku Piechoty, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Citroenem Xsara, 67-letniemu mieszkańcowi Jodłówki Tuchowskiej, który jechał ul. Nowodąbrowską w kierunku Lisiej Góry, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Poszkodowanymi w wypadku zostali pasażerka Citroena 63-letnia kobieta, która doznała ogólnych potłuczeń ciała oraz kierujący pojazdem, który doznał złamania mostka. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.
Do zderzenia samochodu marki Polonez, z motocyklem marki Yamacha doszło w Szynwałdzie. W wyniku wywrócenia motocyklu, kierujący nim, 22-letni mieszkaniec Szynwałdu doznał urazu kolana i pozostaje w szpitalu. Zarówno on, jak i kierujący Polonezem, 44-letni mieszkaniec Szynwałdu byli trzeźwi. Okoliczności i przebieg wypadku bada policja.

Narkotyki
Patrol policji KP Tarnów-Centrum na ul. Wekslarskiej w Tarnowie zatrzymał 19-letniego mieszkańca Tarnowa, który posiadał przy sobie środek odurzający w postaci marihuany w ilości 0,3 grama. Znaleziona substancja została poddana badaniu testerem narkotykowym. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Różne
29 marca tuż przed godziną 20:00, z balkonu mieszkania mieszczącego się na 10 piętrze jednego z bloków przy ul. Westerplatte w Tarnowie wypadła kobieta, 47-letnia mieszkanka miasta. Została przetransportowana do szpitala, jednak w wyniku licznych obrażeń ciała zmarła. W mieszkaniu, w którym odbywała się impreza alkoholowa przebywało dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Zostali zatrzymani. Okoliczności zajścia bada policja.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:30:33
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html