To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   MUCHY już za tydzień w TCK    -   08/4/2010
„Odkrycie roku” w Tarnowie
Już niewiele ponad tydzień dzieli nas od koncertu poznańskiej formacji MUCHY. Zespół wystąpi w Piwnicach TCK 16 kwietnia o godz. 19:00 w ramach trasy promującej ich najnowszy album "Notoryczni debiutanci", który zbiera znakomite recenzje. Mimo przewrotnego tytułu, to druga płyta zespołu. Debiut - "Terroromans" - uznany został za jedną z najważniejszych płyt debiutantów z kręgu muzyki rockowej w tej dekadzie. Drugim krążkiem potwierdzają swoją klasę. Muchy w Tarnowie na zaproszenie Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpią po raz drugi. Przypomnę, że pierwszy raz wizytowali nasze miasto w czerwcu 2007 występując przed zespołem HEY w Amfiteatrze Letnim.

Ogloszenie

Muchy - polska grupa muzyczna, założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. W styczniu 2008 roku do zespołu dołączył Tomasz Skórka, który wystąpił po raz pierwszy podczas transmitowanego na antenie Programu 3 Polskiego Radia koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. "Miasto doznań" osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego Liście Przebojów Polskiego Radia 3. Wielokrotnie nazywany „najlepszym polskim zespołem bez wydanej płyty”.

19 listopada ukazał się debiutancki album grupy, noszący tytuł Terroromans, uznany za "Płytę Roku" m.in. przez słuchaczy PR3 i magazyn muzyczny Pulp. Przebojowe i chwytliwe kompozycje wsparte niekwestionowanym talentem Michała Wiraszko do pisania poetyckich tekstów spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków („nowa jakość w polskiej muzyce”, „tak ważnej płyty u nas już dawno nie było”, „najważniejszy debiut dziesięciolecia”). Pozytywne reakcje na płytę pozwoliły zespołowi wyruszyć w samodzielną trasę koncertową oraz otworzyły drzwi na największe i najważniejsze sceny polskich festiwali (Heineken Opener, Jarocin Festival, Off Festival, Cracow Screen Festival, EkoUnionRock w Węgorzewie itd.).
Zespół zdobył także tytuł "Zespołu Roku 2007" Programu 3 Polskiego Radia. Ponadto grupę uhonorowano trzema nagrodami "Miazga 2007" magazynu Pulp, w kategoriach Zespół Roku, Płyta Roku i Piosenka Roku ("Miasto Doznań"). Głos Wielkopolski przyznał zespołowi "Medal Młodej Sztuki 2007". Muchy zostały również nominowane do Eska Music Awards 2008 w kategorii "Album roku ROCK" i do Fryderyka 2008 w kategorii "Nowa twarz fonografii", a także do nagrody Nocne Marki 2008 pisma Aktivist w kategorii "Zespół Roku". Przez okres dwóch lat Muchy zagrały prawie 150 koncertów (również za granicą – w Moskwie reprezentowały Polskę na International Day of Mountain).
Jesienią 2009 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, a przy współpracy z producentem Marcinem Borsem zarejestrował materiał na drugą płytę. Utwór „Przesilenie” zapowiada album „Notoryczni debiutanci”, którego premiera 8 marca 2010 roku.

Więcej na stronach:
http://tck.pl/index.php/pol/Scena/Koncerty/MUCHY-Piwnice-TCK-16.04.10
http://www.facebook.com/event.php?eid=111024095581405&index=1
http://www.facebook.com/event.php?eid=111024095581405&index=1
http://www.lastfm.pl/event/1461384+Muchy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:48:40
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html