To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa w Galerii Tarnovia    -   09/4/2010
Odkryj „Tajemnice Egiptu”
Dziś, w piątek 9 kwietnia startuje fascynująca wystawa, ukazująca sceny z życia w Egipcie za czasów Faraona. Tak widowiskowego przedsięwzięcia jeszcze nie było: pieczołowicie wykonane eksponaty na bazie dokumentacji popularno-naukowej, wycieczki z przewodnikiem w ramach szkolnych lekcji historii, weekendowe bloki animacji dla dzieci oraz do zdobycia bony na wakacje w Egipcie od firmy TUI/Scan Holiday. Wystawa w Galerii Tarnovia czynna będzie do 25 kwietnia.

Ogloszenie

Ekspozycja pt. „Tajemnice Egiptu” to artystyczna aranżacja plastyczna scen z życia w Egipcie za czasów Faraona. Na wystawę składa się szereg wysp tematycznych, zlokalizowanych w pasażach Galerii Tarnovia. W ramach ekspozycji, zaplanowanej na czas 9-25 kwietnia, będzie można zobaczyć:
- Grobowiec Tutanchamona
- Świątynię ze Sfinksem i Ramzesem
- Kapłańską Salę Mumifikacji
- Rydwan
- Na Nilu
- Aleję kolumn z 4 bogami
- Codzienne życie dostojników
- Przekrój Piramidy.
Prezentowane wyspy tematyczne oparte są na faktycznych informacjach i dokumentach popularno-naukowych. Każda z wysp została zaopatrzona w tablicę informacyjną.

Wycieczki z przewodnikiem
Uzupełnienie wystawy stanowią wycieczki z przewodnikiem. To nietypowa, ale bardzo ciekawa propozycja „lekcji historii”. Już teraz można dokonywać zapisów grupowych na bezpłatne wycieczki z przewodnikiem. Przewodnik będzie dostępny w tygodniu między 12 a 16 kwietnia oraz 19 a 23 kwietnia w godzinach od 10.00 do 15.00. Wycieczki odbywać się będą co godzinę. Zapisy należy kierować na adres mailowy: galeria.tarnovia@emcm.pl

  Weekendy pełne atrakcji dla dzieci
Na czas trwania wystawy specjalnie dla dzieci weekendy będą dłuższe i pełne atrakcji! Od piątku do niedzieli na dzieci czeka niesamowita wyprawa do krainy Faraona! W dniach: 9-11, 16-18, 23-25 kwietnia – Galeria Tarnovia organizuje 3 weekendy zabaw i animacji, nawiązujących do czasów starożytnego Egiptu. Gry i zabawy poprowadzą animatorzy w strojach Kleopatry i Faraona. Nie zabraknie Kącika Malowania Buziek. Dodatkową niespodzianką dla dzieci będą zdjęcia z wielbłądem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:18:42
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html