To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpłatna konferencja dla nauczycieli    -   12/4/2010
Animacja osób niepełnosprawnych
Przypominamy: jeszcze tylko do najbliższej środy, 14 kwietnia, nauczyciele z Tarnowa mogą się zgłaszać na bezpłatną konferencję na temat roli nauczyciela w społecznej animacji osób z niepełną sprawnością. Odbędzie się ona 20 kwietnia br. o godz. 10.00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie. Konferencję organizuje Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji - Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Urząd Miasta Tarnowa.

Ogloszenie
>

Celem konferencji jest ukazanie nauczycielom, wychowawcom i pedagogom znaczenia ich osoby we wprowadzaniu w pełne uczestniczenie w życiu społecznym (w szkole i poza nią) osób  z różnymi typami niepełnosprawności, którzy coraz częściej pojawiają się w szkołach masowych. Celem konferencji jest także wymiana doświadczeń specjalistów i osób zainteresowanych problematyką aktywizacji społecznej dzieci i młodzieży z deficytami.

O roli nauczyciela w procesie poradnictwa zawodowego dla osób z niepełną sprawnością mówić będzie prof. dr hab. Barbara Baraniak z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukrytą stygmatyzację ucznia z niepełną sprawnością omówi dr Lidia Marszałek z UKSW. O roli nauczyciela wobec niepełnej sprawności ucznia mówić będzie dr Kazimierz Franczak z UKSW, natomiast prof. Adam Solak z UKSW wygłosi wykład zatytułowany „Osoby z niepełną sprawnością jako podmiot sprzeczności w polityce społecznej. Teoria i praktyka”.

Dr Daniel Kukla z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie zaprezentuje rolę nauczyciela jako animatora przyszłości zawodowej młodzieży z niepełną sprawnością. Z kolei Tomasz E. Wardzała, doktorant APS w Warszawie przedstawi możliwości rozwoju osoby z niepełną sprawnością po ukończeniu szkoły.

Organizatorzy przewidzieli też warsztaty tematyczne. Poprowadzą je Lidia Marszałek i Kazimierz Franczak z UKSW w Warszawie oraz Wioleta Duda i Łukasz Bednarczyk z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Ze względów organizacyjnych zgłoszenia są przyjmowane do 14 kwietnia 2010 r. pod adresem biuro@repi.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, szkołę oraz stanowisko. Osoba uczestnicząca w konferencji otrzyma zaświadczenie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Patronat nad konferencją sprawują: Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Ścigała, Prezydent Miasta Tarnowa, prof. Stefan M. Kwiatkowski, Przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz bp Wiktor Skworc, ordynariusz tarnowski.

Organizatorzy planują wydanie publikacji wystąpień wykładowców, uczestników konferencji oraz osób ze świata nauki i świata praktyki chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu pracy z osobami o obniżonej sprawności. Pokłosie tej konferencji byłoby pierwszym tomem cyklicznych recenzowanych zbiorów artykułów naukowych dotyczących różnych tematów. Wydawcą będzie Wydawnictwo Fundacji REPI.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:45:54
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html