To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Skraca się czas dojazdu tarnowskiego pogotowia do pacjentów na terenie powiatu tarnowskiego    -   12/4/2010
Pogotowie szybciej dotrze do pacjenta
Skraca się czas dojazdu tarnowskiego pogotowia do pacjentów. Od kilku dni karetki wyjeżdżają do chorych z filii mieszczącej się w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Błonie. To oznacza, że szybciej obsługiwana będzie północna i wschodnia część miasta i powiatu tarnowskiego.

Ogloszenie

Utworzenie kolejnej filii tarnowskiego pogotowia związane jest z działaniami zmierzającymi do podniesienia efektywności funkcjonowania zespołów wyjazdowych i skrócenia czasów dojazdów do miejsca zdarzenia. –Liczymy, że nowa lokalizacja karetki przyczyni się do szybszego dojazdu do licznie zamieszkałej części północnej Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Dotyczy to także wschodniej części. Lokalizacja ta ma także uzasadnienie dla planowanej budowy autostrady i położenia obwodnicy Tarnowa – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras. Przy ul. Błonie będzie znajdował się zespół wyjazdowy w składzie: lekarz, ratownik oraz kierowca-ratownik. –Idziemy w kierunku zapoczątkowanym w 2004 r., gdy pierwszy zespół wyjazdowy pojawił się w Wojniczu. Potem przyszedł czas na Gromnik i kolejne miejscowości powiatu tarnowskiego – dodaje wicestarosta Mirosław Banach. Współpracę pomiędzy samorządem powiatowym a strażakami chwalił komendant wojewódzki PSP Andrzej Mróz. –Teraz z jednego budynku na miejsce wypadku wyruszą wspólne siły. Pozwoli to na szybsze i lepsze ratowanie życia i zdrowia człowieka – dodaje komendant Mróz.
To kolejna filia wyjazdowa tarnowskiego pogotowia uruchomiona w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2009 roku otworzono ją w Tarnowie-Mościciach, niedaleko Mościckiego Centrum Medycznego. Po kilku miesiącach pracy można jednoznacznie stwierdzić, że jest to trafiony pomysł. Czasy dojazdu do pacjentów z tej części miasta o powiatu uległy skróceniu i pogotowie może zdecydowanie wcześniej być na miejscu zdarzenia. W sumie karetki tarnowskiego pogotowia ratunkowego znajdują się teraz w siedmiu różnych miejscach powiatu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 12:04:15
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html