Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Skraca się czas dojazdu tarnowskiego pogotowia do pacjentów na terenie powiatu tarnowskiego    -   12/4/2010
Pogotowie szybciej dotrze do pacjenta
Skraca się czas dojazdu tarnowskiego pogotowia do pacjentów. Od kilku dni karetki wyjeżdżają do chorych z filii mieszczącej się w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Błonie. To oznacza, że szybciej obsługiwana będzie północna i wschodnia część miasta i powiatu tarnowskiego.

Ogloszenie
>

Utworzenie kolejnej filii tarnowskiego pogotowia związane jest z działaniami zmierzającymi do podniesienia efektywności funkcjonowania zespołów wyjazdowych i skrócenia czasów dojazdów do miejsca zdarzenia. –Liczymy, że nowa lokalizacja karetki przyczyni się do szybszego dojazdu do licznie zamieszkałej części północnej Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Dotyczy to także wschodniej części. Lokalizacja ta ma także uzasadnienie dla planowanej budowy autostrady i położenia obwodnicy Tarnowa – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras. Przy ul. Błonie będzie znajdował się zespół wyjazdowy w składzie: lekarz, ratownik oraz kierowca-ratownik. –Idziemy w kierunku zapoczątkowanym w 2004 r., gdy pierwszy zespół wyjazdowy pojawił się w Wojniczu. Potem przyszedł czas na Gromnik i kolejne miejscowości powiatu tarnowskiego – dodaje wicestarosta Mirosław Banach. Współpracę pomiędzy samorządem powiatowym a strażakami chwalił komendant wojewódzki PSP Andrzej Mróz. –Teraz z jednego budynku na miejsce wypadku wyruszą wspólne siły. Pozwoli to na szybsze i lepsze ratowanie życia i zdrowia człowieka – dodaje komendant Mróz.
To kolejna filia wyjazdowa tarnowskiego pogotowia uruchomiona w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2009 roku otworzono ją w Tarnowie-Mościciach, niedaleko Mościckiego Centrum Medycznego. Po kilku miesiącach pracy można jednoznacznie stwierdzić, że jest to trafiony pomysł. Czasy dojazdu do pacjentów z tej części miasta o powiatu uległy skróceniu i pogotowie może zdecydowanie wcześniej być na miejscu zdarzenia. W sumie karetki tarnowskiego pogotowia ratunkowego znajdują się teraz w siedmiu różnych miejscach powiatu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947