To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Interpelacje Jakuba Kwaśnego i wnioski z XLVIII sesji Rady Miejskiej    -   12/4/2010
Tarnów - Polish Hot Spot?
Zapytanie w sprawie regulacji potoku Wątok, wnioski w sprawie płyty tarnowskiego Rynku czy stanu nawierzchni na placu Kazmierza Apel w sprawie podjęcia działań zachęcających tarnowski wymiar sprawiedliwości do zwiększania ilości wymierzanych drobnym przestępcom kar społecznie użytecznych – to tylko niektóre z interpelacji i pytań radnego Jakuba Kwaśnego (SLD) padłych podczas ostatniej sesji Rady Miasta Tarnowa. Żywe reakcje pozostałych radnych wywołało poruszenie przez radnego kwestii niefortunnych tłumaczeń tarnowskich sloganów reklamowych na język angielski: „Tarnów - Polish Hot Spot" i "Heat of Tarnów". ”Czy Tarnów ma się kojarzyć z hazardem, erotyką a może z czymś nieprzyjemnie gorącym?!” - pytał J. Kwaśny.

Ogloszenie
>

W punkcie związanym z rozpatrzeniem wykonania budżetu miasta Tarnowa za rok 2009 oraz w kwestii udzielenia prezydentowi absolutorium, radny zwracał uwagę m.in. iż planowany deficyt został obniżony z prawie 69 do blisko 20,5 mln złotych wyliczył szereg inwestycji, które zostały wykonane lub rozpoczęte (boiska, remonty, szkół, teatru, przebudowy ulic i inne. Radny wyraził zadowolenie z objęcia nowych udziałów w Tarnowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, „co umożliwi budowę nowych mieszkań”.
W zakresie interpelacji i zapytań, Jakub Kwaśny apelował o budowę kanałów technicznych pod nowymi ulicami w Tarnowie, aby wszelkie remonty i zmiany infrastruktury nie odbywały się ze szkodą dla nawierzchni. Osobne zapytanie dotyczyło regulacji potoku Wątok i zabezpieczeń przeciwpowodziowych, a także ewentualnej budowy zbiornika retencyjnego na Wątoku we współpracy z gminą Skrzyszów.
Kolejny wniosek dotyczył ilości samochodów nieprawidłowo parkujących w centrum miasta oraz stanu płyty tarnowskiego Rynku, kostki bazaltowej z ul. Kopernika i stanu nawierzchni na placu Kazimierza – radny na konie wręczył dyrektorowi TZDM skrzynkę z uzbieraną przez siebie kostką z ul. Kopernika.

J. Kwaśny wystosował również apel w sprawie podjęcia działań zachęcających  tarnowski wymiar sprawiedliwości do zwiększanie ilości wymierzanych drobnym przestępcom kar społecznie użytecznych – tak, aby w akcji sprzątania miasta - nieodpłatnie, w formie zadośćuczynienia dla lokalnej społeczności, brali udział głównie skazani z art. 58 paragraf 3 KK.
Pozostałe pytania dotyczyły m.in. zaległego remontu skweru przy ul. Lwowskiej i Jasnej i zabezpieczenia wyremontowanych elewacji miejskich budynków systemami antygrafitowymi.
br> Komentarze radnych wzbudziło wystąpienie J. Kwaśnego dotyczące promocji miasta Tarnowa. ”Zwróciłem uwagę na fakt, iż Tarnów promocyjnie - jest widoczny, jest agresywnie (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) widoczny w mediach ogólnopolskich i regionalnych.  Tak dobrze w promocji miasta nie było od 20 lat! Liczba audycji radiowych, telewizyjnych, realizacji medialnych z Tarnowa jest imponująca. Promujemy się na każdym polu! W Tarnowie odbywają się imprezy sportowe i kulturalne o znaczeniu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Niemniej jednak zwróciłem również uwagę na fakt związany z tłumaczeniami sloganów reklamowych miasta Tarnowa na język angielski. Tarnów - Polski Biegun Ciepła - przetłumaczono na "Tarnów - Polish Hot Spot". Skojarzenia do słowa "hot spot": hazard, gry hazardowe typu "jednoręki bandyta",  internet, miejsce gdzie można skorzystać z szybkiego seksu. Ciepło z Tarnowa - przetłumaczono na "Heat of Tarnów" - skojarzenia do słowa "heat": żar, spiekota, upał, coś od czego należy uciekać. Te dwa przykłady pokazują, że przy tłumaczeniu zwłaszcza krótkich sloganów reklamowych należy wykazać się ponadstandardową dbałością o skojarzenia, tak by były pozytywne. Wie to chyba każdy specjalista od marketingu, który wprowadza dany produkt na rynek.” - stwierdza J. Kwaśny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:44:50
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html