Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Delegacja samorządu Gminy Tarnów powróciła z Katynia    -   12/4/2010
Po tragedii: „To nie tak miało być...”
-To nie tak miało być – mówi przewodniczący delegacji gminnego samorządu wójt Grzegorz Kozioł. -Pojechaliśmy, aby uczcić pamięć polskich oficerów pomordowanych przez NKWD, a staliśmy się świadkami największej narodowej tragedii współczesnych czasów.

Posłuchaj relacji wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła :

Ogloszenie
>

Delegacja samorządu Gminy Tarnów – wójt Grzegorz Kozioł, jego zastępca Sławomir Wojtasik oraz sołtys z Jodłówki-Wałek Lucjan Olszówka – pojechała do Katynia, aby uczestniczyć w uroczystych obchodach z udziałem Prezydenta RP, pomodlić się nad grobami polskich oficerów, złożyć kwiaty. Niestety, stało się inaczej. -Dość długo nie wiedzieliśmy, co tak naprawdę się stało – relacjonuje Lucjan Olszówka. -Obserwowaliśmy tylko ożywienie służb ochrony i dziennikarzy, a kiedy dotarła do nas wiadomość o tragedii, pomyśleliśmy nawet, że to jakiś okrutny żart. Wkrótce jednak okazało się, że nie jest to żart, ale tragiczna prawda.
Dlatego też od razu po zakończonym nabożeństwie delegacja gminnego samorządu udała się na miejsce tragedii – do smoleńskiego lasu. -Udało nam się przedostać przez jeden kordon służb porządkowych i drugi, zatrzymał nas dopiero trzeci, bardzo blisko od miejsca tragedii – relacjonuje wójt Grzegorz Kozioł. -Widzieliśmy strzaskany wrak, ścięte drzewa, a szczególnie tę feralną brzozę, najgrubszą, na której prawdopodobnie złamało się skrzydło rządowego samolotu.

W tej tragedii przedstawiciele delegacji podkreślają na budującą, spontaniczną pozytywną reakcję Rosjan. -Poczuliśmy, że Rosjanie współczują nam w tej tragedii – podkreśla Sławomir Wojtasik. -Przynosili kwiaty, zapalali znicze, składali nam wyrazy współczucia - dodaje.
Natomiast wójt Grzegorz Kozioł wspomina jeszcze jedno zdarzenie, urastające do rangi symbolu. -W drodze powrotne, kiedy jechaliśmy przez Białoruś, wstąpiliśmy do przypadkowego kościoła, żeby się pomodlić. Okazało się, że niedaleko Mińska, w sercu Białorusi natrafiliśmy na polską wieś, mszę świętą w języku polskim, na której ludzie modlili się w intencji ofiar katastrofy. Płakaliśmy razem z nimi.

Wkrótce zamieścimy udostępniony przez UG Tarnów fotoreportaż z uroczystości w Katyniu.

PP, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(12-04-2010) witek :
To piękne co mówi wójt Kozioł, ale teraz zbliża się kampania i zacznei się sranie Ścigale na gębę... Ot cóż, po prostu Tarnówek!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2010) kasia :
Zdjęcia z Katynia i miejsca katastrofy można oglądnąć na www.tarnowskieinfo.pl. Jest tam też rozmowa w wójtem. Takie przeżycia zostają z człowiekiem do końca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2010) bos :
do PANA Witka -już zaczynasz rynsztokową wojnę.A tak naprawdę to Pan prezydent urzęduje w mieście a Pan Kozioł w gminie Tarnów i są to dwa niezależne samorządy,ale Ty jesteś mądrzejszy - wszystko wiesz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2010) eradycator :
ale Witek pewnie podejrzewa że teraz Grzegorz Kozioł targnie się na prezydenturę Tarnowa , i dobrze zrobi , zróbmy sondę czy wolicie Ścigałę czy Grzegorza Kozioła jako Prezydenta Miasta Tarnowa :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2010) Lolo :
Ja wole 1000 razy Kozioła niz 1 raz Ścigałę, w Gminie Tarnów nikt nie przenosił niewygodnych nauczycieli na peryferia, nikt nie kierowł do prokuratury koncepcji konkursowych a Ścigała tak! czy takiego prezydenta Tarnowa chcecie ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947