Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ta śmierć dotknęła nas wszystkich niezwykle boleśnie    -   17/4/2010
Nadzwyczajna sesja tarnowskich radnych
15 kwietnia w sali Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się nadzwyczajna sesja rady Miejskiej w Tarnowie. W wypełnionej po brzegi sali spotkali się nie tylko radni i władze miasta, ale i członkowie organizacji kombatanckich, duchowni, parlamentarzyści, pracownicy miejskich instytucji oraz uczniowie tarnowskich szkół i mieszkańcy miasta. Modlitwie za Zmarłych przewodniczył Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, ksiądz Biskup Wiktor Skworc.

Ogloszenie

”Rada Miejska z głębokim smutkiem przyjęła wiadomość o tragicznej śmierci pod Smoleńskiem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Pana Lecha Kaczyńskiego oraz Jego Małżonki, ostatniego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie – Pana Ryszarda Kaczorowskiego, Członków Delegacji Państwowej na obchody 70. rocznicy Mordu Katyńskiego oraz wszystkich towarzyszących Im Osób.
Rada Miejska w Tarnowie, w imieniu Mieszkańców Miasta Tarnowa, wyraża głęboki żal oraz łączy się w bólu z Bliskimi Ofiar. Ta śmierć dotknęła nas wszystkich niezwykle boleśnie”
– tej treści uchwałę podjęli przez aklamację członkowie Rady Miejskiej w Tarnowie podczas nadzwyczajnej sesji 14 kwietnia. Dodajmy, że dzień wcześniej odbyła się podobna sesja Rady Powiatu Tarnowskiego
Podczas sesji RM zaprezentowano biogramy osób, z którymi Tarnów i region tarnowski były mocno związane. Prezydent Ryszard Ścigała odczytał swój, pożegnany tekst do wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem. ”(...) Tak jak siedemdziesiąt lat temu polscy oficerowie, tak teraz i Oni, zostawili niedokończone sprawy, nie odbyte rozmowy i spotkania. Zostawili swoich bliskich oraz wszystkich nas, w ogromnym, narodowym smutku. W spowolnieniu, w atmosferze wyczekiwania. Nie na cud, to niemożliwe, tylko na zrozumienie tej tragedii.(...)” - napisał prezydent, poprzedzając list fragmentem wiersza Czesława Miłosza.

Z kolei w uchwale w sprawie złożenia hołdu Ofiarom Zbrodni Katyńskiej, czytamy: ”W dniu 13 kwietnia 2010 roku obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 70. rocznicę tej Zbrodni, Rada Miejska w Tarnowie składa hołd wszystkim Pomordowanym między innymi w Katyniu, Miednoje, Charkowie oraz w innych nieznanych jeszcze dzisiaj miejscach. Rada Miejska w Tarnowie wyraża nadzieję, że zbrodnia ta nigdy nie zostanie zapomniana i będzie przestrogą dla kolejnych pokoleń. Jesteśmy to winni Ofiarom i ich Rodzinom.”

W jutrzejszych, niedzielnych uroczystościach pogrzebowych na Wawelu, weźmie udział również prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała wraz z delegacją tarnowską, z udziałem radnych – dzięki pomocy Marszałka Województwa Małopolskiego.
Z kolei tarnowianie będą mogli wspólnie obejrzeć pogrzeb Pary Prezydenckiej, jak pisaliśmy, za pomocą telebimów – zakupione tunery telewizyjne pracować będą na Placu Sobieskiego oraz na Placu Kościuszki (koło „Świtu”). Początek transmisji o godz. 14:00. Przekaz telewizyjny będzie możliwy dzięki nieodpłatnemu zaangażowaniu firmy reklamowej Benoto.

Foto: www.tarnow.pl, Michał Stańczyk
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(17-04-2010) sarena :
Czy sesja odbyla sie 15 czerwca ? Nalezy sprostowac date.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2010) red :
Przepraszam, już poprawione

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2010) PSL :
Kompromitacja. Dlaczego w w.w. informacji brak jest wymienienia osób związanych z regionem tarnowskim. Dla regionu najawazniejsze śą te osoby a nie inne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2010) do redakcji :
a gdzie fotki z sesji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl