To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   19/4/2010
4 promile alkoholu
Dwa, dwa i osiem dziesiątych, wreszcie cztery promile zawartości alkoholu – tak wyglądały zeszłotygodniowe „osiągi” pozbawionych wyobraźni, potencjalnych morderców za kierownicą. Rekordzista z 4 promilami zatrzymany został w Śmignie. 32-letni mężczyzna w dodatku nie posiadał prawa jazdy. Bez prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej podróżował sobie również inny kierowca, który próbował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 50 zł. Dramatyczne chwile przeżyła z kolei 23-letnia kobieta prowadząca wózek z 13-miesięcznym dzieckiem, w którą uderzył 21-letni motocyklista, prowadzący bez uprawnień motocykl Suzuki. Mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem. Kobieta doznała urazu czaszkowo - mózgowo, dziecko ogólnych potłuczeń, kierujący urazu brody.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Do kradzieży z włamaniem doszło 13 kwietnia wieczorem w sklepie spożywczo-przemysłowego w Niecieczy. Nieznani sprawcy po siłowym sforsowaniu kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe weszli do sklepu, skąd zabrali papierosy różnych marek, kilkanaście butelek alkoholu oraz słodycze. Wartość start na szkodę mieszkanki Tarnowa wynosi 2 tysiące złotych.
Policjanci z Tuchowa zatrzymali 32-letniego mieszkańca Bistuszowej. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 40 sztuk sadzonek drzew owocowych, o wartości 320 złotych na szkodę mieszkańca Tarnowa, z sadu położonego w Tuchowie.

Rozboje
Dwóch nieznanych sprawców grożąc nożem usiłowało okraść mieszkańca Zawady, zabierając mu warte 60 złotych sportowe buty. Do zdarzenia doszło 12 kwietnia w godzinach dopołudniowych, na Placu Dworcowym w Tarnowie. Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o ten czyn. 16- i 17-latek z Tarnowa trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

Zniszczenie mienia
Policjanci z Wojnicza zatrzymali 19- i 20-letnich mieszkańców Wróblowic, którzy są podejrzewani o uszkodzenie mienia w Lusławicach. Wracając 12 kwietnia w nocy do domów, wybijali szyby w domach na trasie przemarszu. Suma strat przekroczyła 1200 złotych.
15 kwietnia wieczorem nieznany sprawca uszkodził stojący na podziemnym parkingu przy ul. Krakowskiej w Tarnowie samochód marki Mercedes Benz, przerysowując drzwi pojazdu. Wartość strat na szkodę mieszkanki Brzeska oszacowana została na 3 tysiące złotych. W wyniku działań podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymano 60-letniego tarnowianina, sprawcę uszkodzenia.

Za kółkiem
W miejscowości Zdrochec zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę. 38-letni miejscowy prowadząc jednoślad miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.
Jadący ulicą Krzyską w Tarnowie Daewoo Tico, 61-letni tarnowianin, potrącił 77-letnią kobietę. Piesza przechodziła przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Krzyskiej z Olchową, z lewej na prawą stronę dla kierunku jazdy samochodu. Doznała urazu miednicy i ogólnych potłuczeń ciała, pozostaje w szpitalu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
13 kwietnia wieczorem na ul. Tarnowskiej w Zalasowej zatrzymano 43-letniego mieszkańca miejscowości, który jechał Polonezem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Również 13 kwietnia wieczorem na ul. Kolejowej w Tarnowie zatrzymany został 40-letni mieszkaniec miasta. Kierującego Fiatem Cinquecento zatrzymano do kontroli drogowej. Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ujawnili, że nie posiada przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W zamian za odstąpienie przez policjantów od wypisania mandatu karnego, mężczyzna wręczył funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 50 złotych. Za przekupstwo funkcjonariusza grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W Śmignie policyjny partol z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 32-letni miejscowy, kierujący VW Golfem miał 4 promile alkoholu w organizmie. Nie dość tego, nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący Citroenem C5, 44-letni mieszkaniec Tarnowa włączając się do ruchu z parkingu przy ul. Błonie w Tarnowie z zamiarem skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Fiatowi Seicento, jadącemu w kierunku ul. Nowodąbrowskiej, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący Fiatem, mieszkaniec Otfinowa i kierowca Citroena nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu. Do szpitala z urazem nogi trafiła pasażerka Fiata. Obaj kierujący byli trzeźwi.
35-letni mieszkaniec Szczepanowa, kierujący VW wyjeżdżając z parkingu w kierunku ul. Jana Pawła II w ul. Błonie w Tarnowie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Hondzie Civic, prowadzonej przez 24-letniego mieszkańca Tarnowa. Wskutek zderzenia pojazdów pasażerka VW doznała urazu obojczyka i twarzy. Kobieta pozostała w szpitalu. Obaj kierujący byli trzeźwi. Do wypadku doszło w sobotę przed godz. 15-tą.
18 kwietnia wieczorem w Gromniku kierujący motocyklem Suzuki, 21-letni mieszkaniec Chojnika, jadący w kierunku Ciężkowic po wyjechaniu z zakrętu w lewo utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe żwirowe pobocze i uderzył w 23-letnią kobietę, która prowadziła wózek z 13-miesięcznym dzieckiem. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali zabrani do tarnowskiego szpitala. Kobieta doznała urazu czaszkowo - mózgowo, dziecko ogólnych potłuczeń, kierujący urazu brody. Kierujący nie posiada uprawnień na motocykl. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.

Narkotyki
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 21-letniego tarnowianina, u którego ujawniono 0,26 grama marihuany. Do zdarzenia doszło w Tarnowie, na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Bitwy pod Monte Cassino.
Policyjny patrol z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał 15 kwietnia wieczorem na ul. Krakowskiej przy Pl. Kościuszki 21-letniego tarnowianina, który posiadał susz roślinny z zawartością amfetaminy, o wadze ponad 4 gramy oraz szklane lufki do palenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Różne
We wtorek, 20 kwietnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Dzielnicowy Roku 2009”. W uroczystości wezmą udział Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała i Starosta Powiatu Tarnowskiego Mieczysław Kras, którzy objęli patronat nad konkursem i ufundowali nagrody rzeczowe.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:15:13
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html