Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia „Tarnowianie”    -   20/4/2010
„Tarnowianie” ruszają na wybory
14 kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia „Tarnowianie”, podczas którego wybrano nowe władze oraz pozytywnie oceniono prezydenturę Ryszarda Ścigały – zarząd stowarzyszenia czeka obecnie na oficjalną (formalną już tylko - przyp.red.) decyzję prezydenta Tarnowa o ubieganiu się o reelekcję. Pozytywnie oceniono również współpracę z Platformą Obywatelską, jednak jak stwierdza radny Jerzy Hebda, zaletą stowarzyszenia, jako ugrupowania „apolitycznego” jest jego „pozapartyjność”. -Czekamy na pomysły, propozycje i zapraszamy do współdziałania wszystkich, którzy utożsamiają się z wizją samorządu obywatelskiego - podkreśla z kolei prezes Bogusław Placek. Podczas konferencji prasowej która odbyła się w poniedziałek, w której wzięła udział również wiceprezes stowarzyszenia i zarazem wiceprezydent Tarnowa Dorota Skrzyniarz, „Tarnowianie” zainaugurowali rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Posłuchaj rozmowy z radnym Jerzym Hebdą :

Ogloszenie

Jak czytamy w komunikacie, podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia „Tarnowianie”, kwitującego dotychczasowy zarząd z prezesem Bogusławem Plackiem (wybranym na kolejną kadencję), podkreślono m.in. „ciekawe inicjatywy Stowarzyszenia i jego członków w obszarze edukacji, wychowania do kultury (np. cykl koncertów „FORTEPIAN” z udziałem utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz ich nauczycieli połączony ze zbiórką środków na zakup fortepianu dla szkoły), wychowania patriotycznego (np. współdziałanie ze szkołami mundurowymi), współpracy z innymi stowarzyszeniami (np. Fermata, Kropla, Towarzystwo Przyjaciół Mościc).”
Wybrano również nowe władze Stowarzyszenia na lata 2010-2014, w składzie: prezes - Bogusław Placek, z-ca prezesa - Dorota Skrzyniarz, członek zarządu – Jan Błaszkiewicz, sekretarz – Agnieszka Piskorska, skarbnik – Marta Cyganowska.

Tarnowianie pozytywnie ocenili aktywność radnych (6-osobowy klub) w radzie miejskiej i komisjach (3 przewodniczących komisji, z-ca przewodniczącego RM), prezydenturę Ryszarda Ścigały oraz współdziałanie z klubem radnych Platformy Obywatelskiej „zblokowanej” z „Tarnowianami” w wyborach 2006 roku. Podkreślono, iż dokonujący się rozwój miasta jest wynikiem takiego właśnie programowego współdziałania i powinien mieć on swoją kontynuację, poprzez reelekcję Ryszarda Ścigały. ”Ryszard Ścigała będzie kandydatem Stowarzyszenia „Tarnowianie” na prezydenta na kolejną kadencję. Zwrócono się z prośbą o formalne i oficjalne poparcie jego osoby przez Platformę Obywatelską oraz inne ugrupowania i partie” - czytamy w komunikacie.
W tym miejscu wypada dodać, że zapowiadana na dzień kolejny po konferencji prasowej Tarnowian, czyli wtorek, konferencja prasowa posłanki PO Urszuli Augustyn, na której miał zostać przedstawiony kandydat Platformy Obywatelskiej na stanowiska prezydenta miasta, została odwołana.

Radny Jerzy Hebda, przewodniczący klubu, podkreślając obywatelski i ponadpartyjny charakter stowarzyszenia, zauważa, że przez ostatnie trzy lata udało się stworzyć nowoczesną i perspektywiczną wizję Tarnowa, choć podjęte działania znajdują się „w połowie drogi”. Radny kładzie nacisk na dokonywane obecnie zmiany w układzie komunikacyjnym miasta i zaniedbania lat ubiegłych. -Dotychczas brakowało myślenia w dalszej perspektywie, niż tylko jedna kadencja. Osobiście uważam, że dla prawidłowego przebiegu realizacji projektów inwestycji, porzucanych po wyborach przez nowe władze, wskazana byłaby kadencja 6-letnia. Trzeba śmielej spoglądać w przyszłość- mówi radny, sugerując w kontekście rozwiązań komunikacyjnych konieczność poszerzenia granic administracyjnych miasta.

Ponadto jak czytamy w oficjalnej informacji szykującego się do wyborów stowarzyszenia „Tarnowianie”, stowarzyszenie to „chce być znaczącym ugrupowaniem obywatelskim, będącym alternatywą i szansą dla osób pragnących aktywnie i pozapartyjnie wpływać na rozwiązania miejskie. Na bazie Stowarzyszenia „Tarnowianie” zamierzamy powołać Komitet Wyborczy „Tarnowianie” poszerzając ofertę aktywności obywatelskiej dla mieszkańców Tarnowa. KWW „Tarnowianie” wystawi własne listy we wszystkich okręgach wyborczych, listy otwarte dla osób z wizją samorządu nieupolitycznionego, obywatelskiego. Stowarzyszenie „Tarnowianie” zaprasza do współdziałania wszystkich, którzy utożsamiają się z wizją samorządu obywatelskiego. W wyborach 2006 roku pokazaliśmy swoją skuteczność wprowadzając do rady 6 swoich radnych. W wyborach prezydenckich nasz kandydat Ryszard Ścigała wygrał już w pierwszej turze dystansując kontrkandydatów. Naszą ofertę współpracy kierujemy do wszystkich osób, zrzeszonych i tych nie zrzeszonych, nie wymagamy formalnego wiązania się z naszym stowarzyszeniem, jeżeli tylko złączy nas działanie na rzecz rozwoju miasta i umacniania jego roli w Małopolsce. Pod egidą naszego Prezydenta i równocześnie naszego kandydata na prezydenta kolejnej kadencji – Ryszarda Ścigały - rozpoczynamy dyskusję programową na kolejne lata. Nie może w niej zabraknąć aktywnych i kreatywnych tarnowian.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(21-04-2010) dług :
takich długów jak on nikt jeszcze nie narobił- a Prezydent by się się spotkać z Panią Skrzyniarz idzie do izby rzemieślniczej - po prostu startują bo nie mają innych stanowisk i propozycji i dalej będzie si epowiększał dług na plany plany i mrzonkibadd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) Hermenegilda :
Tarnowianie w cudzysłowie:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) żałoba :
PANOWIE JESZCZE JEST ŻAŁOBA .W SAMORZĄDZIE CHYBA ZA WCZESNIE NA IGRZYSKA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) KRS :
Stowarzyszenie dziala tak preznie a Wy sie czepiacie. Wystarczy zobaczyc na ich strone internetowa - praca wre ... albo raczej wrzala ... do 18 lutego 2008 r. Ale teraz w zwiazku z wyborami pewnie jakis sprytny tworca stron zrobi co trzeba zeby pokazac jakie to wielkie sukcesy ma stowarzyszenie - obecna strona pewnie zniknie, a na jej miejsce pokaze sie strona prezentujaca pasmo nieustannych sukcesow Stowarzyszenia i jego wladz. I tak juz calkiem na marginesie - zgodnie z KRSem, Pani Skrzyniarz nie jest wiceprezesem stowarzyszenia. No chyba ze stowarzyszenie w tym pedzie pracy zapomnialo zarejestrowac w KRS legalne wladze ... ale w koncu to nie o formalnosci chodzi, nie o dzialanie zgodnie z litera prawa, ale o sukcesy, efekty, strategie ... ojej zagalopowalem sie, sukcesow, efektow i strategii tez jakos nie widac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) Dżet :
Jak to sukcesów nie widać. Przecież wszystko co robi UM to jest sukces Stowarzyszenia. Ciekawym jedynie, czy jaja (pisanki) na rynku to też ich sukces?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) Marek :
Witam, pochodze z Tarnowa i jestem adiunktem na uniwersytecie w Stanford w departamencie nauk ekonomicznych. Ostatnio przebywam w Polsce i z racji moich zamiłowań do nauk ekonomicznych oraz sympatii do rodzinnego miasta, postanowiłem ostatnio pobawić się nad obliczeniami krzywych rozwoju Tarnowa. Bazując na literaturze naukowców amerykańskich w Stanford zajmujących się skutecznościa ekonomii Unii Europejskiej, wyliczyłem parametry krzywej rozwoju miasta. Krzywa ta jako swoje argumenty bierze pod uwagę takie składowe jak, budżety ostatnich 3 lat, ilość przedsiębiorstw na jednego mieszkańca, średni dochód netto mieszkańca, oraz aktualne zadłużenie. Może troche we wstępie dopowiem, że defaultowo krzywa ma największy wzrost jeżeli miasto wielkości Tarnowa na terenie UE, ma przez rok nie większe zadłużenie niż 3,27%, i pozyskuje na wszystkie inwestycje środki zewnętrzne wielkości min. 27%. Jest to krzywa szablonowa, ale biorąc pod uwagę już aktualnę zadłużenię w mieśice. Wychodzi, iż miasto Tarnów nie może w najbliższych latach osiągnąć zbliżenie do ekstremum do poziomu 63%, czyli do tzw. poziomu satysfakcji. Ale mimo wszystko balans pomiędzy zadłużaniem, a inwestycjami nie jest zbyt optymistyczny. Do tego dochodzą niskie pensje netto, które ograniczają zdolności konsupcyjne. W każdym bądź razie. Tarnów nie ma szans na rozwój w najbliższych latach. Potrzeba znacznie więcej inwestycji, co ani z punktu widzenia kapitału prywatnego, ani kapitału samorządowego nie ma szans na realizację. Jeżeli mógłbym coś zasugerować, to w chwili obecnej miasto powinno zacząć się oddłużać, a inwetycje prowadzić w oparciu o pozyskane środki z zewnątrz. Samorealizacja projektów co najmniej kilkumilionowych nie jest dobra dla ekonomi miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) Dżet :
Tu jest panie Marku podstawowy problem. Tacy jak pan, niestety, powiekszają dobrobyt za granicą a u nas jestesmy skazani na pseudo naukowców. Nasze inwestycje to mnóstwo imprez i konferencji z róznych okazji, \"encyklopedia\" Tarnowa, bogate oświtlenie elewacji państwowych budynków,błyskotki w postaci świecących fontan, rady nadzorcze miejskich spółek itd. Jedyny rozwój upatruję w systematycznym, coraz większym przejadaniu państwowych pieniędzy za przyzwoleniem radnych i różnych \"działaczy\".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) kolos :
Panowie! Super sobie gaworzycie, kreślicie krzywe, proste, wyliczacie, a może by tak się zabrać do roboty, zrobić coś dla tego miasta, latwo krytykować i to najlepiej kogoś , a nie samego siebie, łatwo zwracać uwagę ale tylko komuś, a najłatwiej kogoś wyśmiać. A może należałoby zacząć od siebie? My Polacy tak nie lubimy pokory, tak nam jej brakuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2010) obiektyw :
Tak myślałem, że z tym Markiem ze Stanforda to jakaś ściema! Żadnego adiunkta, a tym bardziej adiunkta Marka, a tym bardziej adiunkta Marka z polskim nazwiskiem nie ma w Departamencie Ekonomii na Uniwersytecie: http://economics.stanford.edu/ faculty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2010) polityk :
Poparcie dla Ścigały udzielone przez PO w dzisiejszej rzeczywistości jest dla niego szkodliwe, a ludzie z kierownictwa partii popierającej zamiast przyspożyć mu poparcia pociągną go na dno. I niech tak się stanie bo na takie potraktowanie zasługuje narcyzm i populizm. Skończy w stylu Leppera, a szkoda bo to inteligentny facet, ale jak się zadaje z osobami o wątpliwej obywatelskiej wiarygodności to jego problem. Wystarczy dokonać analizy składu osobowego Zarządu Tarnowskiej Platformy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2010) kandydat za pierwszego :
Prezydent pływa i pływa niczym gąbka, jednak powoli i skutecznie nasiąka i jest bliski zanurzenia. Ta woda to skwer Opałki , Oświata ( skandal z Horbacewiczem ), MPK ( tykające autobusy ), Teatr, Służba Zdrowia ( zabezpieczenie medyczne mieszkańców ), realizacja funduszy na Tarnowskie ronda, dworzec PKP, zadłużenia miasta i wiele innych problemów. Na końcu pozostało jedynie wejście na dziurawą tratwę tarnowskiej PO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2010) KAPITAN :
Ratuj się kto może bo tratwa tonie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2010) szasza :
ludzie dajcie spokuj ze ścigałą. polityka kolesiowstwa i nic zupełnie nic więcej. w tarnowie nic sie nie dzieje, a zalążki jakichkolwiek sprzeciwów sa tłumione w zalążku. scigała zgrywa kozaka sponsoruje żużel jako "PM m. Tarnowa RYSZARD Ś", a przecież pieniądze nie są z jego prywatnej kasy, wiec skać tutaj imię i nazwisko skoro sponsoruje wyścig Prezydent jako urząd, a nie jako RŚ. skończmy z polityką kolesiowstwa i krętaczy i kuzynów spod znaku pewnej zbylitowsko-górskiej marki !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2010) Tolek :
A czemu on taki wystraszony choć usmiechnięty, słońce w solarium mu zaszkodziło?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2010) ooo :
Fotka sprzed 4- lat. Ulotka i stronka już niemal gotowe...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947