To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konkurs na dzielnicowego 2009 roku    -   21/4/2010
Policyjny konkurs rozstrzygnięty
Wczoraj, 20 kwietnia w tarnowskiej Komendzie Miejskiej laureaci konkursu na najlepszego dzielnicowego minionego roku, odebrali gratulacje i nagrody z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa, Wicestarosty oraz Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Zbigniewa Ostrowskiego. Przedstawiciele lokalnych władz objęli także honorowy patronat nad konkursem. Ideą konkursu było przybliżenie pracy dzielnicowego lokalnej społeczności, podkreślenie ważnej roli jaką pełni będąc blisko ludzi i ich problemów, zaprezentowanie sylwetek dzielnicowych i oczywiście ocena ich pracy. Mieszkańcy miasta i powiatu tarnowskiego przez cały wrzesień i październik ubiegłego roku oddawali głosy na swoich faworytów, wypełniając kupony drukowane w lokalnej prasie, wysyłając SMS-y lub głosując za pośrednictwem strony internetowej tarnowskiej policji.

Ogloszenie
>

Oceniana była nie tylko skuteczność działania dzielnicowych, zaangażowanie w sprawy mieszkańców, umiejętność rozwiązywania ich problemów, ale także kultura osobista i komunikatywność.
O wypełnienie ankiet oceniających poproszeni zostali przedstawiciele instytucji oraz osoby, z którymi najczęściej współpracują dzielnicowi wykonując swoje obowiązki służbowe. tj. radni, członkowie rad osiedli, dyrektorzy szkół i instytucji pomocowych.

Zainteresowanie konkursem było spore. Łącznie w konkursie oddano ponad 3650 głosów.
Dzielnicowi przeszli także testy wiedzy z zakresu znajomości prawa i obowiązujących procedur wykorzystywanych w codziennej pracy. Byli również opiniowani przez kierowników rewirów dzielnicowych, będących ich bezpośrednimi przełożonymi.
Suma punktów poszczególnych etapów konkursu, pozwoliła komisji konkursowej wyłonić zwycięzców. Przyznano dwa równorzędne I miejsca.

Tytuł najlepszego dzielnicowego 2009 roku w mieście otrzymał mł. asp. Dariusz Majcher –dzielnicowy pracujący w komisariacie Tarnów-Zachód przy ul. ks. Indyka. Na co dzień pan Darek pomaga mieszkańcom tarnowskiej Strusiny - jego rewir to obszar pomiędzy ulicami Mościckiego, a Klikowską.
Najlepszy dzielnicowy Tarnowa, w Policji służy blisko 14 lat, z czego połowę jako dzielnicowy. W swojej pracy ceni najbardziej kontakt z ludźmi i możliwość niesienia im pomocy. Pomimo młodego wieku, pan Darek ma na zawodowym koncie sporo wyróżnień. W 2001 roku otrzymał od Prezydenta RP order za odwagę – za uratowanie człowieka, który usiłował popełnić samobójstwo skacząc z dachu.
Pracując jako dzielnicowy został również dwukrotnie doceniony przez Prezydenta Tarnowa, otrzymując z jego rąk nagrodę dla wyróżniającego się w służbie policjanta.
Tak jak wtedy i dziś, pan Darek nie czuje się bohaterem – jak sam mówi - po prostu lubi swoją pracę i stara się ją wykonywać uczciwie.

Za najlepszego dzielnicowego 2009 roku na terenie powiatu uznano mł. aps. Roberta Wojtanowskiego z komisariatu w Ciężkowicach, którego podległym rewirem są Gromnik, Siemiechów, Chojnik, Golanka i Rzepiennik Marciszewski. Spośród wyróżnionych to policjant z najdłuższym, bo 21-letnim stażem służby. Od 13 lat pracuje w ciężkowickim komisariacie, pełniąc funkcję dzielnicowego. Lubi to co robi i jak podkreśla nie zamieniłby swojej pracy na żadną inną. Najlepszy dzielnicowy powiatu ma żonę i czworo dzieci. To właśnie z nimi najchętniej spędza wolny czas. Jest także zapalonym wędkarzem.
Miłość do munduru wyniósł z domu rodzinnego. Jest policjantem w drugim pokoleniu, ojciec pana Roberta także służył w tej formacji. Tradycje rodzinne kontynuuje także córka, uczennica klasy o profilu policyjnym Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Gromniku.

Obaj zwycięzcy otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa i Starosty Tarnowskiego ufundowane przez nich nagrody rzeczowe.

Drugie miejsce zajął mł. asp. Michał Hadas, trzecie przypadło mł. asp. Pawłowi Kawie – obaj są dzielnicowymi I rewiru Komisariatu Policji Tarnów-Centrum z kilku letnim stażem służby. Uhonorowani zostali nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:51:14
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html