To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Radni udzielili absolutorium wójtowi gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi    -   21/4/2010
Absolutorium udzielone
Udzielenie absolutorium za rok 2009 – to jeden z najważniejszych punktów czterdziestej czwartej sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w poniedziałek, 19 kwietnia w Radlnej. Spośród obecnych na sesji dwudziestu radnych za udzieleniem absolutorium opowiedziało się dziewiętnastu radnych, przy jednym głosie wstrzymującym.

Posłuchaj rozmowy z wójtem Gminy Tarnów Grzegorzem Koziołem :

Ogloszenie
>

Zanim jednak doszło do głosowania pierwszej i zarazem najważniejszej uchwały tej sesji odbyła się dyskusja. Jako pierwszy głos zabrał wójt Grzegorz Kozioł, który podkreślił, że sesja absolutoryjna jest jedną z najważniejszych w roku, bo ocenia całą pracę samorządu. -Dziś zostanie wydana ocena, czy dobrze pracujemy czy nie – mówił włodarz Gminy Tarnów, podkreślając zasadność użycia liczby mnogiej, bo jest to praca nie tylko wójta, ale całego zespołu. Podkreślając ważką rolę tego głosowania Grzegorz Kozioł wskazywał, że absolutorium to nie tylko matematyczne stwierdzenie prawidłowości realizacji budżetu, ale także opinia o kierunku rozwoju gminy. -Z matematycznego punktu widzenia Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie opiniuje wykonanie budżetu – mówił zwracając się do radnych. –Ale my chcemy usłyszeć od was, czy kierunek rozwoju gminy jest prawidłowy.

Mówiąc o wykonaniu budżetu za rok 2009 wójt Grzegorz Kozioł sporo uwagi poświęcił jego zwiększeniu w ciągu roku o środki zewnętrzne. -Planowaliśmy dochody na poziomie pięćdziesięciu milionów złotych, a w ciągu roku wzrosły one o siedem milionów. Stało się tak dzięki naszej pracy - mówił włodarz Gminy Tarnów, szerzej omawiając większe wygrane projekty, jak: Akademia Galicyjska Żak – projekt realizowany w Błoniu i Nowodworzu w ramach MRPO, inwestycje w Radlnej i Jodłówce-Wałkach z PROW, „schetynówkach” i usuwaniu skutków powodzi. Wójt Grzegorz Kozioł mówił także o innych wnioskach, które na razie jeszcze nie doczekały się pozytywnego rozstrzygnięcia, jak kolektory słoneczne. Sporo uwagi poświęcił także staraniom o pozyskanie środków na budowę centrów wsi w poszczególnych miejscowościach, a zwłaszcza rewitalizacji zabytkowego kościoła w Zawadzie, który jest „perełką” gminy. Wójt Grzegorz Kozioł podkreślał także, że inwestycje prowadzone są z zachowaniem dbałości o równomierny rozwój całej gminy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejscowości najmniejsze, jak Błonie, Nowodworze czy Zawada. Sporo uwagi włodarz Gminy Tarnów poświęcił także pracy całego urzędu, wymieniając z osobna poszczególne referaty oraz pracowników i wskazując na ich wkład w rozwój gminy.

Następnie głos zabrali radni. Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera podkreślała, że budżet wykonany został praktycznie w stu procentach i dziękowała za zaangażowanie w pozyskiwanie środków zewnętrznych, dzięki czemu w gminie prowadzonych jest wiele inwestycji. -Sądzę, że pan wójt zasługuje na to, żeby absolutorium otrzymać – konkludowała. W podobnym tonie wypowiadał się Ryszard Cop. -Patrząc z perspektywy minionych kilku lat, muszę stwierdzić, że nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zrealizować tak wiele zadań – podkreślał. -Jest to kierunek bardzo dobry – mówił, mając na uwadze różnorodność prowadzonych inwestycji. Odniósł się także to kwestii pozyskiwania środków zewnętrznych podkreślając, że jest to wynik pracy całego samorządu. -To nie jest prosta sprawa przy tak dużej konkurencji – dodawał. -Chciałabym podziękować także za ten wniosek strażacki – mówił, odnosząc się do swej rodzinnej miejscowości Jodłówki-Wałek. -Muszę przyznać, że baliśmy się tego, ale efekt jest widoczny – dodawał, wspominając także najnowszy wygrany projekt na budowę kanalizacji.

Radny Roman Szary powtórzył za włodarzem Gminy Tarnów retoryczne pytanie: czy idziemy w dobrym kierunku i sam sobie udzielił na nie odpowiedzi, porównując budżet z roku 2007 do budżetu roku 2009 i wskazując na dużą tendencję wzrostową zarówno po stronie dochodów, jak i wydatków. -Ponieważ nie ma między nami podziałów, tworzymy jeden zespół, możemy mieć tak duże osiągnięcia – dodawał. -Możemy szczycić się tym, co mamy – mówił radny Adam Tadel, jako przykład podając inwestycje w Błoniu. -Szkoła, sala gimnastyczna, a teraz dom ludowy to nasza duma – podkreślał, zaznaczając, że szczególnie ważny był remont domu ludowego, który bez tej inwestycji byłby skazany na całkowite zniszczenie.

Po dyskusji odbyło się głosowanie. Za udzieleniem absolutorium głosowali: Marek Cichy, Ryszard Cop, Grzegorz Drwal, Janusz Górecki, Zbigniew Gut, Kazimierz Jarosiński, Mieczysław Kłósek, Tadeusz Kurtyka, Wiesława Mitera, Jan Nowak, Mieczysław Nytko, Andrzej Prendota, Piotr Rybski, Stanisław Sarad, Mieczysław Srebro, Roman Szary, Adam Tadel, Janusz Tadel i Eugeniusz Wojtarowicz. Od głosu wstrzymała się Wanda Lis – radna z Zawady.

Wójt Grzegorz Kozioł, zapytany przy okazji sesji o obecny budżet, stwierdza, że jego zdaniem będzie on rekordowy pod względem inwestycji.
PP, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:07:23
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html