To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dobry bilans 2009 tarnowskiego Szpitala św. Łukasza    -   22/4/2010
148 tys. pacjentów...
Tylko w ub. roku tarnowski Szpital Św. Łukasza udzielił pomocy ponad 184 tys. pacjentom. Placówka, która jest drugim co do wielkości pracodawcą w mieście, zamknęła rok z dodatnim wynikiem finansowym i wypłaciła nagrody z zysku pracownikom.

Ogloszenie

W roku ub. tarnowski Szpital św. Łukasza zrealizował wszystkie świadczenia zdrowotne zakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz uzyskał dodatni wynik finansowy. Pracownicy  szpitala  otrzymali nagrodę roczną w wysokości 100% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Nagroda trafiła na konta pracowników jeszcze przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi wraz z wynagrodzeniem za marzec br.
-Mówienie o „wykonaniu planu finansowego” w przypadku szpitala jest trochę niezręczne, ale to właśnie takie księgowo-budżetowe  kryteria decydują o naszych rozliczeniach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Miło mi, że na tle wielu placówek publicznej służby zdrowia wyniki Szpitala św. Łukasza są dobre. Cieszę się, że już drugi rok z rzędu możemy wypłacić nagrodę roczną naszym pracownikom, którzy są przede wszystkim autorami  i sprawcami tego sukcesu – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza.
W roku 2009 specjaliści św. Łukasza szpitala wykonali ponad 10 tys. zabiegów operacyjnych i udzielili ponad 113 tys. porad i konsultacji. Z pomocy lekarzy i pielęgniarek szpitala skorzystało w ub. roku ponad 184 tys. pacjentów, z których ponad 30 tys. osób było hospitalizowanych.

Szpital św. Łukasza jest jedną z ważniejszych i największych  placówek lecznictwa zamkniętego w Małopolsce. Zatrudnia ok. 1.600 pracowników i  jest drugim pod względem wielkości pracodawcą w Tarnowie. Zapewnia opiekę szpitalną pacjentom z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego oraz części powiatu bocheńskiego i terenów przygranicznych należących obecnie do woj. Podkarpackiego. Posiada   19. specjalistycznych oddziałów szpitalnych, 27. specjalistycznych poradni i gabinetów konsultacyjnych, 10. pracowni pomocniczych. Od 8 lat prowadzi Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zapewnia pomoc w nagłych wypadkach dla wszystkich mieszkańców regionu i posiada nowoczesne lądowisko dla helikopterów ratowniczych dostosowane do odbywania startów i lądowań w nocy.
www.lukasz.med.pl

Foto: A. Tylko
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:18:19
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html