Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Europoseł Paweł Kowal pyta, Minister Infrastruktury odpowiada...    -   22/4/2010
Magistrat przejmie dworzec PKP w Mościcach
”W odpowiedzi na pismo (…) w sprawie złego stanu dworca kolejowego w Tarnowie – Mościcach, uprzejmie informuję, iż problematyka stanu technicznego poruszanego dworca kolejowego, jak również wszystkich dworców kolejowych jest przedmiotem codziennej troski zarówno zarządców dworców jak i kierownictwa Spółki PKP. Dokładane są wszelkie starania, aby zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki, również estetyczne, osobom korzystającym z dworca Tarnów – Mościce (...)” - tak w odpowiedzi na pismo posła do Parlamentu Europejskiego Pawła Kowala (PiS), w imieniu Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka odpowiada Podsekretarz Stanu Juliusz Engelhardt. Z korespondencji dowiadujemy się ponadto, że przejęcie przez Gminę Miejską Tarnów dworca kolejowego miało nastąpić do końca I kwartału 2010 roku.

Ogloszenie
>

Jak czytamy ”w latach 2005 – 2008 PKP S.A. Przeprowadziła w budynku dworca szereg remontów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i estetyki dworca, m.in. wymieniono okładziny sufitu podwieszanego na sufit niepalny, zgodnie z zaleceniem Komendy Państwowej Straży Pożarnej, wymieniono popękane i uszkodzone szyby, odmalowano ściany w poczekalni, odnowiono drewnianą boazerię, naprawiono uszkodzone ławki. Wejście drabinowe na dach (niezbędne ze względu na dostęp do strychu i dachu) zostało zabezpieczone kratą zamykaną na kłódkę.
Ponadto, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zobowiązały się do niezwłocznej naprawy uszkodzonych płytek na peronie jak również wystających kabli ze słupów oświetleniowych. Gruntowna przebudowa peronu została zaplanowana i przewidziana do realizacji w latach 2011-2013 w ramach programu modernizacji linii E-30.

Odnośnie działań zmierzających do poprawy wizerunku dworca kolejowego Tarnów – Mościce planowanych w najbliższym czasie należy wskazać, iż PKP S.A. jest stroną porozumienia z dnia 1 czerwca 2009 roku zawartego z Gminą Miejską Tarnów w sprawie współpracy w zakresie przygotowania tej nieruchomości do zbycia na rzecz samorządu lokalnego. Planowane przejęcie przez Gminę Miejską Tarnów działek (…) wraz z posadowionym na nich dworcem kolejowym a także działek (…) od Skarbu Państwa (dla których nie było założonych ksiąg wieczystych) miało nastąpić do końca I kw. 2010. roku.
Z uzyskanych informacji z Urzędu Miejskiego w Tarnowie wynika, że dla przedmiotowych działek, sporządzono już księgę wieczystą i zlecono opracowanie operatu szacunkowego. Po dokonaniu wyceny Miasto wystąpi do Wojewody Małopolskiego o zgodę na sprzedaż przedmiotowych działek. W tej sytuacji, również PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie niezwłocznie zleci wykonanie operatu szacunkowego dla wyceny działek (…), a po jej wykonaniu wystąpi do Zarządu PKP S.A. o zgodę na ich zbycie. W przypadku kiedy umowa z Gminą Miasta Tarnowa zostałaby rozwiązana, PKP S. A. planuje złożenie wniosku o dotację budżetową w celu kompleksowej modernizacji dworca Tarnów Mościce.

Niestety brak środków finansowych nie pozwala na utrzymanie całego zasobu nieruchomości dworcowych w oczekiwanym przez społeczeństwo standardzie estetycznym i funkcjonalnym.(...)”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(22-04-2010) tarnowianin :
to jest chyba pierwszy w historii naszego miasta europoseł który interesuje się Tarnowem w okresie między wyborami - tak trzymać!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2010) EM :
Ten dworzec to jawna antyreklama dla Miasta, które zaraz po przejęciu tegoż obiektu powinno zrównać go z ziemią, a glebę zaorać, żeby śladu nie było! Panie Europośle chciałem jeszcze przypomnieć o bardzo przyziemnej sprawie jaka jest nawierzchnia pl. Kazimierza. Centrum Miasta a dziury jak po wybuchu granatów, ciągle coś tam łatają a jest coraz gorzej, koła można pogubić i nogi połamać! Nie można na tydzień zamknąć placu i wybrukować go ponownie? Ile już z kieszeni podatnika poszło na te ciągłe , nieskuteczne łatanie, no ile?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2010) JabolFan :
Przydatny poseł dla nas. Powinni go jakoś wykorzystać, tzn starać się stworzyć plany dróg ekspresowych do Dębicy-Mielca i pisać do niego. Widać, że gość nie olewa nas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2010) mieszkaniec :
sensowny gość, bo jak widzę na jego stronie internetowej to nie pierwsza interwencja w sprawie naszego miasta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2010) Obserwator :
Jak na standardy PISu to powiedziałbym, że nawet bardzo sensowny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947