To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Europoseł Paweł Kowal pyta, Minister Infrastruktury odpowiada...    -   22/4/2010
Magistrat przejmie dworzec PKP w Mościcach
”W odpowiedzi na pismo (…) w sprawie złego stanu dworca kolejowego w Tarnowie – Mościcach, uprzejmie informuję, iż problematyka stanu technicznego poruszanego dworca kolejowego, jak również wszystkich dworców kolejowych jest przedmiotem codziennej troski zarówno zarządców dworców jak i kierownictwa Spółki PKP. Dokładane są wszelkie starania, aby zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki, również estetyczne, osobom korzystającym z dworca Tarnów – Mościce (...)” - tak w odpowiedzi na pismo posła do Parlamentu Europejskiego Pawła Kowala (PiS), w imieniu Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka odpowiada Podsekretarz Stanu Juliusz Engelhardt. Z korespondencji dowiadujemy się ponadto, że przejęcie przez Gminę Miejską Tarnów dworca kolejowego miało nastąpić do końca I kwartału 2010 roku.

Ogloszenie

Jak czytamy ”w latach 2005 – 2008 PKP S.A. Przeprowadziła w budynku dworca szereg remontów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i estetyki dworca, m.in. wymieniono okładziny sufitu podwieszanego na sufit niepalny, zgodnie z zaleceniem Komendy Państwowej Straży Pożarnej, wymieniono popękane i uszkodzone szyby, odmalowano ściany w poczekalni, odnowiono drewnianą boazerię, naprawiono uszkodzone ławki. Wejście drabinowe na dach (niezbędne ze względu na dostęp do strychu i dachu) zostało zabezpieczone kratą zamykaną na kłódkę.
Ponadto, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zobowiązały się do niezwłocznej naprawy uszkodzonych płytek na peronie jak również wystających kabli ze słupów oświetleniowych. Gruntowna przebudowa peronu została zaplanowana i przewidziana do realizacji w latach 2011-2013 w ramach programu modernizacji linii E-30.

Odnośnie działań zmierzających do poprawy wizerunku dworca kolejowego Tarnów – Mościce planowanych w najbliższym czasie należy wskazać, iż PKP S.A. jest stroną porozumienia z dnia 1 czerwca 2009 roku zawartego z Gminą Miejską Tarnów w sprawie współpracy w zakresie przygotowania tej nieruchomości do zbycia na rzecz samorządu lokalnego. Planowane przejęcie przez Gminę Miejską Tarnów działek (…) wraz z posadowionym na nich dworcem kolejowym a także działek (…) od Skarbu Państwa (dla których nie było założonych ksiąg wieczystych) miało nastąpić do końca I kw. 2010. roku.
Z uzyskanych informacji z Urzędu Miejskiego w Tarnowie wynika, że dla przedmiotowych działek, sporządzono już księgę wieczystą i zlecono opracowanie operatu szacunkowego. Po dokonaniu wyceny Miasto wystąpi do Wojewody Małopolskiego o zgodę na sprzedaż przedmiotowych działek. W tej sytuacji, również PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie niezwłocznie zleci wykonanie operatu szacunkowego dla wyceny działek (…), a po jej wykonaniu wystąpi do Zarządu PKP S.A. o zgodę na ich zbycie. W przypadku kiedy umowa z Gminą Miasta Tarnowa zostałaby rozwiązana, PKP S. A. planuje złożenie wniosku o dotację budżetową w celu kompleksowej modernizacji dworca Tarnów Mościce.

Niestety brak środków finansowych nie pozwala na utrzymanie całego zasobu nieruchomości dworcowych w oczekiwanym przez społeczeństwo standardzie estetycznym i funkcjonalnym.(...)”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:41:21
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html