Iskra Tarnów gromadzi kolejne punkty    -   26/4/2010
Zwycięstwa „Iskry”
Po przerwie spowodowanej żałobą narodową KS Iskra Tarnów rozegrała już dwa spotkania na własnym stadionie przy ul. Krzyskiej. Oba mecze przyniosły komplet punktów. Najpierw w minioną środę pokonali Łukovię Łukowa 3:2, aby później w sobotę zwyciężyć jeszcze bardziej przekonywująco z Pagenem Gnojnik 3:0. W obu przypadkach Iskra zagrała w nowych strojach ufundowanych przez MPK w Tarnowie promujący markę Mpetrol Miejska Stacja Paliw. Poniżej krótkie relacje.

>

KS Iskra Tarnów – Łukovia Łukowa 3:2 (2:1)

Bramki dla Iskry:
5 min. Marcin Barwacz, 10 min. Krzysztof Derlaga, 72 min. Marcin Barwacz

Bramki dla Łukovii:
26 min. Łukasz Czosnyka (z karnego), 65 min. Grzegorz Urasiński (głową)

Skład Iskry:
Kawa – W.Mruk, Larwa, D.Mruk, J.Żak – Barwacz, Zarzycki (60 min. Starzyk), R.Cierpich (68 min. Guzy), Derlaga (K) – Kwiatek (80 min. Lech), Kozioł (60 min. R.Gajda)

Skład Łukovii:
Biedroń – Kobos, Zych (46 min. Frączek), Telega, Wanat (24 min. P.Długoń) – Czosnyka, Tomaszowicz (60 min. Rzeszutko), Sadowy (79 min. Wałaszek) – Hajduk, Wałaszek, Urasiński

Żółte kartki:
R.Cierpich, Guzy, D.Mruk – Czosnyka, Telega

MVP meczu – Marcin Barwacz – Iskra Tarnów (dwie bramki i asysta)

Sędziował: Tomasz Kita (KS Brzesko)
Widzów: 120
W derbach regionu Iskra pokonała Łukovię 3:2. Wynik jak najbardziej odzwierciedla dramaturgię spotkania, która od zawsze towarzyszyła w starciu między tymi zespołami. Iskra rozpoczęła wyśmienicie. W ciągu pierwszych 10 minut stworzyła aż 4 dogodne sytuacje podbramkowe, z których na bramkę zamieniła dwie. Już w 15 minucie meczu Barwacz ponownie miał okazję do strzelenia bramki. Po akcji z Cierpichem uderzał jednak niecelnie obok bramki. Przewaga Iskry była olbrzymia, czego efektem była próba Cierpicha z 15 metrów wybroniona przez Biedronia. W 25 minucie meczu pech spotkał interweniującego w obronie Cierpicha, którego piłka nastrzeliła w rękę w polu karnym. Efektem był rzut karny podyktowany przez sędziego Kitę, a okazji nie zmarnował Czosnyka pewnie zamieniając jedenastkę na bramkę kontaktową. Odpowiedź Iskry natychmiastowa – po podaniu Zarzyckiego w pole karne Łukovii do strzału dochodzi Derlaga, lecz jego mocne uderzenie ponownie broni Biedroń parując piłkę na rzut rożny. W 39 minucie meczu idealną sytuację marnuje Kozioł, który po podaniu Kwiatka w sytuacji podbramkowej strzela obok bramki z 8 metrów.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gracze z Łukowej. Efektem były dobre strzały Urasińskiego w 50 minucie oraz Wałaszka w 52 minucie meczu. W obydwu sytuacjach efektownie i efektywnie bronił Grzegorz Kawa. Iskra próbowała odpowiedzieć na napór gości. W 55 minucie z prawej strony pola karnego niecelnie uderza Derlaga, w 56 minucie strzał Kwiatka broni bramkarz Łukovii, a w sytuacji sam na sam z Biedroniem w 58 minucie Starzyk nie zamienia okazji na bramkę. Do głosu dochodzi Łukovia i siedem minut później po dośrodkowaniu Wałaszka bramkę z głowy zdobywa doświadczony Urasiński i doprowadza do remisu 2:2. Po zamieszaniu w polu karnym gości piłkę na 20 metrze przejmuje Barwacz, mija dwóch przeciwników i pięknym strzałem w samo okienko bramki Łukovii zdobywa trzecią bramkę dla Iskry.

Iskra Tarnów - Pagen Gnojnik 3:0 (0:0)
Bramki: 49 min. Robert Gajda, 57 min. Mateusz Zarzycki, 70 . Robert Gajda.

ISKRA: Kasprzyk - W.Mruk, Larwa, J.Żak, D.Żak (81 . M.Gajda) - Derlaga, Barwacz, Zarzycki, Starzyk (86 min. Foszt) - Kozioł (46 min. R.Gajda), Kwiatek (71 . Lech).
MVP meczu – Robert Gajda – Iskra Tarnów (dwie bramki)

Gospodarze przystąpili do meczu bez kilku zawodników - Rafał Cierpich (kartki), Daniel Mruk oraz Michał Guzy. W bramce pojawił się nieobecny w ostatnich spotkaniach Paweł Kasprzyk i swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej zakończył z czystym kontem.
Na początku meczu dominowała Iskra, jednak mimo kilku doskonałych okazji nie potrafiła trafić do siatki Pagenu. Najpierw Krzysztof Derlaga znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale górą był zawodnik gości. Swoje okazje miał jeszcze Michał Starzyk, którego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. Kilkanaście minut później strzał z kilku metrów z woleja tego zawodnika zatrzymał się na poprzeczce bramki i do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

Druga połowa także zaczęła się od ataków gospodarzy. Po jednym z nich piłkę ręką zatrzymał jeden z obrońców gości i sędzia podyktował rzut wolny na 18 metrze od bramki. Do piłki podszedł wprowadzony po przerwie Robert Gajda i mocnym strzałem obok muru zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Iskra zaczęła stwarzać sobie coraz więcej sytuacji. Jedną z nich wykończył bardzo dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Zarzycki. Kropkę nad "i" postawił Robert Gajda, który po wyśmienitym zagraniu Piotra Kwiatka znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza. Mimo ataków z jednej i z drugiej strony więcej bramek już nie oglądaliśmy.